Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan értessem meg a párommal...

Hogyan értessem meg a párommal, hogy nem lenne rossz, ha összeköltöznénk?

Figyelt kérdés

Adott minden. Ház, pénz, mi. Ő mégsem akar összeköltözni...túl jó dolga van otthon (nem ad haza semmit, csak hazajár kajálni, tusolni, meg aludni) 130ezer körül keres havonta, ha elfogy kap anyukától...így én sem szívesen költöznék el bevallom, de 27 évesen nem rossz ez így?

Én is dolgozom már (mert eddig ez volt a kifogása, hogy még nincs keresetem és, hogy én mit akarok még, tegnapelőtt meg azt mondta, hogy neki még gyűjtenie kell ehhez...akkor eddig mit csinált? Na meg hogy szerinte én lekorlátoznám és nem mehetne haverozni...bár ezt nem tudom honnan vette mert egyedül a kanbuliért "harapok" bár még arra sem volt példa).

Én személy szerint azért szeretnék ennyire összeköltözni vele, mert meg szeretném tudni, hogy egyáltalán el tudjuk-e viselni egymást hosszú távon. Mert ha nem, akkor nem akarom senki idejét pazarolni egy "nem életképes" kapcsolatra.

Jól érzem, hogy esze ágában nincs összeköltözni? ... :(

Elszomorít, mert szeretem, de képtelen vagyok sokáig várni rá, hisz 27 évesen ez csaktán elvárható már, hogy álljon a saját lábára.

Ötleteknek, véleményeknek örülnék. Ha rosszul látok valamit azt is írjátok meg!

Köszi!

L/23


2009. júl. 9. 17:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a hangsúly ezen a mondaton van "Na meg hogy szerinte én lekorlátoznám és nem mehetne haverozni.."

nem hajladnó elkötelezni magát, vagy tudja hogy nagyobb fegyület alatt lenne és van ami most megtud csinálni ugy hogy te nem vagy 1fedél alatt. ha összeköltöztök tudja hogy lekell rola mondania. de lehet hogy csak hülyeségeket fecsegek.

f25

2009. júl. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
82%

jól érzed, esze ágában sincs összeköltözni, csak kifogást keres.

jó így neki, ahogy van, nincs felelősség, nem kell rezsit fizetnie, azt csinálhat, amit akar, senkire nem kell tekintettel lennie.

rengeteg az ilyen felfogású férfi sajnos. pedig már régen nem gyerek

a jövőtöket hogy képzeli el? beszélgettek erről?

ha te már családot, biztonságot szeretnél, akkor sajnos nem vagytok egymáshoz valók. :(

2009. júl. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem jól érzed,nem akar veled összeköltözni.

Ne is erőltesd mert nem lenne jó vége.Gyártja a hülyébbnél hülyébb kifogásokat,csak éppen annyi nincsen benne,hogy tisztességes legyen veled és megmondja,hogy nem akar veled élni.Magyarul egy laza kapcsolatra jó vagy neki,de komolyra együttélésre már nem.És igazad van,nem érdemes a drága idődet ilyen kapcsolatra pazarolnod ha neked már komolyabb terveid lennének.

Remélem nem bántottalak meg,de az írásodból én ezt látom.

Sok szerencsét

2009. júl. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Első válaszolónak:

Én sosem mondtam neki, hogy nem mehet. Annyit kértem, hogy kb.-ra mondja meg mikor jön és azt tartsa is be. Ezt akárhogy is nézem nem nagy elvárás.

Na meg az alap, hogy megkérdem kivel hova megy. (Ezt ő is mindig megkérdezi, ha én megyek valahova)


Azt viszont nem értem hogy lenne ez laza kapcsolat, hiszen sokat vagyunk együtt, már több mint egy éve. Vannak vitáink, de kinek nincsenek...vagy ez ilyen pasi-paranoia, hogy "juj nem költözök össze vele, mert akkor rámzárja a házat és összebilincsel magával"?

2009. júl. 9. 17:27
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az előttem szólókkal, annyival kiegészíteném még, hogy nem biztos, hogy nem lennél jó neki komoly kapcsolatra, úgy a pontos, hogy JELENLEG nem lennél jó, mert nem vágyik még rá. vagyis nemcsak veled, hanem senki mással nem lenne hajlandó most még összeköltözni.
2009. júl. 9. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ő még éretlen az összeköltözésre, ha erőlteted, csak cirkusz lesz belőle.

Ha te már élettársat/családot szeretnél, keress mást, vagy várj türelemmel.

2009. júl. 9. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Esze ágában se gondolja komolyan ezt a kapcsolatot, ez a kapcsolat vakvágány, ha viszont te komolyan gondolod. A pasid egy önző és felelőtlen "tínédzser".


no comment.

2009. júl. 10. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok mindent nem értek, ahogy elolvastam a kérdésedet. Azt írod, a barátod 27 éves, de az összes fizetését magára költi és ha elfogy, kér anyucitól. Otthon nem csinál semmit. Ebből egyenesen látszik, hogy a kora ellenére totál éretlen, önállótlan, önző ember. Ő még szórakozni, bulizni akar és nem együtt élni egy nővel.


Amit nem értek:


Mi a vonzó számodra egy ilyen típusú pasiban, aki kihasználja az anyját, akinek sokkal fontosabb a saját kényelme, laza élete, mint pl Te?


Miből gondolod, hogy az eddigi kényelmes, felelősség mentes élete helyett vonzó számára egy társ, aki mellett fel kéne nőni, terheket vállalni, rezsit fizetni, házimunkát végezni, ráadásul még korlátokat is kapna?


Ismerek férfiakat, akiknek kb úgy 30-35 éves korukra nőtt be a feje lágya, addigra értek be arra, hogy elkötelezzék magukat, de egyik sem volt ilyen parazita típus, mint a Te párod.

Sajnos olyanokat is ismerek, akik már 50 év felé járnak és még mindig pumpolják a szüleiket, a párjukat, gyerekeiket pedig elhagyták, támogatják, nem nevelik.


Én a helyedben többet beszélgetnék a pároddal arról, hogy miért él így, ahogy. Miért fogad el még mindig ennyi segítséget otthonról és miért nem ad cserébe érte semmit? Megkérdezném, milyen számára a jó élet, mik a vágyai, álmai, vannak-e jövőbeli tervei, hogyan szeretne élni 5-10 év múlva. A válaszokból, ha figyelmes vagy, meg fogod tudni, hogy érdemes-e egy ilyen férfire jövőt alapozni. Ehhez nem szükséges összeköltözni.

2009. júl. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
bocs, előző vagyok. "nem támogatják" a helyes.
2009. júl. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Figy, szerintem ha már az összeköltözést is így erőltetni kell, mert ő nem akarja, akkor hogy akarod az együttélés alapján eldönteni, h életképes-e a kapcsolat? Szerintem tiszta sor. Szerintem még pár hónapot várj, hátha meggondolja magát, de ha nem, lépj le. Ha évek múlva sikerül rávenni az összeköltözésre, és utána derül ki, h nem jó, az elég nagy szívás lenne :(
2009. júl. 10. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!