Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Korai házasság? Mi szól...

Korai házasság? Mi szól ellene/mellette?

Figyelt kérdés

A kérdés kétféleképpen értelmezhető. Elsősorban én arra gondolok, hogy pl. 20-22 éves korban kötött házasságokról mi a véleményetek? Mik az előnyei, hátrányai?


Illetve az is a "korai" házasság" kategóriájába tartozik, ha vki pl. megismerkedés után fél évvel már házas.(itt bármilyen életkorról beszélhetünk) Ennek mi lehet a háttere? Ebből is sülhet ki jó házasság?


2010. máj. 26. 08:08
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:

Önmagában a fiatalon házasodást nem ítélem el, én is 22 évesen mentem férjhez, amit mások korainak tartottak. Én tudtam, hogy mit vállalok, felnőtt döntést hoztam, azóta is példás a családi életünk.

A megismerkedéstől számított egy éven belüli házasságot viszont minden esetben korainak és elkapkodottnak tartom, életkortól függetlenül. A tapasztalat azt mutatja, hogy az iylen házasságok nem szoktak tartósak lenni, mert a pár nem tudja rendesen megismerni a másikat. Nem éltek még együtt, nem csiszolódtak össze, nem bizonyították be még elégszer egymásnak és maguknak, hogy tényleg jó párost alkotnak.


Szerintem nagyon helyesen választottad ketté a két fogalmat, mert a kettőnek tényleg nagyon kevés köze van egymáshoz. Persze létezik a kamaszos felindulásból 18-20 évesen, pár hónap együttjárás után kötött házasság is, szerencsére ez ritka. Manapság a társadalom már megengedőbb az együttéléssel, mint akár csak húsz éve. Ahol nagyon korán kötnek házasságot, ott általában jelen van a dac is, vagyis az ellenkezés a környezettel szemben. Nem egy olyan házasságról tudok, ahol a fiatalok - szó szerint értve azok, 17-23 év között - azért házasodtak össze, hogy ezzel bizonyítsák a szülőknek azt, hogy akárhogy elleneznek bizonyos dolgokat, ők, mint autonóm, "felnőtt" emberek, csaakzértis képesek keresztülvinni az akaratukat. Ez nem más, mint késő-tinikori lázadás.

2010. máj. 26. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
71%
én sajnos tapasztalatból azt mondom, hogy nem jó korán házasodni.nagyon sok olyan párt ismerek akik a nagy szerelem hevében 21-22 évesen összeházasodtak és rá pár évre elváltak.szerintem kell bizonyos élettapasztalat ahhoz hogy egy életreszóló házasságot fent tudjon tartani az ember. a fél év után összeházasodókról is az a véleményem, hogy korai. fél év alatt nem ismeri ki az ember a másikat. ha szerencséjük van akkor passzolnak, és nincs nagyobb eltérés akkor működhet de nagyon korai így összeházasodni. szerintem minimum 1 év együttélés és utána mehet a házasság.
2010. máj. 26. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
100%

20 évesen mentem férjhez,szerelemből.8 hónap "járás" együtt élés után.Aztán rá 1 évre jött a baba.Majd a pofára esés hogy milyen nagy hülye voltam.Egy gyerek agyúnak szültem gyereket.Aki rájött arra hogy még nem élt!!!!24 évesen elváltunk.A kedves volt férjemet nem érdekli a gyereke(talán jobb is).Én megtaláltam életem szerelmét(aki gyerek ként is ismertem,de az évek elsodortak egymástól minket)Ő a gyerekemet a sajátja ként neveli.

Most kicsit idősebben nem tudom meg érte-e a korai házasság.max. a gyermek miatt de amúgy nem.Persze van sok olyan akinek bejött.Hiába a kivétel erősitti a szabályt!!

2010. máj. 26. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

20-22 évesen szerintem jó dolog házasodni.

Fél év után házasodni hülyeség, annyi idő alatt nem lehet megismerni a másikat - persze lehet lutrizni, de ott általában válás a vége.

Házasság előtt szükségtelen az összeköltözés, beszélgetni kell sokat és ismerkedni.

2010. máj. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!