Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem szoktál néha kísértést...

Nem szoktál néha kísértést érezni, hogy minél messzebb kerülj a családodtól?

Figyelt kérdés

Én alapjáratom szeretem a családom, de néha hatalmas kísértést érzek, hogy minél messzebbre költözzek tőlük. Már nem lakok velük, de sokszor úgy érzem, hogy így is túlságosan rámtelepednek. Állandóan hívogatnak, minden hétvégén elvárnák hogy meglátogassam őket, nem értik meg, hogy más programot is szeretnék, mint náluk ülni, és a tv-t nézni. Folyton faggatóznak, kéretlen tanácsokat adnak, és ha valamit nem úgy csinálok, ahogy ők szeretnék, akkor rosszallóan néznek rám, és hónapokig felemlegetik, ha valami rosszul sül el. 24 éves vagyok, de ők úgy néznek rám, mintegy nagy gyerekre, aki ráadásul hálátlan is, mert hogy milyen ritkán keresem őket. Testvéremről bezzeg egy rossz szavuk nincs, mert ő 200 km-re lakik, és így teljesen érthető, hogy ő nem tudja olyan gyakran látogatni őket. De miért olyan nehéz elképzelni, hogy nekem is van magánéletem, és nem akarom az amúgy is kevés szabadidőmet mindig velük tölteni?

Tényleg nincs más megoldás, mint hogy én is más városba költözzek? Azt ne írjátok, hogy beszéljek velük, ezerszer próbáltam, és csak sértődés lett a vége! Mit lehet csinálni ilyen szülőkkel?


2016. máj. 8. 18:38
 1/6 anonim ***** válasza:
13%
Valahogy, nem igazán tudlak sajnálni. Van egy szerető családod. Inkább légy hálás!
2016. máj. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
30%
Jó neked. Az én édesanyám tojik rám.
2016. máj. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
76%
Mindennap. A lehető legtávolabb. Új-Zéland vagy ilyesmi...
2016. máj. 8. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
24%
Miért lettem lepontozva?
2016. máj. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
84%

Azért, mert p**aszt vagy. Egy mérgező családnál kb. minden jobb.

Kérdező: húzz el minél messzebbre tőlük, láthatóan nem kezelnek téged felnőtt, értelmes emberként.

2016. máj. 8. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Van egy szerető családod. Inkább légy hálás!"


Neked szövegértési problémáid vannak!!!

Az a család ami a kérdező terhére van minden, csak nem szerető család.

Érted?

2016. máj. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!