Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tolódott ki ennyire a...

Miért tolódott ki ennyire a "felnőttkor"? Miért félek én is?

Figyelt kérdés

NEM provokálni akarok, de felvetődött bennem, hogy most vagyok 18 éves. 2év mire végzek (egy felesleges nyelvi évfolyamom volt-a tanárok szinte semmit nem tanítottak, ezért felesleges, és 7éves voltam mikor suliba mentem), 20éves leszek mire végzek. Mire egyetemre mennék addigra egy ismerősöm végez a 10féléves képzésével és 23 lesz, egy másik ismerősöm akkor érettségizik mikor én és 18 lesz, tehát ő is fiatalon tud munkába állni, nem úgy mint én mert ha minden jól megy 24leszek mikor végzek, de egy mester képzéssel 26.

Na de a kérdésemre visszatérve: miért van az, hogy most még egy 21-22éves ember még gyereknek számít, régen ebben a korban már akár családja volt az embernek (igen, tudom, néhánynak már van... de régen többnek volt már ekkor családja). És a gyerek vállalást miért tolják 30fölé többen, vagy annak a közelében? Igen, itt is ismerek olyat aki fiatalon szült, de vagy a gimit fejezte be a gyerek előtt (vagy még azt sem), vagy az egyetemet. Vagy sokan (akik TUDNÁNAK) miért nem költöznek el otthonról? Miért jobb hogy anya vagy apa kiszolgál?

18évesen előttem az élet, diák melózok is, de esténként többször elgondolkodok, hogy lassan végzek a sulival, mi van ha nem kerülök oda ahova akarok. Megyek akkor OKJ-ra, vmi hasonló területre, oké ez meg lenne oldva, vagy melóznék, el tudnám magam tartani? Miért rémiszt meg a felnőtté válás? Tudom, zilált az egész, ha a leírás nem érthető, akkor szimplán tudnátok CSAK a kérdésre válaszolni?


2017. júl. 31. 14:04
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
77%
Kedves kérdező! Én ugyanebben a szituban vagyok most. 20 éves vagyok, most érettségiztem. Felvettek a szülővárosom egyetemére. Nekem is nehezemre esik elhinni, hogy pár éven belül elköltözök, lesz saját lakásom remélhetőleg, meg egy autóm :D egyszerűen ezt még nem tudom elképzelni, mert még az alapszakot is most kezdem. Meg persze az se biztos, hogy kapok állást stb.. Én úgy vagyok vele, hogy sodródom az árral. Az otthonlakásról meg annyit, hogyha jóban vagy a szülőkkel, érdemes otthonmaradni. Mehettem volna Pestre, de sokkal több költséggel járna, mint így. Ráadásul tudok koncentrálni tisztán a tanulmányaimra. Később majd ha látom, hogy megy, mennyit kell tanulni, diákmunkázhatok.
2017. júl. 31. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

A nyelvi tagozatot ezért kell nagyon meggoldolni...

Amúgy, a kérdésedre válaszolva: elsősorban az iskolázottság kitolódásával magyarázható a késői kapunyitás. Ma már nem egyedi, hogy valaki 24-25 éves korában végzi el csúszás nélkül az egyetemet. Az én példám: 18 évesen kezdtem (közvetlenül a normál gimnázium után) a 12 féléves tanári képzést, tehát 24 leszek, mire elvégzem és elkezdhetek bármit is. Hogyha egy erősebb egyetemen, nehét szakon tanul valaki, nem nagyon tud minden hónapban összeszedni 60-75 ezer forintot, amibe egy szoba kerül. Esetleg nem mindenki szeretne egy leélt, koszos, bogaraktól hemzsegő, normális fürdőt alig látott koleszban lakni 6 évig (ahogy én sem). Marad tehát a "mamahotel". Mellette persze lehet, hogy tud nyáron, esetleg hétvégén dolgozni, amiből félig-meddig eltartja magát a szüleinél. Ez nem azt jelenti, hogy valaki kihasználja a szüleit, vagy lusta, hanem ilyen a rendszer, amiben élünk.

Azonban elsősorban a szülőkön múlik minden, hiszen lakhat bárki albérletben, amit apuék fizetnek, hogyha anyukát hívja át még 28 évesen is takarítani.

Mostanra a szülők is úgy gondolják, hogy egy 18-20 éves ember még gyerek (ami nem baj... jó gyereknek lenni) és úgy is kezelik. Hogyan változtasson akkor a bárki is?

A rohanó világban az életszakaszok eltolódnak, ami most felfokozódott. Azok a váltások, amik régen 100-150 évbe kerültek a társadalomban (mondjuk az általános iskoláztatás gyakorlata, a gyermekmunka kiírtása), az ma 20-25 év alatt végbemegy. Így átalakulóban van a gyermek fogalma is.

2017. júl. 31. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

18-20 évesek gyereknek érzik magukat ,akkor ne itt nyervákoljanak hogy a szüleik gyerekként kezelik őket.


Kérdésre válaszolva mindenki fél az ismeretlentől ,no meg furcsa hogy ilyen hamar elmult gyerekkor,néha ugytünhet hogy egyik nap még kezdő egyetemista vagy másiknap már végeztél is és mened kell dolgozni.

2017. aug. 1. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 érdekel0 ***** válasza:

A szülőknek többet kéne beszélgetni a gyerekekkel a jövőről.

Ő mit szeretne,mit tud tenni ezért és én mint szülő mit tudok tenni érte,a jövőjéért.

Én pl. hiába akartam x egyetemet elvégezni,ha a szüleim nem tudtak támogatni.És bizony nem tudtak,én pedig erre túl későn jöttem rá.

És nem,sajnos én hiába voltam lelkes,szorgalmas,ANNYIRA nem voltam okos,hogy támogatás nélkül ezt megvalósítsam.

Számtalan ismerősöm tartja el a dolgozó 27-30+ éves gyerekeit.

No nálunk ilyen tuti nem lesz.

2017. aug. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!