Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy kisebb baleset után a...

Egy kisebb baleset után a párom nem engem hív fel, hanem egy lányismerősét. Most mire gondoljak?

Figyelt kérdés

A barátom(23) tegnap este elment bulizni. Mivel reggelig nem jelentkezett, hát felhívtam. Kiderült, hogy az éjjel nagyon sokat ivott, elesett és elrepedt a csuklója, bevitték az ügyeletre, ott begipszelték, majd hazaengedték.

Mára meg volt beszélve egy délelőtti program, de mivel így nem tud nagyon mozogni, én mentem át hozzá, hogy láthassam, meg hogy segíthessek neki, ha szüksége van valamire. Szüksége volt: megkért, hogy a telefonja híváslistájából keressek ki egy számot. Miközben kerestem, nem tudtam nem észrevenni, hogy a balesete után vagy ötször hívta egy szám, és ő is kb. ugyanennyiszer hívta azt a számot, ami egy női néven van elmentve. Rákérdeztem, hogy ki az.

Kiderült, hogy egy lány csoporttársa, akivel nagyon jóban van. Nekem viszont nagyon rosszul esett, hogy ha baj van, nem engem hív először, hanem egy másik lányt, aki ugyanúgy nem volt ott abban a buliban, mint én. Rákérdeztem, hogy miért nem a barátnőjét hívja, hiszen ez lenne a természetes szerintem. Ő erre azt mondta, hogy eszébe sem jutott, meg hogy nem akart zavarni az éjjel. de mondom akkor azt a lányt miért tudtad zavarni az éjjel? Erre már nem tudott válaszolni.

Ez annyira rosszul esett, hogy szólni sem bírtam. Egy több éves kapcsolatnál elvárható, hogy az ember a párjára támaszkodjon, ha baj van; és azt érezze, hogy a párja tudja megnyugtatni, ő tud segíteni. Nekem hasonló esetben egyből a barátom jutna eszembe, hogy neki szóljak, mert nagyon szeretem, és tudom, hogy ő meg tud a szeretetével nyugtatni. Ezek szerint ő nem így gondolja. Ez nagyon fáj.


Szerintetek is jogosan esik rosszul és fáj ennyire?

Mit tegyek most? És a legjobb, hogy nem akarja megérteni, hogy ez nekem miért rossz. Fogjam ezt arra, hogy pasi és ezért érzéketlen? De akkor a lányt miért hívta fel? áhh


Ha tudtok valami jót tanácsolni, nagyon megköszönöm!

22L


2010. máj. 24. 13:10
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
68%
13:23 akkor én már nem írom le ugyanezeket....;)
2010. máj. 24. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
90%
szegénykém, ez mindenkinek nagyon rosszul esne, persze, hogy jogos amit érzel. Szerintem azért nem kell egyből szakítani, mint ahogy fentebb írták, sok hülyeséget elkövetnek az emberek, de mindenképpen meg kell beszélni. Nem védeni akarom, de részegen az ember nagyon idiótán tud viselkedni, tesz sok olyat, amire később nincs magyarázat. Remélem, hogy meg tudjátok beszélni.
2010. máj. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
25%
ááááááá
2010. máj. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
87%

sztem keresd meg a csajt, és mondd azt neki: mindent tudok rólatok! akkor kiderül az igazság.

volt már részem hasonló dologban. akkor a csaj csak bekamuzta, hogy a barátja megcsalja, a hülyegyerek meg vallott mint a kisangyal. szét is mentek.

2010. máj. 24. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Akkor ez tényleg olyan, amin el lehet gondolkodni:(

Egy válaszra reagálva: az a lány tényleg nem volt ott a buliban, mert nem pesti. Erre rá is kérdeztem, hiszen fontos volt tudnom, hogy azért hívta fel, mert együtt buliztak és a csaj ott volt, amikor a baj megtörtént, és csak érdeklődött; vagy abszolút nem volt ott a lány, és mégis őt hívta. Az utóbbi történt sajnos, és ezért nem tudok mire gondolni csak arra, amit ti is írtatok, hogy ez valószínűleg nem véletlen.

