Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tartasz a legnagyobb bűnnek?

Mit tartasz a legnagyobb bűnnek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 13:36
1 2 3 4 5 6
 51/56 anonim ***** válasza:
52%

A tízparancsolat megsértsét. nnek két része van: I. Szeresd Istent! II: Szeresd az embert! De a II. az I-ből következik.

Tehát a legnagyobb bűn, ha nem szereted Istent. Mert akkor az embert sem szereted, Isten alkotását, és hát az nem szép dolog. A többi enenk a ragozása.

Kisebb bűnök, ha valamit nem tartassz be pontosan, pl. késve csinálsz meg, pedig lehettett volna időben, vag ycsak félszívvel segítessz, meg ilyenek. Ha tehát csinálsz valamit, csak lehet még javítani.

Az hogy az istenkáromlás a nagyobb bűn, vagy a lopás, vagy a hamis tanúzás, azon nincs értelme gondolkodni. Mert mind egyforma nagy, mert ott és akkor kárt okoz, tehát bűn. Egyforma.

2010. jún. 29. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/56 anonim ***** válasza:

14:14!


És mi van akkor, ha én szeretem az embert, de nem hiszek Istenben? Úgy is lehetek kedves, toleráns, segítőkész embertársaimmal, ha közben nem hiszek abban, hogy Isten teremtette őket...a kettő szerintem nem zárja ki egymást!

Ha valaki elkövet valamit egy másik ember ellen, azzal nem Isten ellen vét, hanem egy másik ember ellen, de az egészben nem is az a lényeg (persze azért az is fontos), hogy ki ellen követem el, hanem hogy megvolt bennem az a szintű gonoszság, hogy elkövessem!

2010. jún. 29. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/56 anonim ***** válasza:
ha szereted az embert, azzal dicsőíted az istent. Akár tudsz róla, akár nem. Ez jó.
2010. jún. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/56 anonim ***** válasza:
Hát ez nem arról szól, hogy tudok-e róla, vagy sem, hanem hogy hiszek-e benne vagy sem. De a lényeg, hogy rendben, értem, mit akarsz mondani! A lényeg, hogy mindketten ugyanazt a cél "szolgáljuk", csak más úton jutunk el odáig :)
2010. jún. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/56 anonim ***** válasza:
Igen, ha nem hiszel, de jól élsz, az oké. Ha hiszel és úgy, az is oké.Az a baj, ha hiszed, de nem tartod, amit hiszel.
2010. jún. 29. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/56 anonim ***** válasza:
Úgy (is ) értem, hogy Istennek mindegy, hiszel-e benne.
2010. jún. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!