Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az jó, ha a szülő...

Szerintetek az jó, ha a szülő ennyire befogja a gyerekét a házimunkára, vagy sok?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, és hozzám képest túl sok mindent megcsinál, és nem tudom, hogy nálunk van helytelenül, többet kellene takarítanom , segíteni itthon, vagy már ő olyan mint egy háziasszony?


Reggel kezdi azzal, hogy bevásárol (hétvégén, nyáron, mindig kel 8kor kb, elmegy a boltba) ezután elindít egy mosást általában, ami semmi, mert kimossa a gép, de eközben főz meg, és általában levest is, és másodikat is . Anyukája is szokott főzni, de ilyenkor természetesen nem. Mikor fő a kaja, kitereget, vasal, ha van ideje. majd kész a kaja, miután ettek elmosogat, és utána ha van ideje megnéz egy filmet, vagy találkozunk, de sokszor még akkor is mondja, hogy még akkor gyorsan felmos, felsöpör, és találkozhatunk.

Este ha hazamegy, ki mit talál módban, vacsora, ott nincs sütés főzés, de azután is elmosogat, magának ágyaz, takarítja a szobáját (alap, csak, hogy ezeken kívül még), és ami mellette tanul suli időben, mert sokszor ugyanezt végig zongorázza hétköznapokon is.


Engem nem fognak be normálisan, ha csak mosogatnom kell, felsöpöri, teregetni, kimosni mosógéppel, de ezt mindet nem egyszerre egy napon? Csak általában megvannak a napi teendők, mikor mit.

Mit gondoltok, nálatok mennyit dolgozik a gyereketek a háztartás körül?


2017. aug. 6. 09:54
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

Például nem értem mindek kell minden nap menni boltba bevásárolni?'

Ezen nem egyszer gondolkoztam én is, itt lakok én is, és drága a bolt, aki falusi tudja. Mi teszünk egy nagy bevásárlást, és néha összeszedjük innen ami nagyon szükséges, nála napi szintű, hogy akkor találja ki mit főz, és bevásárol hozzá

2017. aug. 6. 20:53
 22/30 anonim ***** válasza:

Nézd, ártani biztos nem fog. Így 32 éves családanyaként mondhatom, hogy én nagyon bánom, hogy engem nem "fogtak" így :( Gyakran megcsúszok a házimunkával, időnként olajozottan halad minden, de a lustaság is győzni szokott sajnos, most is gyakorizok, pedig lenne ettől fontosabb dolgom is :)

Ebben a korban lehet igazán megtanulni a háztartás vezetés csínját-bínját, ami elengedhetetlen a felnőtt, önálló életben mind a fiúnak, mind a lánynak.

Nem tartom soknak.

2017. aug. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 A kérdező kommentje:
Velem is ez lesz a baj, belehalok majd , most csak egy két dolgot kell megcsinálnom, de ha majd minden rám szakad, olyan szokatlan lesz...
2017. aug. 6. 21:29
 24/30 anonim ***** válasza:

Szerintem 19 evesen ez nem sok.

En is 19 eves lany vagyok a parommal elek szoval mgatol ertetodo hogy en mosok fozok takaritok. Nem erzem tehernek, es ahogy az irasodbol megertettem a lany sem.

Kifejezetten elony amugy az eletben.

Anya 16 eves koromban kulfoldre koltozott, onnantol fogva en inteztem mindent apa es a hugom korul. Szamla fizetestol kezdve az utolso boltba jarasig. :)

2017. aug. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
Ha 18 év felett hagyja,hogy cselédként kezeljék, meg is érdemli a sorsát.
2017. aug. 6. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

Utolsó előtti: annyira irigyellek amiért mindent te intézel, én ahhoz annyira esetlen vagyok.

Utolsó: Itt nagyban függ attól, hogy így érzi, vagy esetleg úgy ahogy az utolsó előtti.

2017. aug. 7. 00:30
 27/30 anonim ***** válasza:

Dehogy vagy esetlen, egyszeruen meg nem vagy rautalva hogy te intezd a dolgokat.

Es ezzel sincs semmi baj, hidd el lesz meg idod mindenre :D

2017. aug. 7. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:

Szóról szóra anyum is ugyanezt mondta.

Köszi amúgy, ez lelket önt belém, mert mindig azon gondolkozom, mi lesz ha sosem leszek rá képes?

2017. aug. 7. 01:32
 29/30 anonim ***** válasza:

Menni fog ne aggodj :)

Viszont ha nyitott vagy ra anyukadat kerd meg hogy mi lenne ha megmutatna par alap etel elkesziteset ( pl. Porkolt, husleves, valamilyen fozelek )

Az fontos meg szerintem hogy legy osszeszedett, egy tervezo fuzet aranyat er ( legalabbis nekem ). Mindent felirok: heti menu terv, teendok listaja, bevasarlo lista, koltseg vetes.

Amugy mindig gondolj arra hogy nem vagy egyedul. Barmikor szukseged van segitsegre van akit felhivhatsz :)

2017. aug. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Utolsó: Édes vagy, köszönöm, főzéssel nincs nagy bajom, megcsinálom egyedül is , nekem inkább az ügyek intézésével akadnak gondjaim, vagy a kórházba egyedül elmenni, bármi ilyesmi..
2017. aug. 7. 09:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!