Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A bátyám lop. Mit csináljak?

A bátyám lop. Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Az a helyzet,hogy a szüleim elváltak több, mint 10éve, anyunk nevel minket.


2 bátyám van, és egy nővérem. Egyik bátyám él csak velünk, aki 18 éves, agresszív, és folyton meglopja anyámat.


Én ezekről tudok,de hiába mondom anyámnak, tudja, de nem tesz ellene semmit. Sőt, van amikor mondom neki, akkor csak ráhagyja. Pedig nem kis összegekről van szó, hanem néha 500-1000-vagy 2000 Ft-ról . Volt már olyan, hogy 10´000 Ft-tal elküldte anyám a boltba, és elhagyott belőle 5000-t. Biztos vagyok benne, hogy ez nem így van.


Suliba nem jár, 18 évesen még mindig középiskola első osztályos. Itthon folyton agresszív, és ha valami nem úgy van, ahogy ő szeretné, akkor legtöbbször rám is kezet emel. Anyámra nem, csak üvölt vele, és ócsárolja.


Másik bátyám, aki már 26 éves, néha jól elverte "nevelő célzattal", hogy tudja már azért kivel beszél, de az sem hatotta meg.


Most is láttam amint kivesz anyám pénztárcájából pénzt, mikor megkérdeztem, hogy mit csinált, akkor elkezdett valamit keresni, a pénztárcát valahogy visszasunnyogta a helyére, és kiment anyámhoz az udvarba, hogy kérjen tőle pénzt.Ő ugye adott neki, és bátyám így kivett még pénzt, holott én tudtam, hogy már vett ki.


Olyan, mint az apám, egy agresszív állat.


Mit csináljak? Nem szeretném tűrni az agresszivitását, és a lopásokat. :( 16-L


2010. máj. 22. 15:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
56%
Költözz el otthonról, amilyen hamar csak tudsz. Kollégium, más városban munka... a bátyád, ha ilyen, komoly veszélyt is jelenthet számodra :(
2010. máj. 22. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Anyumat nem akarom egyedül hagyni. Félek, hogy rá is kezet fog egyszer emelni. :(
2010. máj. 22. 15:35
 3/12 anonim ***** válasza:

Igazából anyádnak kéne leápolni, vagy fél a gyerektől?

Én a helyedben megmondanám, ha még egyszer kezet emel rád, vagy agresszív anyáddal feljelented!!! A lopást pedig, mond meg anyukádnak.

2010. máj. 22. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom. Apám mindig ütötte anyámat, néha ennek én is tanúja voltam. Lehet, hogy fél tőle, amit nem is csodálok. Megmondtam neki. De ez azért elég embertelen, hogy a saját gyereke elől el kell dugni a pénztárcát/pénzt.
2010. máj. 22. 15:41
 5/12 anonim ***** válasza:
2.vagyok Ha anyukád fél akkor állj te a sarkadra! Vagy te is félsz tőle? Mondom, ha továbbra is terrorizál és agresszív jelentsd fel (ezt mond is meg neki kereken)! Nehogy egy taknyos kölyök tartson titeket rettegésben!
2010. máj. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Félek tőle én is.


Lehet az lesz most már. Nem tudunk mást csinálni neki, csak annyi a baj, hogy anyám azért szerintem sajnálná, ha fel lenne jelentve. De ez így nem mehet tovább..

2010. máj. 22. 16:42
 7/12 anonim ***** válasza:
Anyádat nem is zavarja hogy lop tőle akkor téged miért zavar? Irtad h ráhaggya és még erre ő is ad neki ráadás pénzt mikor odamegy kérni!
2010. máj. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Biztosan zavarja, de veszekedni meg mi értelme lenne?!


Odaadja ha kér tőle a gyereke, mint más szülő.

2010. máj. 22. 17:15
 9/12 anonim ***** válasza:

ÉS mi a helyzet az apukáddal? HOgyha ő egy agresszív állt, lehet, hogy lenne szava a bátyád előtt és lehet, hogy ő sm nézné jó szemmel, hogy a bátyád tolvaj - szerintem ha látsz reális esélyt arra, hogy segítene, beleavatkozna, akkor beszélj vele!

Vagy a másik bátyáddal.

2010. máj. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem...más szülö eltöri a gyereke kezét egy ilyenért!

Ha valaki a saját édesanyjától képes lopni akkor mástól mégugy képes! Ne csodálkozz ha bünöző lesz belőle és börtönbe kerül rablásért! Majd anyukád küldheti neki a csomagot mind "más rendes szülö"...

2010. máj. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!