Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kikészülök apámtól. Hogy...

Kikészülök apámtól. Hogy érjem el, h ne kössön bele minden lépésembe? 18\F

Figyelt kérdés
Akármit csinálok, belekot.Ordítozik, aztán kitér vmi teljesen más témára.Arra, h tiszteletlen vagyok, nem tisztelek senkit.Aztán azért ordít, h mennyi pénzt elB@SZOTT (nem elköltött, elb@szott már rám).aztán azért ordít, h nagyfiunak érzem magam, nélküle senki nem lennék stb.Azért orditott tegnap, mert volt nálam pár lap, amit át kellett írni, és mikor direkt hülyeségeket kérdezett, h mikorra kell, hány lap...az még oké, h megkérdezi (holott nem is érdekli), de mikor már olyanokat kérdez, h miért nem írtam le mostanáig?Mirét áll ott és nem kezdtem még bele?...egyáltalán miért kell átírni valakitől is?nyilvánvaló, h ez csak kötekedés.Aztán mikor mérgemben azt mondtam, h hagyjon békén, csak feleslegeseseket kérdez, akk nekem állt és fél órát ordított, h nem tisztelem őt, holott ő mennyit költ rám (pénz+eltartás NEM = szeretet).Kihasználok mindenkit, a barátaimat is (holott egyet sem ismer közülük)...és így tovább.Ha tud lejárat a saját és az én barátaim előtt is.Néha nehéz úgy élni, h azt lesik, h hol kössenek beléd.Még ő taníttat, így lelépni v dolgozni nem nagyon tudok, de elhihetitek, h igyekszek.Anyám megvéd általában, de akk meg apám azt ordítja, h kuss, beszélgetek a gyerekkel.Nevelem, mert te erre nem voltál képes.Akk anyám kiossza, azán kiabálnak (anyám amúgy tökre normális.vele tényleg semmi gond.Ő rendes)...és apám tovább ordít velem, h én miattam összeveszett anyámmal.Kisebb voltam és azt mondtam neki, h azért vesztél össze vele, mert minden szarért idegeskedsz és mindenkivel csak kiabálsz, pedig senki semmit nem tett.2 olyan maflást kaptam tőle, h csangett a fülem.Hogy érjem el, h ne kötekedjen velem mindig?Én régen tényleg próbáltam megfelelni az elvárásainak, amit kért, azt csináltam, de sose volt jó neki.Mit tegyek?
2010. máj. 26. 23:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

jaj, ez borzalmas, ismerős, az én fiatalkorom is így telt. :(


próbálj neki minél több hasznos házon/lakáson kívüli programot javasolni, járjon el valahová pl. túrázni, a természetben megnyugodhat, edzésnek is felér, csak minél kevesebbet legyen otthon.

2010. máj. 26. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
elsőnek...nem igazán...nincs ideje, mert dolgozik, meg főleg lusta...ez nem jön be...soha nem megy sehova...
2010. máj. 27. 00:08
 3/16 A kérdező kommentje:

elsőnek...nem igazán...nincs ideje, mert dolgozik, meg főleg lusta...ez nem jön be...soha nem megy sehova...

másodiknak...te cserépedény (köcs ög, ha nem értenéd)...attól, h te úgy oldod meg a családi gondjaidat, h kidüdöríted a p *csád, az nem azt jelenti, h mindenkinek úgy kell.Szopikáld le magad!

2010. máj. 27. 00:10
 4/16 anonim ***** válasza:

"Azért orditott tegnap, mert volt nálam pár lap, amit át kellett írni, és mikor direkt hülyeségeket kérdezett, h mikorra kell, hány lap...az még oké, h megkérdezi (holott nem is érdekli), de mikor már olyanokat kérdez, h miért nem írtam le mostanáig?Mirét áll ott és nem kezdtem még bele?...egyáltalán miért kell átírni valakitől is?"


Ezt fordítsd már le mert nem értem....


mondjuk azt se, hogyan járat le a barátaid előtt, ha nem is ismeri őket-...

