Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért tolódott ki ennyire a...

Miért tolódott ki ennyire a "felnőttkor"? Miért félek én is?

Figyelt kérdés

NEM provokálni akarok, de felvetődött bennem, hogy most vagyok 18 éves. 2év mire végzek (egy felesleges nyelvi évfolyamom volt-a tanárok szinte semmit nem tanítottak, ezért felesleges, és 7éves voltam mikor suliba mentem), 20éves leszek mire végzek. Mire egyetemre mennék addigra egy ismerősöm végez a 10féléves képzésével és 23 lesz, egy másik ismerősöm akkor érettségizik mikor én és 18 lesz, tehát ő is fiatalon tud munkába állni, nem úgy mint én mert ha minden jól megy 24leszek mikor végzek, de egy mester képzéssel 26.

Na de a kérdésemre visszatérve: miért van az, hogy most még egy 21-22éves ember még gyereknek számít, régen ebben a korban már akár családja volt az embernek (igen, tudom, néhánynak már van... de régen többnek volt már ekkor családja). És a gyerek vállalást miért tolják 30fölé többen, vagy annak a közelében? Igen, itt is ismerek olyat aki fiatalon szült, de vagy a gimit fejezte be a gyerek előtt (vagy még azt sem), vagy az egyetemet. Vagy sokan (akik TUDNÁNAK) miért nem költöznek el otthonról? Miért jobb hogy anya vagy apa kiszolgál?

18évesen előttem az élet, diák melózok is, de esténként többször elgondolkodok, hogy lassan végzek a sulival, mi van ha nem kerülök oda ahova akarok. Megyek akkor OKJ-ra, vmi hasonló területre, oké ez meg lenne oldva, vagy melóznék, el tudnám magam tartani? Miért rémiszt meg a felnőtté válás? Tudom, zilált az egész, ha a leírás nem érthető, akkor szimplán tudnátok CSAK a kérdésre válaszolni?


2017. júl. 31. 14:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
93%

Mehetsz levelezőn is egyetemre és akkor tudsz dolgozni.


Hogy miért tolódik el? Mert ma magyarországon a legtöbb családnál szinte létbizonytalanság van, örülnek ha a számlák be vannak fizetve és étel jut az asztalra, arra már nem marad hogy támogassák a gyereket az önálló életkezdésben, így ezt halogatják azzal, hogy minél később lépjen ki a munka világába.

2017. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Rohanó világunkban ez már csak ilyen
2017. júl. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
58%

óóóh, te még fiatal vagy. :D

Nekem harmincas ismerőseim laknak otthon és nem tudnak felnőni. (Ne olyanokra gondoljatok, akik rákényszerülnek)

2017. júl. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
17%
Miért lenne az baj ha 30 évesen valaki otthol lakik? Ha nincs felesége/barátnője és fizet a szülőknek meg besegít a háztartásban , akkor miért baj, hogy otthol a szerető családbam él? Németországban is 26 éves koráig él egy lusta német, de nem azért mert nem tudna dolgozni menni hanem azért mert anya,apa ad pénzt eltartja nem kell dolgozni milyen jó már nem? Mo.n is ugyan ez megy anya-apa eltart az egyetemet elvégzem de semmi értelme csak nincs kedvem dolgozni.
2017. júl. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Regen azert ez ugy mukodott (meg a szegeny parasztcsaladoknal is, nalunk is van ra pelda), hogy ferjhez adtak a lanyt 16-18 evesen, es meg tudtak nekik venni a telket, felepitettek a hazat, berendeztek, agynemut, konyhai cuccokat, mindent megkaptak keszen. Nem maguknak kellett osszegyujtogetni kinkeservesen a ravalot. Anyukamek ketten vannak testverek, egy novere van. A noveret 16 evesen hozzadtak az elso udvarlohoz, hogy nehogy "szegyenbe hozza" a csaladot (szegeny falusi parasztcsalad). Igaz, hogy a naszutrol haza kellett jonniuk, mert esze agaban nem allt szexelni, es ugy felt, hogy 40 fokos laza lett. De papam felepitette nekik a hatalmas padlasszobas hazat, oriasi telekkel, gyumolcsfakat ultetett, bebutoroztak, megvettek mindent. Csak be kellett koltozni. Akkoriban ez igy ment. Az mas kerdes, hogy a ferje alkoholista lett es agybafobe verte... Igazabol nem hinnem, hogy regen jobb volt. Megvoltak annak is az arnyoldalai. Anyukamat szerencsere mar modernebb felfogassal neveltek, de sajnos amig nem lett neki is komoly parkapcsolata, addig az osszes penzet oda kellett adja a testverenek. Szerencsere o mar nem ment ferjhez, 27 evesen szult engem, de nekik is megvolt a lakas mire jottem. Szoval ot is tudtak tamogatni egy fel lakas araval.
2017. júl. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%
" Ha nincs felesége/barátnője és fizet a szülőknek meg besegít a háztartásban , akkor miért baj, hogy otthol a szerető családbam él?" Nemrég volt egy cikk, hogy a mamahotelesek nagy része sajnos egyáltalán nem segít otthon semmiben.
2017. júl. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
77%
De nem azt mondtam, hogyha anyucin él akkor miért baj. Hanem ha segít be neki akkor miért lenne baj? De amúgy ha meg eltartja a drága szülő a 30 éves fiát és megteheti másoknak minek fáj? Engem nem zavar. De ismerek olyat , hogy 30 éves és ő tartja el a szülőket mert sikerült az embernek gazdag lennie.
2017. júl. 31. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
64%

