Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire etikátlan felfogás...

Mennyire etikátlan felfogás ezért vállalni több gyereket?

Figyelt kérdés

Sokan lenéznek, amiért nálam az is szempont, hogy ha az egyikkel történik valami, még mindig marad egy másik, akiért élhetek. Nyilván nem erre alapozom az életem, de sose tudhatom mi történik és láttam embereket azért összeroppanni, mert az egy szem gyerekükkel történt valami.

Ettől valóban rossz ember lennék?


2017. júl. 20. 10:36
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
65%
Nem gondoltam volna, hogy Afrikan es Indian kivul meg van hely, ahol igy gondolkodnak a gyermekvallalasrol.
2017. júl. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
47%
Egyik fajta gondolkodásban sem lehetséges teljes feloldódás, és egyik elgondolás mentén haladva sem lesz kevesebn rizikója a(z akárhogyangondolt) gyerekvállalásnak. Minden verziónak van előnye és hátránya egyaránt. Bármi is lenne a szratégia, az élet kegyetlen is tud lenni akkor meg semmire nem mész a stratégiával. Pl tegyük fel, gondoljuk tovább hogy m8 van ha meghal az egyik gyerek, és ott van a másik. "Aki miatt élned kell". Tehát örök gyászra vagy kárhoztatva pedig egy öngyilkosság feloldana ezalól de nem lehetsz öngyilkos a másik gyerek miatt.. az biztos jó akkor..? Szóval mindent lehet innenonnan nézni de garancia meg kímélő stratégia nincs igazából. Akkor legyen csak egy gyerekem? Akkor meg kimarad valami az életéből, ha mi szülők már nem leszünk akkor eg tesója sem lesz idős korára, senki sem. Vagy legyen tesója bízzon benne, majd pont őbenne csalódik, ő árulja el, ami összetöri a szívét.. stbstbstb. Nincs ideális helyzet vagy ideális gondolati hozzáállás. Vélemény az meg van ezer. Nem visz sehová ezen filózni.
2017. júl. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Közhely számba megy, hogy "minden ember egyedi és megismételhetetlen". Ebből kiindulva minden gyerek más miatt szerethető. Nyilván szülőként legtöbb ember minden gyerekét szereti. De ne így fogd fel, hogy ha egy meghal, akkor pótolja a másik. Az Én nagyimnak az első gyereke meghalt 1 hónapos korában, született utána három, de egész életében siratta az elsőt.
2017. júl. 20. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
47%

"Ettől valóban rossz ember lennék?"

...és még kérded??!

Avagy mi adjunk neked feloldozást az idióta gondolkozásodra??!!

2017. júl. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
93%

A kérdező csupán őszinte volt. Nagyon sokan gondolkodnak így. Pl igazságtalanabbnak érzik, ha az egyetlennel történik valami, mitha azzal, akinek van testvére. " Ó, hát nektek ott a másik...

Pedig ez nem így van.

Amúgy nem etikátlan, hanem gyáva felfogás, és nem ezért, nem pótszerként, hanem önmagáért kell vagy sem gyermeket vállalni.

Egy gyerekkel nem csak öröm, hanem fájdalom is vár a szülőre, ha erre még nem áll készen, akkor az első is korai.

2017. júl. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
96%

Anyám ilyen gyerek volt. Nagybátyám megsérült gyerekként, akkor úgy tűnt, örökre, így vállaltak második gyereket a nagyszüleim, hogy "legyen egy egészséges is". Oké, ez így durván hangzik, nyilván nem így volt kimondva, de nagyim sose rejtette véka alá a dolgot.

Végül a nagybátyám is egészséges lett, szóval szép család, de mindig is ő volt az imádott elsőszülött. Anyám is már 40 feletti, de a mai napig benne van a tüske, hogy ő csak egy pótlékgyerek a bátyja helyett...


Szóval egy ilyen felfogással a gyerekben is törést okozhatsz egy életre, bármennyire nem a rossz szándék vezérel.

2017. júl. 21. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
69%
Nem nem vagy rossz ember, de nem is vagy szülő. A gyermek nem egy doboz tej, amiből veszel egy másikat. Nekem két gyermekem van és nem bánnám, ha esetleg lenne még egy. Érdekes módon, amikor megszületik az első, úgy érezzük, hogy ennél jobban képtelenek leszünk szeretni, aztán jön a második.. és nem szeretjük kevésbé az elsőt, a másodikat is teljesen szeretjük, csak máshogy.. és így tovább. Ha pedig meghal egy gyermek, akkor meghal egy része is az embernek, az a rész, ami azé a gyereké volt. Akinek 6-ból egy hal meg, az is belerokkanhat. Sőt van, aki magzatot veszít el.. mondjuk a második gyermeket és abból nem áll fel. Én azért szültem kettőt, mert egyke vagyok és nem jó egyedül. A szüleim és a férjem is 50-en túl van. Ha meghalnak egyedül fogom gyászolni őket. A testvérek viszont osztoznak a bánatban is. Igyekszem jó testvérré nevelni őket, de nem azért, hogy ha az egyik beteg lesz, akkor a másikból kivegyünk ezt azt. Hanem, hogy ebben a hazug világban legyen egy támaszuk.
2017. júl. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!