Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Korai házasság? Mi szól...

Korai házasság? Mi szól ellene/mellette?

Figyelt kérdés

A kérdés kétféleképpen értelmezhető. Elsősorban én arra gondolok, hogy pl. 20-22 éves korban kötött házasságokról mi a véleményetek? Mik az előnyei, hátrányai?


Illetve az is a "korai" házasság" kategóriájába tartozik, ha vki pl. megismerkedés után fél évvel már házas.(itt bármilyen életkorról beszélhetünk) Ennek mi lehet a háttere? Ebből is sülhet ki jó házasság?


2010. máj. 26. 08:08
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Az első kérdésedre a válaszom az lenne, hogy miért ne? :) Attól, hogy összekötöttek két életet, még lehet továbbtanuli/ boldogan élni! :)

A második elsőre kevés időnek tűnhet, de, ha tényleg az igazi, akkor viszont nem, az én szüleim is max 1 évig (de inkább 3/4)voltak együtt, mikor összeházasodtak, és immár 20 éve együtt vannak :)

2010. máj. 26. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
75%
Én egy közeli ismerősömmel történteket tudom leírni. Ők 17-19 évesek voltak,szerelemből házasodtak. Egy ideig boldogok voltak,de sajnosa fiatal kor ráébreszettte őket,h elsiették az esküvőt...:( Viszont szerintem nem korai, ha 20-22 évesen házasodik valaki,mert ha meg vannak a megfelelő anyagi hátterek,van mindkét félnek rendes munkája,és úgy érzik,h le tudják élni egymással az életüket,akkor ezzel semmi gond nincsen,mindössze át kell gondolni nagyon alaposan,h menni fog e a dolog..:)
2010. máj. 26. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
84%

Első eset korai, mert az ilyen korban lévő párkapcsolatok nagyon nagy többsége véget ér hamarosan, ilyenkor az emberek még keresgélnek.


Második eset korai, mert egyszerűen lutri. Zsákbamacska. Mintha megfogadnád, hogy az ajtón ötödikként belépő lányt fogod elvenni. Sikerülhet jól, persze, de hülyeség igy eldönteni egy komoly dolgot.

2010. máj. 26. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
84%

Én 22-23 évesen tervezem az esküvőmet, amennyiben lesz rá keret:)

3 éve vagyok a párommal, akivel jelenleg távkapcsolatban vagyok, előtte 2 évet egy városban voltunk. Beszélt mostanában arról, hogy szeretné megkérni a kezemet, esküvőről pedig egyetem után lehet szó. mivel neki 6 plusz 4 plusz 3 az egyetem, elég sokat kellene várni, hogy befejezze:)) :-S úgy gondolom fiatalon is lehetünk boldogok, amennyiben tiszteljük egymást, felnézünk egymásra és szeretjük egymást és mások akik a harmincas éveikben járnak de nincs tisztelet, bizalom és nagy úr a féltékenység lehetnek egy boldogtalan kapcsolatban...:-S ilyen szempontból nem irányadó a kor. A közeli hozzátartozóim mind a huszonéveik elején házasodtak, jó kapcsolatuk van, öröm nézni pl. a párom szüleit:)


A másik kapcsolat ami "korai" ott már szerintem azért kell elteljen egy bizonyos idő, hogy megismerjék egymást az emberek. Minimális esetben egy év, e szerintem sokszor még ez is kevéske...ilyen esetben akik korán egy két hónap, fél év mennek férjhez, nagyobb esetben fognak mellé szerintem...

Biztos van akinek ez is összejön, bár én nem élnék ezzel a lehetőséggel:P :)

2010. máj. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
17%

nem szabad !!!!


figyi most egy papír miatt miért fogjátok jobban érezni magatokat ???

2010. máj. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
35%

Az hogy valaki fél év járás után megházasodik, szerintem a legnagyobb hülyeségek egyike! Fél év alatt senkit se lehet megismerni, ráadásul ott van a rózsaszin köd...Szerintem szerelemből nem szabad hozzámenni senkihez, hanem ki kell várni, hogy elmúljon a szerelem, és ha már elmúlt, de még mindig szereted a másikat, és tudod miért szereted meg tiszteled őt, akkor kéne a házasságra gondolni! A komolyabb kapcsolatok is általában 2-3 után szoktak véget érni, válságba jutni...Szerintem ezt az időt mindenképp ki kell várni, ha még mindig meg van utána a szeretet akkor kell házasságra gondolni.

20-22 évesen házasodni még csak hagyján, szerintem gyereket vállalni, akkor már inkább megfontolandó. Ott van egy gyerek nevelgeted, boldog vagy vele...de később majd eszedbe jut, hogy még inkább tanultál volna pár évig, vagy kimentél volna külföldre dolgozni, vagy utazgattál volna...tehát olyan dolgokat csináltál volna amik gyerek nélkül könnyebben megvalósíthatók.

2010. máj. 26. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
74%
Ezt így nehéz megítélni. Működhet is hosszútávon, de válás is lehet a vége. Attól függ, hogy mennyire komoly a két fiatal, mennyire "élték már ki magukat", ha lehet ilyet ilyen fiatal korban. Jó, ha nem az első komoly kapcsolat amiből házasság lesz. Nem hátrány, ha már előtte együtt élnek és fenntartják a háztartást maguktól, nem szülői segítséggel. Én 20 évesen mentem először férjhez, válás lett a vége, bár nem tudnám azt mondani, hogy a fiatal korom miatt (a volt férjem 5,5 évvel volt idősebb nálam, így ő nem volt nagyon fiatal). Még egyet ha javasolhatok (de ez kortól független) szülőktől külön lakni. Ha olyanok, sok mindenben meg tudják keseríteni a közös életet sajnos. Sok sikert!
2010. máj. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
60%
Előző vagyok. A másik kérdésre a válaszom, hogy én 1 év után mentem hozzá a második férjemhez. Annyira már meg lehet ismerni, hogy a komoly gondok kijöjjenek (ha előtte együtt is élnek). 2 éves házasok vagyunk, tehát még nem sok, de én úgy gondolom, aki "átvészeli" a kisgyerekes időket együtt és túléli, annak elég erős a kapcsolata a hosszú távú házassághoz. Nálunk apró mindennapi gondokon kívül (kisebb viták, sértődések) nincsen semmilyen nagy probléma a házasságunkkal, nyilván nem látok előre, de remélem, hogy elég erős a kapcsolatunk és mindig is az marad.
2010. máj. 26. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Szerintetek kell ezekhez a házasságokhoz együttélés? Gondolom , ahol pl .fél éven belül lagzi van (hogy maradjak ennél a dolognál...) ott azért nem árt előtte megismerni a másikat....és fiatalon? Vagy ha két ember komolyan gondolja , akkor az összeköltözés sem egy fontos tényező?
2010. máj. 26. 08:43
 10/24 A kérdező kommentje:
mármint úgy értem hogy házasság előtti együttélés.
2010. máj. 26. 08:44
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!