Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért ilyen a családom velem,...

Miért ilyen a családom velem, de csak velem?

Figyelt kérdés

Nem is tudom, hogyan kezdjem. Olyan nehéz arról írni, hogy a saját családom kutyába sem vesz.

A történet a következő: Ikertesómnak a héten volt a névnapja, bátyám baránőjének pedig a születésnapja és a hétvégén megünnepelték. Egyfajta Grill-party-t csináltak. Mindenki meg volt hívva, kivétel én és a párom. Minket valahogyan kifelejtettek a sorból. Ezen is látszik, hogy a család utolsó tagjaként sem emberszámba nem vesznek, sem semilyen formában mégcsak gondolni sem gondolnak rám (ránk). Annyira elszomorít, hogy fel sem hívtak, és nem mondták legalább azt, hogy "Bocsi, hogy későn szólunk, szeretnénk meghívni....!".

Számomra ez egy olyan jel volt, hogy az esküvői vendéglista számát ezálltal átt kell majd értékeljem.

A saját családom, akik állítólag annak néznek ki, még csak egy sms-t, telefont, de még egy mail-t sem küldött, hogy meghívjon egy ilyen dologra.

Ezen is látszik, hogy én egy senki vagyok a számukra, de nem érdekel, ha most olvassák azt, amit írok, mert legalább elmondhatom, hogy örülök annak, hogy elköltöztem, mert itt nem bánnak még az állatokkal sem így, ahogy ők velem tették.

Sírok, és nem bírom abbahagyni, mert annyira rossz lelkileg, hogy nem gondolnak rám, semilyen formánban.

Mindig egy tányérból ettem a párommal, ha átmentünk anyuékhoz, és nem figyeltek ránk, ha mondtunk valamit. Ráadásul az esküvőnk is nemsokára lesz, és lehurrognak minket, azért mert más az elképzelésünk, mint amit ők akarnának ránk tukmálni, mert nem adunk lóvét, mert nem fizetünk mindent mi, ők meg dőzsölni akarnak, és mert nem akartuk náluk rendezni.


Most szerintetek ilyenkor mi van, ájjak a sarkamra és mondjam meg, hogy nem kérek belőlük, és el se jöjjenek. Vagy nyeljek és hívam meg őket, elvégre a családomról van szó?


23/N


2010. máj. 23. 20:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez nagyon nem szép tőlük. Én a helyedben azt tenném, hogy leülnék velük beszélni és elmondanád, hogy téged ez annyira megbántott, hogy még azon is elgondolkoztál, hogy megérdemlik e, hogy elmehessenek az esküvődre. Ha számítasz nekik akkor észhez kapnak és bocsánatot kérnek tőled.
2010. máj. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Mondhatnám, hogy egy névnap és egy nem is rokon születésnapja nem is olyan fontos, de...

Azt te tudod, hogy mit adtak neked, amikor még ők neveltek és talán ebből kéne eldöntened, hogy megérdemlik-e, hogy meglegyenek hívva.

2010. máj. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Elmondtad már nekik, hogy téged bánt amiért ekkora bunkók voltak h megse hivtak a családi grillezésre? Én a helyedbe igen komolyan és hangsulyosan odapiritanék nekik hogy vegyék a lapot, hogy nagyon haragszol rájuk!

Venniük kell a lapot, és észbekapniuk mit csináltak, sértődj meg, és lássák hogy rosszl esett neked!

Ha az esküvőről nem szolsz egy darabig és azután miután keményen megmondod nekik a véleményed le se sz*rod őket észrefogják venni, hogy valamit elb*sztak!

De ha mindent szónélkül türsz és csak siránkozol ne csodálkozz ha a családod le se sz*r téged és már a bátyád barátnőjét előbbre helyezik mint téged!

2010. máj. 23. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Az esküvőnkről már tudnak 4 hónapja, akkor is történt egy családi vita és megmondtma nekik a magamét, de nem is érdekelte őket. Azóta nem is beszélek velük, és még csak fel sem hívnak, és olyanokat üzengetnek, hogy "a gyereknek kell a szülőjét keresnie, nem pedig fordítva".

