Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tartasz a legnagyobb...

Mit tartasz a legnagyobb bűnödnek, amit letudtál pár gyónással, imákkal?

Figyelt kérdés
2010. szept. 9. 14:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt kérdezd a hatalmon lévőktől.
2010. szept. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
a hatalmon levők is válaszolhatnak.
2010. szept. 9. 17:08
 3/12 Cirmos kandúr válasza:
azt hogy imádkoztam, szerintem nincs Isten, legalább is nem személy ként kell elképzelni
2010. szept. 9. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Sokan azt hiszik, hogy "a gyónás könnyelmű továbbvétkezésre csábit. "Úgyis meggyónom", mondják sokan s utána éppúgy vétkeznek, mint azelőtt."

Azonban aki így tesz és érez, az érvénytelenül is gyónik. A bűnbocsánatnak ugyanis nem a gyónás egyedül a lényeges feltétele, hanem még inkább a mély és őszinte bánat, valamint a komoly és elhatározott erősfogadás. Ha egyesek komoly erősfogadás nélkül gyónnak, azok magukat csalják meg, de ezek szerint nem is lehet a gyónás intézményének értékét megítélni. Valóságban éppen az őszinte gyónás és bánat szokott a bűn elkerülésének s életünk megjobbításának bámulatos erejű eszköze lenni. Az emberek az igazi gyónás által nem könnyelműbbek, hanem ellenkezőleg, komolyabbak, jobbak, erkölcsösebbek, hősiesebbek lesznek.

2010. szept. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"azt hogy imádkoztam, szerintem nincs Isten, legalább is nem személy ként kell elképzelni"


Tárj vissza az egy igaz Istenhez! A hited megingott de ez nem azt jelenti, hogy nincs Isten vagy ne várna vissza

(Tékozló fiú esete) (2 Péter 2: 21,22)


Legnagyobb bűnöm az amelyeket Isten személye ellen követtem el, de ha jobban belegondolunk minden bűn az mivel eláruljuk őt. Nem érdemeljük meg az ő szeretetét én legalábbis biztos, hogy nem!

2010. szept. 9. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

tegnap 22:17,


nem azt kérdeztem, hogy mit tartasz igazi gyónásnak.

2010. szept. 10. 01:52
 7/12 anonim ***** válasza:
55%

"Nem érdemeljük meg az ő szeretetét én legalábbis biztos, hogy nem!"


Na, milyen jó világképre tanítja az embereket a Biblia :)

2010. szept. 10. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A gyónási titok mindenkit tart.
2010. szept. 10. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
a bűnelkövetőre nem vonatkozik a gyónási titok.
2010. szept. 10. 20:58
 10/12 anonim ***** válasza:

A gyónásról:

[link]

[link]

2010. szept. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!