Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg olyan fontos, hogy az...

Tényleg olyan fontos, hogy az embernek legyen párkapcsolata?

Figyelt kérdés
2010. máj. 23. 17:56
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
72%
Fontos de nem kötelező és nem csak az a normális. Azárt az embernek jó ha van társasága de nem lesz egyből selejt aki nem akar társat tartósan.
2010. máj. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Szerintem igen, de nem mindegy, milyen. Az embernek - jó esetben - vannak céljai az életben, és egy jó párkapcsolat elősegíti ezeknek a megvalósulását, ezen keresztül pedig a boldogságot.

Persze az ember egyedül is elérheti a céljait, de együtt mégiscsak könnyebb és jobb. Szerintem fontos, lelki támasz, valaki, akit szeretni lehet, valaki, akivel közösen küzdhetünk egy célért, valaki, akivel megbeszélhetjük a gondjainkat.

Nem utolsósorban egy párkapcsolatból lehet egy szép nagy család - én szeretnék idősebb koromban végignézni a gyerekeimen, akik tőlem tanulták az életet, akik valahol továbbvisznek egy kis darabot belőlem a világban.

Szentimentális? Az. De szerintem erre a léleknek akkor is szüksége van, ha az ember elnyomja, mert éppen mondjuk egzisztenciát épít.

2010. máj. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:
Én szeretnék társat csak nem lehet valamilyen oknál fogva, de az okra még nem jöttem rá.
2010. máj. 23. 18:30
 14/20 anonim ***** válasza:
73%
Én is ezen gondolkodtam mostanában. 23 éves nő vagyok, és hülyének néznek, ha megmondom, hogy már régóta egyedülálló vagyok. Mintha kötelező lenne együtt lennem valakivel, mindenáron, mert ha nem, akkor biztos nem vagyok normális. Nem értem, miért nem lehet megérteni, hogy jól érzem magam egyedül. Majd ha találkozom olyannal, akivel el tudnék képzelni egy kapcsolatot, akkor majd lesz, de amíg nem, addig minek legyek valakivel?
2010. máj. 23. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
63%
nem, én nem tervezem hogy nekem bármikor is párkapcsolatom legyen, igazából rosszul vagyok a gondolatától is..
2010. máj. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Egyetem alatt úgy gondoltam, akadályoz egy párkapcsolat, nem is nagyon kerestem párt, de azóta rájöttem, hogy hxlye voltam, mert egy jó párkapcsolat rengeteg segítséget jelent, már az egyetem alatt is.

Egyedül egzisztenciát teremteni, hát nem tudom? A mai korrupt világban? Tényleg lehet egyedül bármit?

2010. máj. 23. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
69%

Azoknak nem fontos a párkapcsolat, akiknek még a szülők jelentős támogatást tudnak nyújtani, vagy saját maguk úgy érzik, hogy mindent meg tudnak valósítani egyedül.

Ha a szülők meghaltak vagy egyedül nehéz bármit is megoldani az ember törekszik arra, hogy ne szenvedjen egyedül.

2010. máj. 23. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
A párkapcsolat általában az egoista embereknek nem fontos.Természetesen itt is akadnak kivételek,akiktől előre is elnézést.
2010. máj. 23. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Nem vagyok egoista. Pesszimista vagyok és szűz pláne rosszak az esélyeim.
2010. máj. 23. 20:49
 20/20 anonim ***** válasza:
100%
Őszintén válaszolj: TE fontosnak érzed? Mert nem a mi véleményünk számít és nem nekünk kell megfelelned azzal hogy párkapcsolatban élsz. Ha úgy érzed szükséged vagy egy társra, akkor jó, igen, kell a teljes élethez! De ha nem találod az igazit, nem tartod (TE magad!) fontosnak, akkor ne érdekeljen, a többiek mit mondanak!
2010. máj. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!