Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Korai házasság? Mi szól...

Korai házasság? Mi szól ellene/mellette?

Figyelt kérdés

A kérdés kétféleképpen értelmezhető. Elsősorban én arra gondolok, hogy pl. 20-22 éves korban kötött házasságokról mi a véleményetek? Mik az előnyei, hátrányai?


Illetve az is a "korai" házasság" kategóriájába tartozik, ha vki pl. megismerkedés után fél évvel már házas.(itt bármilyen életkorról beszélhetünk) Ennek mi lehet a háttere? Ebből is sülhet ki jó házasság?


2010. máj. 26. 08:08
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Szerintem igen, fontos a házasság előtti együttélés.
2010. máj. 26. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
54%

én biztos nem mennék hozzá úgy, hogy előtte nem éltünk együtt.

Az, hogy randiztok napi 2-3 órát nem sokat jelent ilyen szempontból...ott mindenki a legjobb formáját nyújtja, bezzeg ha együtt éltek hamar lehullik a lepel a másikról.

2010. máj. 26. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
én is így érzem....Volt egy kapcsolatom, állandóan egymáson lógtunk, de nem éltünk együtt, kb. 1 évig. Egyszer mindenki meglepetésére összeköltöztünk, és 2 hónap alatt rájöttünk, hogy mint a tűz meg a víz a természetünk. Ami nekem fehér, neki fekete, és már olyanokon is összekaptunk hogy legyen-e pl. új sütőnk vagy "pénzkidobás".....
2010. máj. 26. 08:55
 14/24 anonim ***** válasza:
88%

Ma a legtöbben csak a szexre helyezik a hangsúlyt, és nem egymás megismerésére. Ezen az összeköltözés esetleg változtat. Én 30 éve egy év ismeretség után mentem férjhez,nem feküdtünk le előtte egymással, és nem is éltünk együtt. A házasságunk azóta is boldog. Felneveltünk 3 gyereket.

Van az ismerőseim között olyan fiatal házaspár,aki szintén nem élt előtte együtt,ma már 10 éve együtt vannak,2 kisgyerekük van,és kiegyensúlyozott a házasságuk,igaz,hogy ők már 23-25 évesek voltak.

2010. máj. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő eset lehet rossz is, jó is.


Egy osztálytársam már 16 évesen mondogatta, hogy ő korán szeretne férjhez menni és gyereket szülni. Még érettségi előtt teherbe esett, ősszel férjhez ment, karácsonyra szült. Két évig otthon volt a gyerekkel, most elsős az egyetemen azon a szakon, ahová szintén nagyon régóta készül.


Nagynénémék két havi ismeretség után házasodtak, tizenöt éve boldogan élnek együtt, ma is látszik rajtuk, hogy szeretik egymást.


Ellenben a szüleim évek óta együtt voltak, együtt is éltek, mégis az utolsókat rúgja a házasságuk.


Én nagyon támogatom a korai házasságot a következők miatt:

- házasodni fiatalon, szerelemből kellene (persze ésszel is, de a lényeg a szerelem)

- fiatalon az ember még "alakul", könnyebben összecsiszolódnak a házastársak

- nincs még egyik félnek sem komoly egzisztenciája, így valóban közösen építhetik fel az életüket

- ebből kifolyólag kevéssé valószínű, hogy valamelyiküknek le kellene adni a kialakult életszínvonalából, mivel még nincs olyanja

- fiatalon érdemes gyereket vállalni mind fizikai, mind idegi szempontból (általában egy húszéves anyuka még csak nevet azon, amiért egy harmincöt éves ordít a gyerekkel)

- a fiatal házasoknak még tudnak segíteni a szüleik, ha kell, mondjuk vigyázni a gyerekre, ácsot találni a házépítéshez

- fiatalon az embert még szívesen alkalmazzák, még akkor is, ha már gyereke van, esetleg fel sem merül a munkaadóban, hogy megkérdezze. Mire idősebb lesz a szülő és már "hátrányos helyzetűvé" válik, a gyereke megint nem lesz akadály, mert már tizenéves, esetleg nem is velük él.


