Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az jó, ha a szülő...

Szerintetek az jó, ha a szülő ennyire befogja a gyerekét a házimunkára, vagy sok?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, és hozzám képest túl sok mindent megcsinál, és nem tudom, hogy nálunk van helytelenül, többet kellene takarítanom , segíteni itthon, vagy már ő olyan mint egy háziasszony?


Reggel kezdi azzal, hogy bevásárol (hétvégén, nyáron, mindig kel 8kor kb, elmegy a boltba) ezután elindít egy mosást általában, ami semmi, mert kimossa a gép, de eközben főz meg, és általában levest is, és másodikat is . Anyukája is szokott főzni, de ilyenkor természetesen nem. Mikor fő a kaja, kitereget, vasal, ha van ideje. majd kész a kaja, miután ettek elmosogat, és utána ha van ideje megnéz egy filmet, vagy találkozunk, de sokszor még akkor is mondja, hogy még akkor gyorsan felmos, felsöpör, és találkozhatunk.

Este ha hazamegy, ki mit talál módban, vacsora, ott nincs sütés főzés, de azután is elmosogat, magának ágyaz, takarítja a szobáját (alap, csak, hogy ezeken kívül még), és ami mellette tanul suli időben, mert sokszor ugyanezt végig zongorázza hétköznapokon is.


Engem nem fognak be normálisan, ha csak mosogatnom kell, felsöpöri, teregetni, kimosni mosógéppel, de ezt mindet nem egyszerre egy napon? Csak általában megvannak a napi teendők, mikor mit.

Mit gondoltok, nálatok mennyit dolgozik a gyereketek a háztartás körül?


2017. aug. 6. 09:54
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
81%

Van olyan ismerősöm, aki 16 éves fiú. És nem fogják be a háztartásba, de van egy csalàdi vállalkozàsuk. Ott ha nincs épp iskolába vagy szünet van akkor "teljes értékű" dolgozónak számit. pl. nyári szünetbe júliusba van mikor fél 7-kor kezd és jobb esetbe éjfélkor ér haza (náluk olyankor van a fő szezon)


az ha egy lány segit a házimunkába, még hasznos is lehet mert megtanul főzni

de maradjon ideje pihenni, szórakozni is

2017. aug. 6. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Igazából marad ideje, nem látom boldogtalannak, csak olyan soknak érzem, kb én ezt egy kisbabás anyukához tudnám elképzelni, annyi különbséggel, hogy neki még plusz a baba körüli teendők , de maga a háztartás egészében rászakad.
2017. aug. 6. 10:27
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves? Ezeket csak hétvégén csinálja? Mit csinálnak a szülei? Mert amiket felsoroltál, az szinte minden házimunka. Tehát nem besegít, hanem mindent ő csinál.

Persze ha már felnőtt és otthon él, akkor vehetjük úgy, hogy ezzel járul hozzá a háztartáshoz. De ha kisebb gyerek, akkor szerintem túl sok.

Nekem annak idején a szobámat kellett kitakarítanom. Néha megleptem anyukámat azzal, hogy kitakarítottam az egész lakást. Vasalás egy részét megcsináltam, az egyszerűbb darabokat. Szemetet mindig én vittem ki. Sokszor mentem boltba is. Az pedig alap volt, hogy mindig elmosogatok magam után, mert nem mindig ettünk együtt, suli, munka miatt, nem ugyanakkor voltunk otthon. Ha együtt ettünk, akkor nem én mosogattam.

2017. aug. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
30%
Ha ilyen ügyes otthon, tutti h sokat idomitották, verték, amig házi cselédet neveltek belöle. Persze h túl sokat tesz
2017. aug. 6. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
35%
Inkább több házimunka legyen, mint semennyi. Ez a lány legalább fog érni valamit felnőtt korában. Ezt egyre kevesebb mondhatja el magáról. Sok mai huszonéves "kislány" még egy zacskós levest is alig tud főzni. Kedcencem egy harmincas nő volt : vesz a cég ebédlőjében 2 szelet rántott húst, mert a férjének szülinapja van. Lusta volt magától megcsinálni, de szerintem nem is tudná.
2017. aug. 6. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Ez a lány legalább fog érni valamit felnőtt korában. Ezt egyre kevesebb mondhatja el magáról. '


Igaz valamennyire, még én is csak 1-2 kaját tudok megcsinálni, de az is sok, hogy ő mindent.

19 éves

2017. aug. 6. 10:44
 7/30 anonim ***** válasza:
90%
Csináljon házimunkát, de ne mindet ő... egy rendszer kéne, hogy melyik nap ki, mit csinál. Mert az sem normális, hogy egy tizenpár éves kiscsaj cseléd legyen az otthonában, mikor ennyi idősen nem csak ez lenne a dolga...
2017. aug. 6. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Igen: pl egy nap csak mosogatás, portörlés

vagy: teregetés, mosás, vasalás

vagy épp: főzés, mosogatás

2017. aug. 6. 11:37
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha a szülők önállóságra nevelik a gyereküket, az jó. Az ilyen gyerek nem várja meg, hogy a szülő elmondja neki, mit csináljon, mert minden eszébe jut: ha látja, hogy koszos a fürdő, akkor fogja a takarítóeszközöket és felmossa. Ha látja, hogy anyja ebédet készít, megkérdezi, hogy kell-e segíteni, stb.

Ha nem nevelik erre, az ilyennek sose jut az eszébe, hogy segítsen másoknak, nem lesz önálló. Nem kell fiúnak lenni ahhoz, hogy ne végezd el házimunkát. Ismerek egy nőt, aki elvárja a férjétől, hogy mindent megcsináljon a házban: a teregetést, a gyerekekkel való foglalkozást, stb. Őmaga csak főzni szokott, mert szeret enni. Igaz, hogy be szokott pakolni a mosogatógépbe vagy a mosógépet elindítja, de ez csak azért van, mert ezeket a gép végzi: szóval, nem kell csinálnia semmit.


A másik az, hogy ha a szülő cselédként bánik a gyerekével, azt nagyon helytelennek tartom! Az ilyen csak parancsolgat, hogy mit csináljon ez meg az után... Közben panaszkodik is feleslegesen, hogy a gyereke nem segít

2017. aug. 6. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
akkor szerinted ez jó, vagy éppenséggel nem?
2017. aug. 6. 11:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!