És azt elfelejtettem mondani, hogy soha nem vetettem a szemére, ha bulizni ment, hiszen én is járok, és én is szeretek, és ha jól érzi magát, menjen nyugodtan. Jó persze ki az, aki nem jegyzi meg, hogy jaj hát vigyázhatott volna magára. De gondolom ezt a másik lány is mondhatta. Istenbizony nem értem.

És hihetetlen, hogy nem érti meg, hogy ez nekem miért rossz. Ennyire nem hittem, hogy különbözünk. És ez is szörnyen fáj, hiszen ha ezt sem érti meg, mi lesz később? Empátia nulla? :(

2010. máj. 24. 13:38
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

"Ő erre azt mondta, hogy eszébe sem jutott"


Nem a legjobb válasz... Amikor egyszer nagyon-nagyon rossz hírt kaptam , talán a legrosszabbat amit csak egy ember kaphat, nem a barátomat hívtam, hanem a legjobb barátomat. Egyszerűen azt éreztem, hogy a barátom nem értene meg. Amikor pár óra múlva felhívtam, elmondtam neki, valóban nem érezte át. Rá egy-két hétre szakítottunk is.

2010. máj. 24. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
8%
vagy lehetseges h egyutt buliztak es a csaj ki botlasztotta es ugy esett rea a csajszira
2010. máj. 24. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
97%

Persze,h jogos,és teljes mértékben igazad van... Szerintem a barátod nagyon is érti,mi fáj,de vmiért mégse vallja be... Nemtudom,tényleg próbálj beszélni vele... Őszintén... Elvégre nem idegen... Mond ki amit érzel,a szemébe nézve...


Egyébként felnézek rád,én lehet még ilyen "jól" se reagálnék... Szerencsés a srác,épp ezért próbáld vele éreztetni,h elveszíthet,mert azért mindennek van határa....


Sok sikert,szorítok!! Majd írd meg,mi volt!! :)

2010. máj. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

ne járj ugy mint én...

pasi,nagy szerelem,meg minden ami kell jópár hónapja...egyik éjjel balesetet szenvedett hazafele kocsival,hiv,hogy mi van,korházbarihanás,egyebek...pár hét mulva hiv egy lány,kérdezi ki vagyok én,miért voltam benn a pasijánál a korházban...mint kiderül,ország két végében 1-1 barátnő,és engem hivott,mert én tüntem megértőbbnek akkoriban...a végét ki lehet találni...

2010. máj. 24. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
91%

Először azt gondoltam, hogy a háborgás jogos lenne, ha kisebb mértékű lenne, de te felfújod, és így nem az. Mégpedig azért, mert - ahogy írták előttem - lehet cikinek gondolta, vagy épp csak egy barátjának akarta elmondani, mert mondjuk ő jobban átérzi.

De aztán rájöttem, hogy két dolog van, ami miatt a fenti elmélet bukik, és ami miatt már igenis indokolt átértékelni mindent: az első a válasza, miszerint eszébe se jutott téged hívni (akkor), a másik, és fontosabb, hogy később se.

Az ember azért hívja azt, aki közel áll hozzá ilyenkor, mert számára fontos hírértéket akar megosztani, vagy mert empátiát vár. Ha ezt attól a lánytól várja és nem tőled, ott valami komoly érdektelenség van irányodba.

Hogy mit tanácsolnék? Legfőképpen azt, hogy ha meg akarod tartani, akko most (egy ideig) ne nyomulj. Egyszerűen légy résen és figyelj jobban rá, miket mond, merre jár. Tedd félre az ellenérzéseid és a kételyeid, mert ha most ő kicsit bizonytalan, akkor a mérleg nyelvét a hepciáskodásod könnyen befolyásolhatja. Ha viszont hagyod, akkor időt adsz neki, hogy "visszatérjen" hozzád. Ez alatt az idő alatt pedig felkészülhetsz a "legrosszabbra" is.

2010. máj. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!