Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ez máskor is elő fordulhat,...

Ez máskor is elő fordulhat, esetleg durvábban is?

Figyelt kérdés
Tegnap a férjemmel összevesztünk. Én zsörtölődtem sajnos háztartási dolgok miatt, hogy az ágynemű és ruhahegyekre feküdt le ruhástul az ágyba, miután d.u. hazaérkeztünk. (reggel nem volt időm beágyazni indulás előtt) Aztán elment az éjjelnappaliba, ami messze van úgy, hogy nem szólt, s hozott 1 db gyümölcsöt(előtte soroltam, h. mi kéne, ünnep van, s nincs itthon semmi, pedig főztem, vásároltam, csak megette) Szóval ilyen egyszerű dolgok miatt zsörtölődtem, nem beszéltem hangosan, csúnyán, csak zsörtölődtem mosogatás közben, h.nem hozott kaját, pedig elment, stb. Ő meg rámszólt, hogy hagyjam abba, vagy ad egy sallert. (eddig még sosem utott meg.) Én nem hagytam abba, hanem normálisan, picit idegesen szóltam, hogy kaja nélkül vagyunk itt.. Mire odajött és elkezdett egy A/4-es puhafedelű könyvvel ütni, csapkodni. Piros lettem, mikor mondtam, hogy azonnal hagyja abba, mert feljelentem. Erre elkapta a csuklómat, kezemet, és nagyon hosszan és nagyon erősen megszorította. Látszik is a nyoma még ma is a csuklómon, mert belemélyedtek az ujjai. ÉS AZÓTA NAGYON ZSIBBADÉKONYAK A KEZEIM.(Éjjel pl.) EZ LEHET ETTŐL? UGYE ELMÚLIK? Kérdésem, ez már verésnek minősül? Mit tehetek? Valyon máskor is előforulhat? Mi a vélemény?
2010. máj. 24. 09:34
1 2
 11/20 A kérdező kommentje:

Köszi. Hát megosztottak a vélemények. Az még érdekelt volna, hogy ki milyen nemű, de van egy sejtésem.

Ok, ok. hogy felhúztam az agyát, (annyira nem volt hangos, hogy engem kellett volna hallgatnia) de ez túlzás.

Amúgy még nincs 1 éve, hogy házasok vagyunk, gyerek még nincs, de már 6 éve ismerjük egymást. Ő csendesebb, nyugodtabb típus, én meg lobbanékony, sokbeszédű, ami a szívemen az a számon és hirtelen haragú. Ellentétek vagyunk. Holnap meg kell jelennem más okból a háziorvosnál, úgyhogy megfenyegettem, hogy megmutatom az orvosnak, hogy érezze mit tett. Kibékültünk, de azt hiszem, hogy nem érti, hogy menniyre gáz, amit tett. Köszi azért. Kap még egy esélyt, főleg, hogy nem tudok most helyből mit kezdeni magammal, ha innen lelépek.

2010. máj. 24. 11:14
 12/20 anonim ***** válasza:
81%
nyuszika...kedden beballagsz a bíróságra és beadod a papírokat, most meg csomagolj és költözz anyuhoz haza...ha egyszer megüt, megüt máskor is
2010. máj. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim válasza:
87%
És szerintetek az normális,hogy ha fel is idegesítette a férjét akkor az így reagál?????????Mi lesz,ha gyereke lesz,az ezerszer jobban fel fogja idegesíteni,őt majd megöli,vagy mi?Nehogymár az legyen a mentsége,hogy felidegesedett...Nekem csak megpróbálná a férjem felemelni a kezét,és ott törném el neki!!!!
2010. máj. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
43%

Nem kellene azért az alkoholista barmokat egyenlővé tenni egy józan férfivel. Mint már mondtam szerintem csak le akart csitítani, ha bántani akart volna megtehette volna, mégsem tette. A könyvvel való csapkodás is azért volt, hogy nehogy úgy érzed, hogy ő tényleg bánt. Bár nem tudom, hogy ezt milyen erősen tette, élével vagy lapjával... ez is sokat számít, így messziről tényleg nehéz. A csuklóshoz megint ugyanez, nem tudom milyen vérmérséklettel csinálta, de sztem csak a filmekben látta, hogy így leállíthat egy nőt pl.

Értelmes józan ember nem fogja bántani/kiirtani a családját.

2010. máj. 24. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
88%

Na akkor - saját tapasztalat és rengeteg esettanulmány + egy kis pszichológia:

Tárgyat használt: gyerekes, azaz nem képes uralkodni az indulatai felett - Nagyobb fájdalmat akar okozni, plusz magát védi. Nekem elég józannak tűnik, sőt megfontoltnak. A LEGVESZÉLYESEBB!!!! Elég erős ahhoz, hogy le tudjon állítani, és ezt neked is értésedre adja: azaz: TE NEM ütheted meg őt- uralkodó típus!!

Igen, vannak indulatos párok, ahol van verekedés. De az kétirányban megy legalább. Egyik sem jó, még a gyerek előtt el kellene válni. Tök mindegy mi van a háttérben, ez az ember olyan, aki úgy gondolja, hogy megteheti, és ezért meg is fogja tenni. Csak idő és alkalom kérdése hogy mikor lesz ez sokkal durvább. Ha te olyan típus vagy, aki zsörtölődősebb időnként, csak nagyon türelmes és megértő pasival szabad együtt élned. Az, hogy csak üdítőt hozott, tipikus, de szintén nem jó jel. Ez az ember maga körül forog, és neki áll a világ. Menekülj amíg nem késő! És ha nem teszed, akkor jegyezd fel a mai napot, mert el fog jönni az a nap is, amikor meg fogod majd bánni!

2010. máj. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
61%
Van ez a sztereoptípia, hogyha egyszer üt, többször is fog. Talán én vagyok a kivétel, aki 10 év alatt egyszer kapott egy pofont, de soha többet nem fordult elő.???
2010. máj. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:
És ha nem a könyv élével ütött, és nem olyan nagyon nagyot, ez az eset akkor is verésnek számít?
2010. máj. 25. 09:03
 18/20 anonim ***** válasza:
Miért, ha aztmondjuk, hogy versének számít besétálsz a rendőrségre, ha nem, akkor minden megy tovább?Neked kell tudnod, hogy mit akarsz, a vélemények megoszlanak, te dönts.
2010. máj. 25. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
100%
Bakker. Soha ne tűrd el, hogy valaki megüssön! Pláne ilyenért! A másik, hogy bocsi, persze más kívülről, de azt kell, hogy mondjam, hogy szereted az áldozat szerepét játszani. Ne zsörtölődj. Én is morgós vagyok, de nem órákig lamentálok a páromnak.Most vagy megmodod, vagy legyél csendben. Semmilyen körülmények között sem normális, ha egy férfi megüt egy nőt. Max, elég lett volna, ha a fenekedre csap. Szerintem ez jó lett volna, mert egyszerre játékos és figyelmeztető is. Egyik variáció volt szuper: ütöget majd szorít!!! Nem tudja felnőttként kezelni a problémákat. Úgy látszik ez eddig nem jött elő, de ez rendszeresen elő fog fordulni, legalábbis ezt gondolom. Mert te zsörtölődni fogsz, ő viszont megütni. Késöbb már monoklid lesz.... Nehogy teherbe ess most tőle, nehezebb lesz elszakadni!!! Nem kezdett el érzelmileg zsarolni egy ideje. Olvastam erről cikket...keress rá a neten!
2010. máj. 26. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

20:45

Miért van neked 0 %-od? Jót írtál, értelmesen, hol pontoztak ennyire le???

2010. máj. 27. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!