Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A bátyám lop. Mit csináljak?

A bátyám lop. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy a szüleim elváltak több, mint 10éve, anyunk nevel minket.


2 bátyám van, és egy nővérem. Egyik bátyám él csak velünk, aki 18 éves, agresszív, és folyton meglopja anyámat.


Én ezekről tudok,de hiába mondom anyámnak, tudja, de nem tesz ellene semmit. Sőt, van amikor mondom neki, akkor csak ráhagyja. Pedig nem kis összegekről van szó, hanem néha 500-1000-vagy 2000 Ft-ról . Volt már olyan, hogy 10´000 Ft-tal elküldte anyám a boltba, és elhagyott belőle 5000-t. Biztos vagyok benne, hogy ez nem így van.


Suliba nem jár, 18 évesen még mindig középiskola első osztályos. Itthon folyton agresszív, és ha valami nem úgy van, ahogy ő szeretné, akkor legtöbbször rám is kezet emel. Anyámra nem, csak üvölt vele, és ócsárolja.


Másik bátyám, aki már 26 éves, néha jól elverte "nevelő célzattal", hogy tudja már azért kivel beszél, de az sem hatotta meg.


Most is láttam amint kivesz anyám pénztárcájából pénzt, mikor megkérdeztem, hogy mit csinált, akkor elkezdett valamit keresni, a pénztárcát valahogy visszasunnyogta a helyére, és kiment anyámhoz az udvarba, hogy kérjen tőle pénzt.Ő ugye adott neki, és bátyám így kivett még pénzt, holott én tudtam, hogy már vett ki.


Olyan, mint az apám, egy agresszív állat.


Mit csináljak? Nem szeretném tűrni az agresszivitását, és a lopásokat. :( 16-L


2010. máj. 22. 15:30
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Az apám?

Nem láttam kb. 5éve, amit nem is bánok. Megkeserítette az életünket!

Másik tesóm tud ezekről, de ha lekever neki egy pofont, akkor anyám közbeszól, hogy "hagyjad már azt a gyereket".


Fogalmam sincs miért védi ennyire.



Utolsó.

Jó persze, én tudom, hogy anyám nem jól nevelte, és az is baj volt, hogy nem volt mellette egy apa, aki fegyelemre tanította volna.

Mondjuk ez nem kifogás, mert sem én, sem másik bátyám soha nem nyúltunk más cuccaihoz.

2010. máj. 22. 19:25
 12/12 anonim ***** válasza:
Kérd meg bátyád hogy addig üsse amíg jó útra nem tér! Ez komolyan mondom, befog jönni!
2010. aug. 13. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!