Nem akarlak megbántani, de miért is lenne felesleges egy nyelvi évfolyam? Mert ezt nem tudom a fejembe verni.

Volt évfolyam társaim felsőfokú vagy kicsivel az alatti szinten jöttek ki gimiből, plusz egy másik nyelvből középfok környékén. Azt hiszem, a mai világban a nyelvtudás a legnagyobb kincs, végzettség nélkül is.

De még ha a tanárok rosszak is, mind az lenne? Nem tudtál magadtól sem fejlődni hogy jó lehess, megakadályozott valami/valaki?

Én is 25-26 éves koromba fogom befejezni az egyetemet. De akkor mi van? Van párom, egyetem mellett is dolgozhatok, vagy épp nyáron, és így félretehetek. Lesz még időm dolgozni amíg bele nem rokkanok, efelől nem aggódok.

Családot alapítani, szülni pedig 30 éves koromban is ráérek. Szerintem negyven fölött nem érdemes már, de addig sok sok évem van még.

Ez az élet rendje jelenleg, tanulsz aztán dolgozol és végül pihensz. Időközben családot alapítasz.

Az hogy egyes szakaszokra mennyi időt szánsz, rajtad áll.

2017. júl. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Nem a nyelvi évfolyam a felesleges, hanem amilyen szinten áll nálunk a suli, na ott igazán felesleges, mert a tanárok képtelenek úgy órát adni, vagy akár felkészíteni is, hogy nyelvvizsgára elmenjünk-az alattunk lévő osztályokban már nincs is. A jó tanárok elmentek máshova. A volt tanárom negyedikes koromtól tanított hetedikes koromig, addig mindenkinek jól ment az angol, fel tudna készíteni egy nyelvvizsgára, de nyolcadikos korunkra megkaptuk a mostani tanárunkat, aki lehet hogy intelligens, de hogy pedagógiai érzéke nincs azt mindenki látja, fegyelmezni nem tud, amikor volt itt egy angol tábor még félre is fordított egy feladatot. Nyolcadikban jártam egy magántanárhoz (a sulinkban tanított, de az osztályomat nem), még szinte mindig abból a tudásból élek, de egy év után ő is elment, pedig mások is mondták hogy jobb, mint az én tanárom. Amikor kilencedikesek vagyis nulladikosok lettünk 3 tanárunk volt. A mostani, egy olyan aki azt képzeli magáról, hogy egyetemet végzett ő itt az atyaúristen, meg ha akarja kisujjból megbuktatna bárkit, a harmadik meg Ausztráliából jött, ausztrál akcentusát nem is értettük (magyarul nem beszélt, mivel beszélt németül is, és van egy német származású osztálytársunk, többször ő fordított nekünk németről), egyetemen tanít(ott) és minket is próbált úgy tanítani, olyan anyagokat adott le, ha házi feladatot csináltunk egyest kaptunk, aki meg nem csinált az meg nullást (megmondtuk a többi tanárnak magyarázza már el neki vki, hogy megy itt a rendszer, aztán így lett több kettesünk néhányuknak meg egyesük-és igen, jól megcsináltuk a feladatokat). Aztán szóbeli előtt 2 héttel meg hozott be olyan lapokat amikre azt mondta, hogy ezeket kéri. Egy másik tanár is bent volt, aki beszél angolul, azt mondta szép volt, érthető volt, kisebb hibáim voltak de nem lényegesek, aztán kijelenti a szóbeliztető tanárom, hogy épphogy hármas lett, de másoknak sem lett jobb... Szerinted így megérte?
2017. júl. 31. 15:44
 10/14 A kérdező kommentje:
jav* "A mostani, meg egy (...)"
2017. júl. 31. 15:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!