Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tartasz a legnagyobb bűnnek?

Mit tartasz a legnagyobb bűnnek?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 13:36
1 2 3 4 5 6
 11/56 anonim ***** válasza:
84%

A rosszindulatot.


Utána:A gyilkosságot, a hamisságot, az álszentséget, a telhetetlenséget, a lustaságot, az irígységet, a tévedhetetelenséget.

2010. máj. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/56 anonim ***** válasza:
78%
Az öngyilkosságot.
2010. máj. 26. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/56 anonim ***** válasza:
36%
Az istentagadást.
2010. máj. 26. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/56 anonim ***** válasza:
64%

A kegyetlenséget (ebbe a gyilkosság is beletartozik, DE csak bizonyos vállfái, illetve beletartozik az is, amikor valaki szánt szándékkal megaláz egy másik embert mindenki előtt úgy, hogy meg sem érdemelte...) Hirtelen ez jutott eszembe...lehet, hogy ha gondolkozom még rajta egy picit, más is eszembe jut.


Az abortuszosoknak:

És mi van akkor, ha gyerekes, felelőtlen szülei vannak, akiknek semmi végzettségük nincs, és létbizonytalanságban élnek. Vagy mi van akkor, ha egy tini az anyukája, az apja meg betojt és lelépett? Mindenkinek csak megnehezítené a dolgát, és szerencsétlen babának is sokkal jobb lenne, ha inkább meg sem születne egy ilyen szituációban!

Sose tartanék meg egy véletlenül becsúszott gyereket abban az esetben, ha nem lennének megfelelőek a körülmények, vagy ahogy már egy előttem szóló is mondta: kiderülne, hogy nem élhetne normális életet egy betegség miatt, és nem azért mert önző vagyok, hanem éppen ellenkezőleg!!! Az az önző, aki először felelőtlen, utána pedig még annyi sincs benne, hogy beismerje önmagának, hogy annak a szerencsétlen teremtménynek nem képes boldog életet biztosítani!

2010. máj. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/56 anonim ***** válasza:
55%
már megvan ki pontozza le mások véleményét...de legalább ne tenné, a kérdés arról szól hogy ki mit tart bűnnek, nem arról hogy gipszjakab leírja szerinte miért ír butaságot a másik....:(
2010. máj. 26. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/56 anonim ***** válasza:
83%

Allatkinzast, es mas eletenek tudatos megkeseriteset.

23 evesen terhes lettem gyogyszer mellett. Gondolkodtam mit csinaljak es arra jutottam h mivel nincsenek meg a korulmenyeim, es egyaltalan semmim nem volt, elvetetem. 5 hetes terhes voltam akkor. Az abortuszrol megoszlanak a velemenyek itt, en meg mindig nem tudom, h bun vagy nem. Mindenesetre eletem vegeig hianyozni fog egy gyerek, akit nem szultem meg, es akinek elvettem az eletet. Mindegy, h mi okbol, de elvettem, es azt a gyereket nem fogja potolni egy sem, az sem, ha meg lesz majd vmikor 10 gyerekem, az az 1 az mindig hianyozni fog.

2010. máj. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/56 anonim ***** válasza:
77%
Kérlek, mondd el, miért számít bűnnek az istentagadás? Én egyáltalán nem hiszek Istenben, soha nem is hittem, de nem lennék képes ártani senkinek se. A te állításod szerint én sokkal rosszabb ember vagyok, mint az, aki gyilkol...A hite mindenkinek a maga dolga. Ha én a te hited szerint pokolra fogok kerülni, az téged miért bánt? Legalább több helyed lesz a mennyországban...Hadd legyen már az én dolgom, hogy miben hiszek, és miben nem, ezért senkinek sincs joga elítélni egy embert. Én sem nézlek le, vagy tartalak bűnösnek azért, mert hívő vagy, mert az a te dolgot, te ettől vagy boldog, ez hoz neked vigaszt a nehéz időkben, nekem meg valami egészen más. Ennyi!
2010. máj. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/56 anonim ***** válasza:
100%
hazugságot
2010. máj. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/56 anonim ***** válasza:
53%
csodálom, hogy eddig senki nem írta de nekem egyből a pedofilok ugrottak be. Szerintem az a legnagyobb bűn, meg a gyilkosság.
2010. máj. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/56 anonim ***** válasza:
89%
13:53 vagyok. Egyetlen embert sem pontoztam még le, amióta regisztráltam erre az oldalra, szerintem eleve a pontozási rendszernek semmi értelme nincs, de ezt az abortusz ellenességet egyszerűen nem bírom megérteni, és szó nélkül hagyni, és kíváncsi vagyok az ellenérvekre. Ha minden esetben csak és kizárólag az adott kérdés lenne megválaszolva (amit én meg is tettem), akkor unalmas lenne az egész. Szerintem az egészben az a legjobb, hogy egy kérdés egy egész kérdéskört vet fel, amiről érdekes filozófiai vitákat lehet folytatni. :)
2010. máj. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!