Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kikészülök apámtól. Hogy...

Kikészülök apámtól. Hogy érjem el, h ne kössön bele minden lépésembe? 18\F

Figyelt kérdés
Akármit csinálok, belekot.Ordítozik, aztán kitér vmi teljesen más témára.Arra, h tiszteletlen vagyok, nem tisztelek senkit.Aztán azért ordít, h mennyi pénzt elB@SZOTT (nem elköltött, elb@szott már rám).aztán azért ordít, h nagyfiunak érzem magam, nélküle senki nem lennék stb.Azért orditott tegnap, mert volt nálam pár lap, amit át kellett írni, és mikor direkt hülyeségeket kérdezett, h mikorra kell, hány lap...az még oké, h megkérdezi (holott nem is érdekli), de mikor már olyanokat kérdez, h miért nem írtam le mostanáig?Mirét áll ott és nem kezdtem még bele?...egyáltalán miért kell átírni valakitől is?nyilvánvaló, h ez csak kötekedés.Aztán mikor mérgemben azt mondtam, h hagyjon békén, csak feleslegeseseket kérdez, akk nekem állt és fél órát ordított, h nem tisztelem őt, holott ő mennyit költ rám (pénz+eltartás NEM = szeretet).Kihasználok mindenkit, a barátaimat is (holott egyet sem ismer közülük)...és így tovább.Ha tud lejárat a saját és az én barátaim előtt is.Néha nehéz úgy élni, h azt lesik, h hol kössenek beléd.Még ő taníttat, így lelépni v dolgozni nem nagyon tudok, de elhihetitek, h igyekszek.Anyám megvéd általában, de akk meg apám azt ordítja, h kuss, beszélgetek a gyerekkel.Nevelem, mert te erre nem voltál képes.Akk anyám kiossza, azán kiabálnak (anyám amúgy tökre normális.vele tényleg semmi gond.Ő rendes)...és apám tovább ordít velem, h én miattam összeveszett anyámmal.Kisebb voltam és azt mondtam neki, h azért vesztél össze vele, mert minden szarért idegeskedsz és mindenkivel csak kiabálsz, pedig senki semmit nem tett.2 olyan maflást kaptam tőle, h csangett a fülem.Hogy érjem el, h ne kötekedjen velem mindig?Én régen tényleg próbáltam megfelelni az elvárásainak, amit kért, azt csináltam, de sose volt jó neki.Mit tegyek?
2010. máj. 26. 23:52
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen az apám mióta elváltak és vele maradtam. 18 éves vagyok de teljesen olyan az apám a leírtak alapján mint a tied. Mindenbe beleköt és maximálisan hülyének, gyereknek néz.. el kell fogadni megváltoztatni már nem lehet őket.
2010. máj. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%
Igen, bírd ki amíg muszáj. Csak fennáll a veszedelem, hogy majd te is ilyen leszel... Ilyenkor mindenki fogadkozik, hogy dehogy, aztán ugyanaz a vége. Hacsak egy nagyon szelíd, jó párt nem szerzel, akire hallgatsz majd, és aki segít, hogy nehogy megvadulj.
2010. máj. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:
Én is félek attól, h olyan leszek, mert néha nálam is elszakad a húr, és akk igyekszek arra gondolni, h nem akarok olyan lenni és lehiggadok.De végülis jó, h ilyen, mert itt az élő példa, h milyennek nem szabad lenni soha, semilyen körülmények között.Én biztos, h foggal-körömmel azon leszek, h mindent másképp csináljak a gyerekemmel, mint apám velem.Tudni fogom, h mi az, ami a gyereket kikészíti, mert emlékezni fogok, h engem mi idegesített a legjobban.Sajnos apám elfelejtette, h milyen szar volt neki, mikor nagyapám kötekedett vele...vagy nem felejtette el, csak azon az elven van, h ha vele ilyen volt, akk ő is ilyen lesz mással.
2010. máj. 28. 19:49
 14/16 anonim ***** válasza:
70%
Szerintem nem kötelező a szülők tisztelete, hiszen ők is emberek, és az alapvető, minden embernek kijáró tisztelet feletti szintet mindenkinek ki kell érdemelni. Különben is, egy család akkor tud működni, ha a tagjai egyenrangúak, ha mindenki odafigyel a másikra és tiszteletben tartja az érdekeit. Ezt a te apukád úgy látszik nem így gondolja. Én a helyedben nem mennék bele ezekbe az őrjítő konfliktusokba, hanem fognám magam és legalább egy időre elköltöznék. Jobban fogja a társaságod értékelni, ha nem lesz magától értetődő, hogy ott vagy, és azt sem mondhatja, hogy egy csomót költ rád. Kívánom, hogy találj valami megoldást, barátok, másik rokon, akár kollégium vagy albérlet. Végülis már 18 éves vagy, nem? Sok sikert!
2010. máj. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

