Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tartasz a legnagyobb bűnnek?

Mit tartasz a legnagyobb bűnnek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 13:36
1 2 3 4 5 6
 31/56 anonim ***** válasza:
69%
Emberkínzás.
2010. máj. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/56 anonim ***** válasza:
85%

A hívőnek:

egy hitetlen igaz életet él nem csinál semmi bűnt, nem bánt rossz szót nem mond, nem üt meg senkit, nem hazudik szóval csupa jó dolgot cselekszik mégis pokolra jut mert nem hisz.

Ám ha egy keresztény megöl egy embert hidegvérrel, utána elmegy a templomba gyónni, a bűnei meg vannak bocsátva.

Ez egy kicsit durva.

2010. máj. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/56 anonim ***** válasza:
51%

"Ám ha egy keresztény megöl egy embert hidegvérrel, utána elmegy a templomba gyónni, a bűnei meg vannak bocsátva."


Na, ez az ami nem igaz. Ugyanolyan bűn marad , nem mossa le 3000 Miatyánkkal sem.

2010. máj. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/56 anonim ***** válasza:
100%
Na erről van szó.
2010. máj. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/56 anonim ***** válasza:
70%

14:07 Én nem akarom "lenyomni" senkinek a válaszát, csak elmondom, hogy én mit gondolok, és hogy nem értem, miért gondolja úgy az illető, ahogy. Tényleg szívesen olvasnám az ellenérveket, és nem kötelező a végén megegyeznünk, de legalább hozzásegített ahhoz, hogy jobban megértsem az emberek különböző gondolkodási módjait. Nem tudom, hogy te miért vagy itt, én azért, hogy megismerjem az embert, mint gondolkodó lényt, és ezáltal a világ működését. Számomra csak másodlagos, hogy még infót is szerezhetek 1-2 dologról. Hívd fröcsögésnek, vagy aminek akarod, de szerintem mindenkinek vannak olyan dolgok, amiket felháborítónak tart, nem bír rá magyarázatot találni, és puszta kíváncsiságból véleményt mondva rákérdez. Én a Jehova tanúkkal is órákig szoktam beszélgetni. Soha nem jutunk konszenzusra, de legalább már értem, hogy ők hogyan gondolkodnak, hogyan látják a világot, és sokkal toleránsabb vagyok, nem csapom az orrukra az ajtót, és nem küldöm el őket káromkodva, mint a legtöbben...


14:17. Nem is tudom, hogy fejezzem ki magam. Ez volt eddig a legnormálisabb, és legszívmelengetőbb válasz erre a kérdésemre. Ezt eddig csak hogy is mondjam...fröcsögő, türelmetlen legyintéssel válaszolták meg nekem, de a te válaszodból rájöttem, hogy igazából közted és köztem csak annyi a különbség, hogy te Istenben hiszel, és pedig a fizikában/kémiában/tudományban, és ezáltal a természetben. A gyilkosság pedig szerinted Isten ellen való, szerintem viszont a természet ellen, de a gyilkosság akkor is gyilkosság, és ebben viszont egyet értünk. Bár szerintem azzal, hogy nem bántok senkit, nem teszek másnak a kárára, továbbra sem hiszek Istenben (még tudat alatt sem, hisz akkor nem tudnám, mit is jelent eleve az Isten szó), de a lényeg akkor is egy adott pontra vezethető vissza. Látod, kedves 14:07-es? Ezt így is lehet...

2010. máj. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/56 anonim ***** válasza:
100%

Még valami!

"A világnak szüksége van istenre. Ha tagadod, elveszed a reményt a világtól. "

Szerintem ezzel Én nem veszem el a reményt senkitől. Legrosszabb esetben nekem nem lesz semmi, ami segít reménykedni, pedig van! Nem hiszek Istenben, mégis reménykedek, optimista vagyok, csak nekem nem az Istenbe vetett hitem segít ebben.

Azzal viszont teljesen egyet értek, hogy a világnak szüksége van Istenre, mert nagyon sokaknak ez a hit segít túlélni a viszontagságokat, az imádkozás nagy pszichológiai segítség, és ha nem lenne ez a mentsvár, sokan már rég feladták volna, vagy elszabadult volna a pokol. Én viszont másba kapaszkodom...mindenki abba, amibe tud, vagy ami neki jobban fekszik :)

2010. máj. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/56 anonim ***** válasza:
100%

nem hinném, hogy meg lehetne a bűnöket bocsájtani (a templomban.) Isten talán megbocsájthatja, de attól még megtörtént. A győnást szerintem a Sátán találta ki, és dobta az emberek elé-.

...én is mebocsájthatom, ha vétkeztél ellenem - ettől még nem lesz meg-nem-történtté.

2010. máj. 26. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/56 anonim ***** válasza:
72%

amikor kisgyermekeket bántalmaznak testileg vagy lelkileg

a pedofilokat még a cellatársaik is elítélik......

2010. máj. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/56 anonim ***** válasza:
A pedofilia és a létező emberek kínzása ill gyilkolása.Az abortuszról van véleményem de megtartom magamnak...
2010. máj. 26. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/56 anonim ***** válasza:
100%
Becstelenséget.
2010. máj. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!