2010. máj. 27. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Én nem vagyok pszichomókus, de egy nagyon jófej psz.-tól hallottam: írjál apádnak levelet. Írd le neki, amit ideírtál, és derüljön ki a levélből, hogy javítani szeretnél a kapcsolatotokon. Mondd, hogy ha elolvasta, akkor szeretnéd vele megbeszélni a leírtakat, mert meg akarod érteni az ő szempontjait is (valami oka csak van rá, h így viselkedik). Persze az is lehet, hogy kiakad és nem lesz hajlandó elolvasni sem. Akkor tedd le vhová a keze ügyébe a levelet, pl. éjjeliszekrény, stb. , és kérd meg, h gondolkozzon az elolvasásán pár napig. Így csak belekukkant...Egyébként nagyon sajnállak, az én apám is tudott a kákán is csomót találni, néha már teljesen abszurd módon. Semmit nem lehetett megbeszélni vele, tűrtem, amíg szükségem volt rá, hogy eltartson (rondán hangzik, tudom), aztán elköltöztem. Sok erőt és türelmet kívánok. 31N
2010. máj. 27. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%

Üdv! A szüleinket tisztelnünk kell szerintem, akárhogy is viselkednek, mert a szüleink .Sokszor ez nem könnyű, és persze a szülőnek is ki kell érdemelnie a tiszteletet, de ha valaki nem tiszteli a saját szüleit, akkor saját magáról állít ki szegénységi bizonyítványt.Szerintem próbálj meg mindig tiszteletteljesen viselkedni, de esetleg kerüld a társaságát, akkor talán észreveszi, hogy vmit nem csinálj jól.....nagyobb büntetés neki, ha azt érzi, h nem érdekel téged, mint ha kiborulsz, és szemtelen dolgokat mondasz, ezzel csak igazolva érzi magát.Mondjuk azt egy gyereknek így, ilyen szóval a fejéhez vágni, h mennyi pénzt b@s5ott már el rá....háááát ez nagyon szánalmas, egy gyerek nem egy befektetés, és ha szeretünk valakit nem számít a pénzt, főleg nem ha a saját gyerekünkről van szó (sztem)



A második válaszolónak meg a k anyját, egyáltalán normális vagy te????!!! ilyet kitalálni, és még be is írni ide....ekkora egy idióta homokost pfff

2010. máj. 27. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

tök megértelek, amikor apám iszik, és rájön a cirkuszolás, akkor pont ilyeneket mondogat...


18f

2010. máj. 27. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Az én apám is ilyen. Ha iszik akkor méginkább de egyébként is.


Ugyanez van nálunk, mindenbe beleköt. Én már nem bírom idegekkel ezért ha már túlmegy minden határon akkor ordítok, hogy hagyjon békén.

Egyébként nekem eleve úgy kezdi a mondatot: hogy mi a f.szt keresel már megint itt te kis köcs.ög... és hasonlók.


Bármit csinálok beleköt és az úgy nem jó és egyáltalán én semmire sem vagyok jó és belőlem nem lesz senki.

Az iskolát nagyrészt miatta kellett otthagynom, mert akkoriban még éjszaka is ordítozott velem és rámtörte az ajtót és nem aludtam semmit, tanulni sem tudtam, sírógörcsök törtek rám a suliban stb. Úgy indult, hogy évet halasztok de később sem tudtam visszamenni mert nem rendeződött a helyzet + nem fizetik a könyveimet meg amit kell.

Most amúgy van munkám de úgy képzeld el, hogy nem hagy dolgozni!!!! Ordít velem, hogy b.zi vagyok meg semmire sem vagyok jó és hogy belőlem sosem lesz semmi. (Mintha ő olyan sokra vitte volna...) Ha dolgozok akkor pedig nem hagy dolgozni! Akkor is azt mondja, hogy felesleges mert én úgysem vagyok rá képes.

Hát nem tudom mit akar ezzel elérni. Jó, tudom nem nagy munka, de mégis több a pénz, mint a semmi.


Egész gyerekkoromban utált. Különben örülhetek ha csak szóban terrorizál és nem lesz verekedés a dologból. Ő elég erőszakos viszont megelégeltem, hogy egész gyerekkoromban hatalma volt felettem és pár éve már visszaütök ha megüt. Nem akartam, de nem bírom elviselni, hogy néha azért megütött mert szerinte nem néztem ki megfelelően. Bemegyek a házba erre azzal indít, hogy: hogy nézel ki te sz.r?! és lekever egy hatalmas pofont vagy fenyegetőzik késsel.

Pedig őszintén mondom, hogy normálisan nézek ki.


Kis köcs.ög vagyok amiért nem ütöttem neki vissza kb. 18-19 éves koromig. Most meg, hogy megmondtam nem fogok félelemben élni és visszaütök neveletlen kis köc.sög vagyok.

