Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek az jó, ha a szülő...

Szerintetek az jó, ha a szülő ennyire befogja a gyerekét a házimunkára, vagy sok?

Figyelt kérdés

Van egy barátnőm, és hozzám képest túl sok mindent megcsinál, és nem tudom, hogy nálunk van helytelenül, többet kellene takarítanom , segíteni itthon, vagy már ő olyan mint egy háziasszony?


Reggel kezdi azzal, hogy bevásárol (hétvégén, nyáron, mindig kel 8kor kb, elmegy a boltba) ezután elindít egy mosást általában, ami semmi, mert kimossa a gép, de eközben főz meg, és általában levest is, és másodikat is . Anyukája is szokott főzni, de ilyenkor természetesen nem. Mikor fő a kaja, kitereget, vasal, ha van ideje. majd kész a kaja, miután ettek elmosogat, és utána ha van ideje megnéz egy filmet, vagy találkozunk, de sokszor még akkor is mondja, hogy még akkor gyorsan felmos, felsöpör, és találkozhatunk.

Este ha hazamegy, ki mit talál módban, vacsora, ott nincs sütés főzés, de azután is elmosogat, magának ágyaz, takarítja a szobáját (alap, csak, hogy ezeken kívül még), és ami mellette tanul suli időben, mert sokszor ugyanezt végig zongorázza hétköznapokon is.


Engem nem fognak be normálisan, ha csak mosogatnom kell, felsöpöri, teregetni, kimosni mosógéppel, de ezt mindet nem egyszerre egy napon? Csak általában megvannak a napi teendők, mikor mit.

Mit gondoltok, nálatok mennyit dolgozik a gyereketek a háztartás körül?


2017. aug. 6. 09:54
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
62%

Én ezt egyáltalán nem találom soknak, csak a mai lusta tinik szoktak rá arra hogy meg se mozduljanak otthon mert nekik jár a pihenés.

Én 22 éves vagyok, tehát nem sokkal idősebb. Gondolom a szülei dolgoznak, ezért csinál ennyi mindent a NYÁRON. Nem hiszem hogy ezért rabszolgának kellene tekinteni.


Ha nincs suli én fél hétkor kelek, kimegyek, adok enni és vizet az állatoknak, meglocsolok, ha van olyan termény(paradicsom, paprika) amit le kell szedni, leszedem.

Utána elmosogatok, ha fel kell söpörni vagy mosni megcsinálom(kb háromszor a héten), ha kell berakok egy mosást(kb kétszer a héten)

utána összedobom az ebédet, levest három naponta csinálok, főételt két naponta, mert addigra fogy el


Ezután(kb 11től 3ig) teljesen szabad vagyok, majd adok megint inni és enni az állatoknak


Ez összességében kb napi 2 óra munka, nem hiszem hogy olyan egetrengető feladat lenne.

2017. aug. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
58%

Az fontos részlet hogy a lány ezt magától csinálja, nem kérik rá, vagy elvárják tőle a szülei hogy minden nap ezeket megtegye.

Ha magától teszi nyilván az ő dolga de szerintem, főleg iskolaidőben ez sok egy gyereknek, a szülők mit csinálnak pl ha midnezt ő?

2017. aug. 6. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
0%

Anyumék dolgoztak, előtte nap mindig megkaptuk bátyámmal a másnapi teendőket, megcsináltuk, nem éreztük tehernek, aztán a nap további részében játszottunk, barátnőztünk, tesóm haverozott, és ez így volt rendjén.

Általános iskolások voltunk. Voltak szabályok, amihez mindenki tartotta magát a családban.

A lány ha szívesen teszi, miért ne? Gondolom, ő is be akar segíteni a teendőkbe, de egyébként szerintem is kicsit sok. Munkamegosztás! Ez volna a lényege a mondandómnak.

2017. aug. 6. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
100%
1-es írja: "ha egy lány megtanul főzni, az még hasznos is lehet". Csak én gondolom úgy, hogy ez egy fiúnak is hasznára válhatna? :)
2017. aug. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Ezt nyáron csinálja? Gondolom ráér és szereti csinálni, akkor a szülőknek nem kell.
2017. aug. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

Gondolom a szülei dolgoznak, ezért csinál ennyi mindent a NYÁRON.'


Írtam, hogy suli időben is, tehát értem ez alatt, hogy néha nem tudunk sétálni menni , mert még csak most rakta be a sütőbe a rakott krumplit mondjuk:).

Nagyon aranyos, csak sokszor a maga pihenése így háttérbe szorul, a nyárral semmi baj, szülei nyugdíjasok, tehát otthon vannak.

Azért nem panaszkodik szerintem mert ebben nőtt fel, már egész kicsi korában is kapált,meg ültetett ő is, mert vidéki.

2017. aug. 6. 18:04
 17/30 anonim ***** válasza:
13-as válaszom miért 0 %-ban hasznos? Természetesen én is a NYÁRI SZÜNET-re gondoltam. Ó, az lemaradt, bocsi!
2017. aug. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:

Akkor nem értem, a szülei mit csinálnak?

Nekem is volt ilyen osztálytársam, a szülei vele csináltattak mindent plusz a tanulást. Az anyja szerintem semmit nem csinált, az apja se nagyon. El is költözött jó messzire tőlük. Más a házimunka felosztása és más, amikor mindent egyvalaki csinál, azzal nagyon nem értek egyet és nem, az nem normális.

2017. aug. 6. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 A kérdező kommentje:

Én ezt úgy képzelem, hogy amikor nincs otthon, vagy bármi akkor a szüleire marad.

Szerintem azért csinálja szívből mert idősek, szerintem nem is érzi kicseszésnek . De akármilyen szívtelennek gondolnak, én emiatt rosszul érezném magam, hogy Édesanyám 63 éves, Édesapám 66 , és én 19 évesen egyedül csinálok mindent, mert idősek a szüleim, ennyire későn emiatt nem szeretnék szülni.

2017. aug. 6. 20:31
 20/30 anonim ***** válasza:

Hát így leírva soknak tűnik, de ha normálisan beosztja az idejét, annyira nem sok. Például nem értem mindek kell minden nap menni boltba bevásárolni? Ha ő főz, előre tudja, mi lesz a kaja, milyen alapanyag kell, több napra, akár egy-két hétre be tudna vásárolni előre!

Főzni sem kell minden nap, csak nagyobb adag kell, ami kitart 2-3 napig. Így bőven elég minden másnap vagy harmadnap főzni. Ha nem akarnak egymás utáni napon ugyanazt enni, akkor is lehet úgy, hogy minden másnap főz és aztán felváltva eszik a kaját, amíg kitart.

A mosás szintén nem kéne, hogy napi program legyen. Egyetlen napi szennyes ruhából nem is lesz tele a mosógép, minek kell azt naponta mosni? Várja meg, amíg összegyűlik egy mosásra való, aztán csak akkor mosson. Ezzel együtt a teregetések, vasalások száma is csökken.

A felmosás, felsöprés meg tényleg csak pár perces feladat, hogyha naponta csinálja, akkor nem lehet akkora nagy gané, amivel órákig eltökölne, mire felnyalja a földről!

2017. aug. 6. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!