Szerintem ha az ember megtalálta azt fiatalon, akit szeret, akivel házasságra tud lépni, akkor nem kell várni, bele kell vágni. Persze van egy nagy veszélye: ma azt sulykolják az ember fejébe, hogy csak magadra gondolj, mert megédremled, csak te vagy a fontos, a kényeztetést nem kell kiérdemelned, stb. Ez tipikusan sérül egy házasságban, mert ott már kompromisszumokat kell tudni kötni. De megéri.

21 éves vagyok, együtt élek a párommal két éve. Ha tehetnénk, már rég összeházasodtunk volna, csak anyagiak hátráltatnak. A szomszéd nénik már így is fiatalasszonyoznak :)

Nagyon nem értek egyet azzal a trenddel, hogy az emberek harmincévesen házasodnak, meg kiélik magukat, stb. Elvesztegetett éveknek tartom azokat, egy jó kapcsolat mind szellemi, mind anyagi, mind érzelmi téren sokkal többet ad.

2010. máj. 26. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:
10:31es megértem az álláspontodat, ez is egyfajta "látásmód". A korai házasságoknak megvan tényleg az az előnye, hogy fiatalok és még csiszolódhatnak, de z rejti az egyik legnagyobb gondot is, hogy nem biztos, hogy ugyanúgy változnak....Fiatalok, szerelmesek, az az elképzelés hogy a házasság arról szól hogy "te az enyém-én a tied". Aztán jön a mindennapokban a csekkbefizetés, a számlák, a nehéz terhesség, a családi bajok, az autóhitel...szóval bármi ami már nem "gyerekjáték"....Aztán szaladnak az évek, már 10 éve együtt vannak, lapos az egész, "uncsi", akkor jönnek rá hogy nem is szórakoztak igazán és még csak a 30as éveiket tapossák. Persze ez sarkítás tudom, dehát van rá -sajnos- példa...
2010. máj. 26. 10:36
 17/24 anonim ***** válasza:

16 évesen házasodtam. Szerelemből, az esküvő mindenképp megtörtént volna, azért nem csak két évvel később, hogy nagykorúsítsanak, és ne kelljen mindennel az anyukámhoz szaladni. 2 éve vagyunk boldog házasok, 5 éve vagyunk együtt, és ugyanúgy szeretjük egymást, mint a legelején, ha nem jobban:)

Szerintem lényegtelen az ember kora, hiszen semmivel sem tud jobban szeretni egy 30 éves, mint egy 20 éves, a házassághoz pedig az kell.

2010. máj. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

18 évesen mentem férjhez.

20 nap múlva lesz a 3. esküvőm.

No comment.

2010. máj. 26. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Mi kb. 4 hónap után házasodtunk össze úgy, hogy nem is éltünk együtt, valamint még találkozni sem találkoztunk rendszeresen. Ennek ellenére már több, mint 3 éve vagyunk házasok és a lehető legnagyobb boldogságban élünk. Még mindig szeretjük egymást és ez a kötelék a házasság óta csak egyre erősebb lesz közöttünk. Én nem vagyok tanulatlan lány, és a férjem sem az, mert van egy komoly cége, amit ő alapitott szó szerint a semmiből. szerintem nyugodtan mondhatom, hogy minden téren tájékozottabbak vagyunk, mint egy átlag ember (legyen szó, gazdaság, politika, történelem stb..), szóval nem egy sima fellángolásról volt szó, hanem neki volt egy látásmódja és nekem is, és Hála Istennek sikerült találkoznunk. Szóval, a korai házasságok nem feltétlenül végződnek rosszul, bár tény, hogy mostanában ez a gyakori, hiszen nagyon azon van már mindenki, hogy amig lehet szórakozzunk, karriert épitsünk stb.. és a család az mellékes. már maga a házasság ténye is igencsak lecsökkent. azonban, a fiatal kori házasságok életképessége nagyon minimális, nagyon ritka, ez még talán rosszabb, mint a pár hónapos kapcsolat utáni házasság.
2010. máj. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Szia

22 évesen mentem férjhez, a párom akkor 27 éves volt. 5 év után házasodtunk, gy hogy én fősuli alatt 2 évig külföldön voltam, úgy, hogy csak egyszer jöttem haza. Mégis együtt mardtunk. 2 hét múlva lesz a 4. házassági évfordulónk, és tegnap tudtam meg, hogy jön a 3. babánk.

Én nem bántam meg :-D

2010. máj. 26. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!