Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha mondjuk jonne egy jotundér,...

Ha mondjuk jonne egy jotundér, aki azt mondja, odaad annyi és csakis annyi pénzt amennyire szukséged van ahhoz, hogy egyenesbe jojjon az életed, milyen osszeget mondanal?

Figyelt kérdés

természetesen itt nem " szukségtelen" pénzre ( tehat luxusra, erre-arra, hulyesgére koltendot) gondolok, hanem olyan pénzre, ami kihuzna a kak...abbol a bizonyosbol. Mennyit kérnél a jotundértol? ( ami sajnos nem vagyok, csak kivancsi vagyok)

En kérnék 50 ezer eurot, ami jo alap lenne egy sajat hazacskahoz...


2010. máj. 27. 07:30
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
56%
én a lakáshitelem kiváltására kérnék pénzt, hogy meg tudjam adni a gyerekeimnek a normális életet hitel befizetése helyett.
2010. máj. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Nem pénz kéne, hanem egy jobb kereset (illetve találat, mert keresni most is jól keresek, de jobb lenne többet találni).


Amúgy meg nem az a fontos, hogy mennyi a fizetésed, hanem hogy mennyi a zsebpénzed.


Egyszeri összeg nem húz ki (hacsak nem kérsz 5 milliárdot, és élsz csak a hozadékából úgy, hogy csak az infláció feletti növekményt veszed ki, hogy a tőkéd reálértéke megmaradjon).


Ha nagyobb havi bevételt kérnél, akkor egy idő után a nagyobb lábon éléssel azt is kinőnéd, kérhetnél nagyobbat.


Azt meg gondolom senki nem akarja kérni, hogy a jótündér adjon erőt ahhoz, hogy a fogyasztását vissza tudja fogni arra a szintre, hogy ne adósodjon el... :)

2010. máj. 27. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
akkor nem kérnék semmit, mert az én életem már egyenesben van, de küldeném a gyerekeimhez, mert nekik nem tudom miből lesz lakásuk.
2010. máj. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%
nekem csak az a 9 millió kellene,ami a jelenlegi 8 féle hitelünk összege,és amire havi 220 ezret törlesztünk a 180 ezres fizetésünkből...
2010. máj. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
29%

én is a lakáshitel kiegyenlítésére kérnék. Bár mondjuk nekünk hozzá is kéne építeni, mert a jelenlegi állapot sokáig nem maradhat, ezért úgy 15 milla kéne.

a számlaszámom pedig: 8735416-00000000-5547894

2010. máj. 27. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
K.kában szerencsére nem vagyunk. Van hol laknunk (kicsi lakás, szüleim nevén), van már némi megtakarításunk, igaz ezért megjártuk már a "hónap végén keresem az aprópénzt a lakásban" szitut, kislányunknak eddig meg tudtunk adni minden fontosat. Tudunk menni 2 napos belföldi nyaralásra is. Viszont ha nagyon tukmálná, akkor kérnék kb 25 milliót - ebből kijönne a vágyott családi ház (amit csak irdatlan nagyságú hitelfelvétel mellett tudunk majd megoldani, amitől rettegek) Pest szélén (sajnos férjemet ideköti a munkája...), egy kicsit nagyobb, használt autó, és talán tudnánk lekötni is belőle 1-2 milliót, biztonsági tartaléknak. De ha nagyon-nagyon bőkezű lenne a tündér, akkor annyi pénzt kérnék, hogy a lányomnak és a leendő tesójának is tudjunk egy-egy kicsi lakást venni, hogy ne kelljen annyit kuporgatniuk sajátra, mint nekünk... Egyszerűen borzasztó, h két viszonylag jó fizetésből is min. 20 év, mire sajáthoz jut az ember hitel nélkül...
2010. máj. 27. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%

nekem 3,75 milló kéne.

ennyi hiányzik ahhoz, hogy kilegyen az egymilliárd:)

2010. máj. 27. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
Én nem kérném h adja ide a pénzt.Inkább menjen be a bankba és fizesse ki a 2 milla hitelt.Ha nagyon akarna adni pénzt akkor a banki 2 millió mellett kb olyan 5,5-6 millát kérnék 1 lakásra.Lényeg h ha most lenne 10 millióm akkor abból lenne ház kocsi és az összetartozásom kifizetése.De nincs és bilibe lóg a kezem....
2010. máj. 27. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
Akkor lenne érdekes a történet, ha kaphatsz pénzt a jótündértől, de cserébe tenned kell valamit a serpenyő másik felébe is. Ha pedig valaki túlságosan kapzsi, és a serpenyő másik fele átbillen...
2010. máj. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
leszarnám a pénzt. egészséget kérnék. van lakásom, jár a busz, nincs hitelem, senkinek nem lógok, de olyan jó lenne úgy élni, ahogy a barátaim...
2010. máj. 27. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!