Arról nem is beszélve, hogy bármit tettem, soha semmi nem tetszett neki, szóval nem hinném, hogy egy haraggal meg tudom fordítani a gondolkodásukat...

2010. máj. 23. 20:43
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

szia,


hat gondolod at, hogy tettel-e valamit, ami miatt ilyenek veled: korabban is ilyenek voltak veled, vagy csak amiota baratod van, egyaltalan miota viselkednek veled igy, stb...hatha talalsz egy olyan pontot, amire vissza tudod vezetni az egeszet. ha mindig ilyenek voltak, akkor valoszinüleg remenytelen esetek. ha ugy erzed, te nem tettel semmit. akkor ne foglalkozz velük. van, aki sokkal jobban tud szeretni mint a csaladtagok. ha nem szamithatsz rajuk, nem erdekled öket, oly mindegy, hogy ver szerint hozzajuk tartozol.


ezutan pedig, ha ertelmet latod, beszelj velük. ha nem is akarnal velük tovabbi kapcsolatot tartani, legalabb terjenek eszhez, tudjak meg te hogyan erzel, esetleg te is megtudhatod miert ilyenek veled, es eselyt adsz arra, hogy megvaltozzanak veled.

az, hogy a szülök mashogyan kepzelik el az esküvöt- talan gyakori, es nem egyedi problema- ez azt mutatja, hogy erdekli öket. viszont a zsugorisag, nemhogy masik embertarsunkkal szemben csunya viselkedes, de a sajat csaladtagunkkal szemben, szamomra erthetetlen.


különösen visszatetszö a batyad es a az ikertesod viselkedese. a szülök, lehetnek rosszak. de en ugy gondolom, hogy a testveri kötelek valami különleges dolog. talan nekik kellene melled allniuk, es meghivhattak volna ök teged...

2010. máj. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell meghívnod őket.
2010. máj. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy a szülőkkel való beszélgetésnek nincsen sok értelme. Pont a bátyám adta azt a "ötletet", hogy még egyszer beszéljünk a szülőkkel, és mondjam el mit érzek. Hát ebből az lett, hogy én sírtam, párom ki volt akadva, anyukámék pedig play-pofával ültek, és értetlenkedtek.
2010. máj. 24. 17:24
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát én a helyedben meghívnám őket, mert te legyél különb mint ők, és legalább látnák, hogy rajtuk kívül mindenki más hogy szeret titeket(párod és te)...

Egyébként te szoktad őket hívni, érdeklődni utánuk?Lehet, hogy tettél valamit ellenük régen, ami most üd vissza rád?

Ha nincs így akkor meg örülj a párodnak és hogy legalább ő van neked.A tesóiddal tartsd a kapcsolatot és a szüleidet hagyd a fenébe....

2010. máj. 24. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

20:47-es


szia,


ha ezek szerint a tesoid melletted allnak, az mar tök jo. mondjuk en tuti nem mentem el volna ilyen esetben, ha a tesomat meg se hivtak....

a siras, nem megoldas. lehet kicsit talpraesettebbnek kene lenned. persze, ertem en, hogy elerzekenyülsz, es csaladban ez elvegre termeszetsen is kene, hogy legyen. probald meg visszafogni a megbantottsagodat, es pontokba összeszedve elmondani, hogy mik zavarnak teged. esetleg gondold at, ird fel elötte. apro serelmekbe felesleges belemenned. csak abba, ami tenyleg fontos. es probald meg egyedül, hatarozottan a baratod nelkül elmondani. menj egyedül. plusz, jo ötlet lehet, ha meghivod öket egy kaver, sütire es ugy beszelgettek el dolgokrol, valahol mashol.

ha semmi nem hasznal, akkor probalj velük valamilyen kevesbe meghitt, de megis müködö kacsolatot fenntartani. hogy talan az unokaid elvezhessek, hogy vannak nagyszüleik....

s ha nem is jöttök ki jol, te is jobban fogod erezni magad, ha tudod hogyan vannak

2010. máj. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!