Pffff >.<



Ja és én is minden nap megkapom, hogy mennyi pénzt elb.szott rám és hogy "semmi hasznot nem hozol a konyhára"

De én már azt is megkaptam, hogy álljak ki a sarokra, mert úgysem értek semmihez.

Aztán amikor mondtam, hogy megyek a sarokra (haverokhoz indultam) akkor az volt a válasz, hogy én még oda se kellenék.

Mellesleg sosem költött rám, állandóan én voltam az aki sehová sem megy mert szüleinek nincs pénze. Legalábbis rá nincs, de cigire meg italra meg nekik ruhákra és ami nekik kell arra van.

Ha kapok enni vagy van víz, amivel le tudok zuhanyozni már kb. elvárják, hogy órákig köszöngessem nekik, merthogy ők fizetik.


Jó neked, hogy anyukád rendes legalább nem vagy teljesen egyedül, ilyen szempontból. Nekem anyám is kibírhatatlan, sosem törődött velem most is a földhöz verhetem magam akkor se segít semmiben sem. Őt abszolút nem érdeklem. Ugyanazon az elven van ő is, hogy én nem hozok pénzt a házhoz. (Csak elmondanám, hogy így is tartoznak nekem de tudom, hogy úgysem adják meg ezért nem is kérem már)

Persze ha véletlenül vagy egy kis sikerem valamiben akkor rögtön jönnek kölcsön kérni és ha nem adok akkor nem lesz internet, nem lesz kaja, nem lesz tv nem lesz ez nem lesz az zsarolnak.

Ja és anyám addig sír és csapkod meg ordít amíg oda nem adom neki a pénzt. Mert ha nem adok akkor rohadé.k dög vagyok.


Őszintén szólva szerintem nem fognak megváltozni, ki kell bírni valahogy :(


Ja a barátokkal nálunk is ez van, hogy én kihasználom őket. Nem értem miben...

+ a barátaim neki mind cigányok meg b.zik (akkor is, ha amúgy nem). Akit még nem látott azt is utálja.

2010. máj. 27. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

00:35-nek.Mondasz valamit.A szüleinket tisztelnünk kell(ene, ha azok is tisztelnének bennünket).Vajon miért tisztelem anyámat?És miért nem tisztelem apámat?Mert, ha apámon múlt volna, bedugott volna valahova dolgozni, mert, h mennyi pénz a tanulás, és én úgyis hülye maradnék, nem tanulnék semmit.Jó hogy anyém balhézott, h menjek tovább tanulni.És igazad van, h sokkal idegesítőbb, h le se kakkantom, mint az, h vitatkoznék vele...(vitatkozás nála = kérdez valamit, válaszolok, kitalálja, h nem igaz és a saját verzióját előadja és meg sem hallgat engem, mert hazudok, meg hát "mindent meg lehet magyarázni"...és őt nem érdekli a magyarázkodásom)...inkább ráhagyom, mert volt már rá példa, h hülyeséget mondott, megmondtam neki, h téved, fejtse ki, had mondjam el én is amit akarok, hallgassa meg a véleményem....erre 1 órát ordított, h ő tart el és nekem nem lehet véleményem stb meg, hogy úgyishazudok(mert ő magából indul ki, és hiszed nem hiszed, 2 kezemen meg tudom számolni, h hányszor válaszlt nekem a kérdéseimre legalább 90%ban igazat...ha teheti, hazudik)....és mondjon bárki bármit, h a legjobbat akarja, meg ilyen meg olyan....előre szólok....ez nem igaz.Ha jót akarna, akk alapból nem azt figyelné, h mit rontok el...mondjuk az is lehet, h csak a hibáimat akarja kijavítani...de szerinte nekem semmi hasznom nincs, csak költöm az ő pénzét.Egyszer leiratta velem, h miket veszek magamnak és mennyiért, mennyit költök...persze nem hitte el, mivel nem volt akkora összeg, h kiabálhasson, ezért "belejavított".Itt nem a pénzről van szó, hanem arról, h szerinte én gyerek vagyok, ezért nem lehetnek szükségleteim.Csak az albérletet fizeti, meg ad egy kevés zsebpénzt egy hétre(de én még kb 2x annyit hozzáteszek a sajátomból, h kijöjjek), a többit(pld:ruha, telefon(pedig életemben csak 3-at vettem), ajándék a haverok szülinapjára, elvinni a barátnőt kajálni, magamat etetni stb, stb )...minden ilyet a saját ösztöndíjamból fizetem(ami nem túl sok), meg kevés fizetésből(iskola mellett vmit dolgozgatok) és azért ordít, h hova teszem az ösztöndíjam, mert hogy ő nem sajnálja, de semmit nem tudok felmutatni belőle, és amikor meg akartam mondani, h miket szoktam venni, akk leordított, h őt nem érdekli, mert én csak elbszom az ő pénzét...