03:35 vagyok


Hát ez az, azért valamennyi szórakozás csak kell! Suli, munka, veszekedés otthon -> állandó feszültség. Ezt kicsi lazítás nélkül senki nem bírná ki hosszútávon.

A legtöbb programhoz pedig pénz kell.

Na meg mikor szórakozzunk? 50 évesen?


Én ebben a "tiszteljük a szüleinket akármilyenek is velünk, hiszen a szüleink" dologban már nem hiszek.

Apám olyan csúnya dolgokat mond rám, hogy a legtahóbb kisebbségi az aluljáróban nem mond ilyeneket.

Plusz nekem esik és végig rugdos a házon (ma már nem, csak pár éve, mikor még gyerek voltam) csak mert neki olyan kedve van és mert tudta, hogy nem ütök vissza.

De önmagában elég ok lenne, ha mindenbe belekötne és egy rendes szava sem lenne hozzám és csak elhordana mindennek és kritizálna. Ezek után én még az apámnak sem tekintem. Egy rendes apa nem ilyen!


Ezt én is megkapom hetente legalább kétszer, hogy ha ő nem lesz én megdöglök, vagy majd valami cigány k.rvája leszek. Na hát ilyen beszólások után tisztelje az,akinek két anyja van...


Annyira érdekes, az én apámmal is ilyen volt az apja. Vagyis én csak annyit tudok, hogy erőszakos volt és voltak veszekedések. A kötekedést, lelki terrort nem tudom az megkockáztatom, hogy nem volt.

Én is nagyon fogadkozom, hogy nem leszek ilyen állat, eddig úgy érzem így is lesz. De néha azért elgondolkodom, hogy mi van ha mégis...

Gondolom apám sem így született, aztán mégis ez történt... :-/

2010. máj. 29. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:

Átérzem a helyzeted.Szar dolog lehet egész nap ilyeneket hallgatni.Én is mindig megkapom, h ilyen vok, olyan vok stb.Már le sem tojom, de mikor vki azt mondja, h tiszteljem CSAK AZÉRT, MERT AZ APÁM, hát felfordul a gyomrom.Tisztelném, ha az apám lenne, nem pedig egy olyan ember, aki nem ismer engem(mert nem ismer...akk nem állítana olyanokat, amiket), csak eltart, mert biológia kapcsolat köt hozzá.Tisztelném, h szeretetből tartana el, de nem abból teszi, mert akk nem hánytorgatná fel.

Én is rettegek, h olyan leszek, de ha megszoktatom magammal azt, amilyen most vok, akk szerintem nem leszek olyan.Öreg korára biztos nem hagyom majd egyedül, de az is biztos, h felé se fogok nézni...anyagilag fogok róla gondoskodni, de éreztetni fogom vele SZÁNDÉKOSAN, h nem érdekel...nem utálom.Közönbos a számomra.Ez sokkal rosszabb, mint a gyűlölet.Lehet, h ezzel kicsit olyan leszek, mint ő, de megkockáztatom.Én érzek magamban annyi lelki erőt, h ne legyek olyan.

2010. máj. 29. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!