Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki csak utazgat az hogyan...

Aki csak utazgat az hogyan csinálja?

Figyelt kérdés

Honnan van rá pénze kajára, gyógyszerekre, szállás stb.?

Ha én egyszer úgy döntök h. a hétköznapból kilppve "vándor leszek" és az egész életem arról szólna h. csak utazgatok, akár gyalog akár más eszközökkel, akkor azt hogyan lehet megvalósítani?Vagy manapság ez nem ilyen egyszerű, h. csak úgy elindulok és valahol megöregszem?(bár gondolom a gyereknevelés is nehéz ilyan helyzetben)


2010. máj. 27. 10:20
 1/10 anonim ***** válasza:
78%

Úgy, hogy élsz, mint egy Robinson. Munkahelyed ugyebár nem lesz, mert onnan nem engednének el. Kvázi nyugdíjad sem lesz...

Útközben koldulhatsz kedvedre, kunyerálhatsz élelemért, szállásért, esetleg kukázhatsz is menet közben. Szép, kalandos élet lenne, de ha gyengének bizonyulsz hozzá, elhullasz, mint a légy!

2010. máj. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%

ezeket régebben kalandoroknak nevezték, és egyszeri nagy összegű alkalmi munkákból kerestek pénzt a továbbutazásra


(mosogatás egy konyhán, kapálás egy kertben...)


vagypedig alapból gazdag volt az illető, és mindig adott el ékszereket.

2010. máj. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%

Úgy h jól kell csinálni.Mert pl. egy tengerparti nyaralás főszezonba akár 80-100 forint is lehet ,ezzel szemben elő és utószezonban, akár 25-30 ezer egy út. A kaja meg annyiba kerül,mintha itthon ennéd.Pl.Görögország. Mi minden évben ide jövünk.Ha jól belegondolsz,a gagyi balatonon ennyi pénzért jó,ha két,három éjszakát kapsz.Viszont ugyanennyi pénzért elvisznek Görögországba+ még 8 éjszakát kapsz érte.No és persze a tengerparti nyaralás messze nem olyan,mint egy balcsi..

Járj utánna utazási irodába és meg fox döbbeni a valóságon!

mi mindig igy csináljuk,szóval saját tapasztalat!!:-)

2010. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
79%
Vagy jó dumája volt, amivel meggyőzte az embereket, meghívták ebédre, aludni, stb, mert szellemes, okos, stb.
2010. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%
ja bocsi,én csak nyaralás ügyében irtam..
2010. máj. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
De szerintetek jó az ilyen élet, vagy nem érdemes belevágni?Nincsenek tapasztalataim,de most mivel jobb az h. minden nap ugyan az történik, meló aztán haza és azon aggódni h.minden számla ki legyen fizetve.Viszont ha valaki családot akar, gondolom akkor az állam egyből közbe szól h. ilyen élettel nem lehet a gyereket felnevelni stb.+ha gyógszer kell akkor miből veszi az ember,mert a szállás és kajáért lehet melózni,de orvosi kezelésért nem igazán.
2010. máj. 27. 10:38
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
akkor előbb szerezz orvos barátokat.
2010. máj. 27. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Jo buli lehet egy ilyen kalandor eletmod. En, ha sok penzem lenne, akar meg ma nekiindulnek a nagyvilagban. Ezt ugy jo vegigcsinalni, ha van parod es nincs gyereked, mert ha esetleg adodik olyan nap, hogy nincs amit megenni akkor mit mondanal a gyereknek? Sajnos en mar lekestem errol, de majd a kovetkezo eletemben kalandor leszek :)

33/N

2010. máj. 27. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
párom van, gyerek még nincs.De azért kockázatos lenne belevágni,mert most van munkám,de ha itt hagynék mindent,nem biztos h. ha visszajönnék akkor kapnék melót.Szóval akkor már életem végéig,bár tény, h. ha a párommal menték akkor ő éhen hallna,mert ő egy zaba gép.Szóval még lehet a végén engem falna fel :-)
2010. máj. 27. 11:10
 10/10 anonim ***** válasza:
Kulfoldon elek es ismerek par Ausztralt,akik csak utazgatnak es bejarjak a foldet. Eloszor is gyujtened kell,h az elso idoszakban ellegyel. Ok Angliaba mennek, mert itt konnyu munkat talalni es dolgoznak par honapot es minimalisat koltenek, termeszetesen soporolnak es innen mennek beljebb Europaba. Ahol lehet dolgoznak, angilaba ugye konnyu megismerkedni kuldoldiekkel - ok segitenek majd a szallas kerdesben a tovabbi utazasnal. Ahol nincsenek ismerosok ott hostel-be laknak - mert az olcso, plane ha tobb idod toltesz a megadott helyen. Igy tudnak utazgatni kb 1-2 evig, aztan a viza miatt haza kell menniuk. ott megint dolgoznak sporolnak es ujra utaznak. A lenye,h kulfoldon olyan ismerettsegekre tesznek szert, h akarmi gond van kapnak segitseget.
2010. máj. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!