Nem is beszélek vele...esetleg igen, nem mondatokban...



Az utolsó hozzászólót teljesen megértem...nálam is van ilyen...a haverommal sincs megelégedve az apja, pedig ő még szó szerint rájuk dolgozik szabadnap és minimális zsebpénz nélkül, mert "hát itt laksz, itt eszel, itt öltözködsz!Mit akasz még?Mire neked pénz?" Hátt neb@ssza már meg a .......Hát mire?Talán szórakozni!Elmenni vhova kirándulni a haverokkal, csajozni...és ha nem számol el akár 1000 forinttal is, már balhéznak, h mire költi és hogy minek vesz csokit meg colat magának, nem jó az, ami otthon van...és akk az ő apja meg az enyém kitalálták, h mi milyen hálátlanok vagyunk, nem tiszteljük őket, nem érdemeljük meg, h törődjenek velem.

Az én apám, ha meglátja egy ruhámat (amin kettőnél több szín van), akk már b.zi vok, meg ami lehetek.Csak azért, mert azt mondtam neki, h úgy nézek ki, ahogy én akarok, olyan církuszt csinált, h remegtek a falak...mert hát hogy beszélek én vele.Azt mond nekem, amit akar, mert ő az apám, és nekem még csak a véleményemet sem szabadkimondanom.Egyszer, mikor mondta, h csináljak vmit, én csináltam, ahhogy tudtam (persze nem mondta el, h hogy kell, csak csináljam)...nem csináltam elég gyorsan, elég ügyesen, olyanokat orított, h a végére teljesen máshova kötött ki, de azt mondta, h "Olyan béna vagy, h nem érdemled meg, h élj!Nem vagy életre való!"Hát köszönöm!Egy ilyen "embert" én nem fogok tisztelni!Soha!Mert ő sem néz engem semmibe.Nem mondok el neki semmit, mert úgyis beleköt, aztán meg megtudja pld, h ide mentem, oda mentem ÉS NEM SZÓLTAM NEKI, esetleg nem kértem ki a véleményét, a tanácsát(ami abból áll, h kérdeznék, ő nem magyaráz, hanem leb.sz, h milyen hülye vok, h ennyit se tudok), és olyanokat ordít, h kikészülök.Ő mindent és mindenkit az irányitása alatt szeretne tartani.Mikor megtudta, h dolgozok, olyan szemétségeket modott nekem, h az már kész...inkább nem idézném, de a lényeg az volt, változatos trágárságokkal körítve...h nem elég az ő pénze?!Önálló akarok lenni?Ha ő megdöglik, belőlem nem lesz senki!Mit akarok én!?Szándékosan csinálom, h szívrohamot kapjon! stb...szal bebeszéli magának, h én olyan vagyok vele,mint ő az apjával...mert őt is basz.tatta az apja...de ez meg 1 okkal több, h engem ne csesz.tessen.De ő nem emlékszik, h milyen volt, mikor vele szemétkedett az apja...Dióhélyban ennyi...Igyekszek elkerülni őt, nem szólni neki, nem kérni semmit stb...

2010. máj. 27. 12:57
 10/16 anonim ***** válasza:
72%

ez borzalmas, erre már nem is tudok mit mondani, csak annyit, ha nem éltem volna át én is hasonló dolgokat apámmal kapcsolatban, talán el sem hinném, hogy ilyen létezik.

ezt tényleg elviselhetetlen.

esetleg ha minél hamarabb a saját lábadra állnál.

ha tudsz, menj ki külföldre dolgozni egy évre, kérj halasztást a suliban (ha jól értem fősulira jársz vagy egyetemre), aztán 1,5-2 évre biztos elegendő lesz az a pénz, amit megtakarítasz.

utána meg már dolgozhatsz is, biztos lesz jó állásod.

2010. máj. 27. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!