Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hova költözzünk? Szülők...

Hova költözzünk? Szülők mellé, vagy egy kicsit messzebb?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Költözés előtt állunk a feleségemmel és a kisfiunkkal. Eddig a szüleimnél éltünk (különösebb probléma nem volt, jól megvoltunk egymás mellett, a ház elég nagy volt). Mostanra jött össze a pénzünk, hogy hitel nélkül saját házba költözhetünk. Itt van a dilemma. Két lehetőségünk van. A szomszédba költözni, vagy 2-3 km-el messzebbre. Mind a két ház teljesen megfelel, szinte mindegy melyikbe költözünk, egyformán tetszenek, tehát ez nem befolyásol semmit. Mi a jobb szerintetek, ha egymás mellett lakunk így az szól mellette, hogy könnyebben segítünk egymásnak ha szükség van rá, viszont így annyira mégsem vagyunk külön. A másik, hogy messzebb vagyunk, teljesen függetlenül, viszont nehezebb megoldani a közös dolgokat. (itt ilyenekre gondolok, ha lebetegszenek, vagy télen eldobálni a havat, gyerkőcre figyeljenek vagy bármi más egyéb oda-vissza). Mi a jobb? Köszönöm szépen!
2017. szept. 15. 14:46
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
52%

Nem szeretem az általánosítást, én se költöznêk mellé pedig jó a viszonyunk.De akkor is kell egy kis tàvolsàg. Na meg gondoljatok màr bele, mennyi a 20 perc gyalog??? Olyan sok?? Simàn elsétàlok 20 percet és ellapàtolom a havat...

De a franc se akarnà, hogy àtlàsson az udvarra és mindig tudja, hogy mit csinàlok éppen.

Úgyhogy hiába pontozgattok akkor is a falu másik vêge, ami nekem közel lenne, pedig szeretem anyóst. :D


De végülis a kérdezőék döntenek. Ahogy nekik jobb. De 2-3 km nagyon nem távolság, nem megoldhatatlan a gyerekek àtvivése.. stb. Ha meg valakinek igen, akkor az baromi lusta :D Nyugi ez nem beszólàs, én is az vagyok. :D

2017. szept. 15. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
53%
Én pont azt làtom, hogy inkàbb a tàvolabbit szeretné a feleség, esetleg a kérdező is. Mert ha sosem volt gond, akkor nem merülne fel, hogy ne làsson bele a mindennapi életbe..
2017. szept. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
29%
Eddig talán azért nem volt gond, mert vele éltetek.Most, hogy majd nem fog tudni minden percetekről, jönnek a problémák. Ne legyen igazam.
2017. szept. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
21%
Csak is a távolabbi ,kb 5-10 perc enyi távolság .
2017. szept. 16. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
66%

Én szeretem a férjem szüleit (jobban mint a sajátomat) és ha tehetném melléjük költöznék. Ezt tanácsolom neked is Kérdező, ha jó a viszonyotok.

Az, hogy ki és mennyire avatkozik bele a másik életébe, ez habitus, nem pedig távolság kérdése.

30 vagy ahogy írta valaki 230 km-ről is lehet kellemetlenkedni és egy fedél alatt is lehet békességben élni.

Az pedig, hogy átlátnak a kerítésen, micsoda marhaság?

Jobb, ha egy idegen bámészkodik?

A szüleid biztos nem fognak feljelenteni, ha a kerítésetek mellett átmegy hozzájuk a gazotok, vagy átlóg egy faág, a felújítás miatt zaj van, vagy a kutyátok ugat, esetleg bulit rendeztek, vagy a gyerek játszik a barátaival hangoskodva az udvaron.

A jövőre is gondolni kell, ők idősödnek, ti a gyereketek, vagy a munkátok miatt segítségre szorulhattok, jobb, ha egymás közelében vagytok. Mindezt természetesen úgy, hogy a feleségednek sincs ellenére.

2017. szept. 16. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek!
2017. szept. 16. 18:13
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!