Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire etikátlan felfogás...

Mennyire etikátlan felfogás ezért vállalni több gyereket?

Figyelt kérdés

Sokan lenéznek, amiért nálam az is szempont, hogy ha az egyikkel történik valami, még mindig marad egy másik, akiért élhetek. Nyilván nem erre alapozom az életem, de sose tudhatom mi történik és láttam embereket azért összeroppanni, mert az egy szem gyerekükkel történt valami.

Ettől valóban rossz ember lennék?


2017. júl. 20. 10:36
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
77%
Egyáltalán nem. Mindenki önző okból vállal gyereket, nem a fajfenntartás szent kötelességének nevében. Csak nem szabad ezt hangoztatni, mert a sok erkölcshuszár letépi a fejed.
2017. júl. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Nem vagy rossz ember, csak szerintem nem igazán szerencsés arra készülni, hogy mi lesz, ha a gyerekkel történik valami.
2017. júl. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
70%

mindenkinek szíve joga annyi gyereket vállalni, amennyit akar, és azért vállalni, amiért akarja. Csak néhány szemponot figyelembe kell venni.

1. sose bánja meg, vagy legalábbis semmiképpen se hányja később a gyerek szemére

pl van már 2, de lesz egy 3. (direkt vagy véletlen, mindegy), ne vágd hozzá soha, hogy te nem is akartad, stb, mert ő meg aztán pláne nem magától akart jönni

2. mindig gondolkozz előre (bár ez nekem se erősségem) legalább annyira, hogy annyi gyereket vállalj, ahánynak a nélkülözésmentes felnevelését tudod vállalni. Tehát legalább azt meg tudd adni neki, ami neked megvolt gyerekként/fiatalként, de inkább többet, és ne kelljen segélyért kuncsorogni, meg fillérb@$zózni hó végén. Nekem ezért van egy gyerekem. Tudom, hogy egy gyereknek tudok megadni mindent, ami nekem megvolt (táborok, játékok, bulik, iskolásként saját autó, ami bár öreg volt már akkor is, de mégse kellett busszal szórakozni). Nem dicsekvés képpen, mert a hátteremről ami van nem tehetek, de legalább ezt a hátteret szeretném a gyerekemnek is, de inkább többet. És ha több gyerek van, akkor bizony lejjebb kellene ezekből adni.

Én olyanra nem gondolok ilyen szempontból, hogy mivan ha történik vele valami. De gondoljuk így. Van ezért 2-3 gyereked, semelyikükkel sem történik semmi, de veled igen. rögtön "ott hagytad", még ha önhibádon kívül is, párodat egyedül a 2-3 gyerekkel. Ez se jó.

Szóval a gyerekek számában szerintem az általam említett 2 pont legyen a mérvadó. A szerény körülmények között élő nagycsaládosok álltathatják magukat azzal, hogy "nélkülözünk ugyan, de itt vagyunk egymásnak" stb, de valljuk be, családi összhangból nem lesz befizetve a gázszámla télen, nem lesz kaja az asztalon, stb.

2017. júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
40%
Semennyire!
2017. júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
54%
Teljesen mindegy milyen okból vállalsz gyereket, valaki valamiért úgyis beléd fog kötni. Ne foglalkozzál vele.
2017. júl. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
85%

Marad másik, de fogod tudni szeretni?


Tudod, mint az Állattemetőben: a fiuk meghalt, de ott a lányuk. Mit tesznek Ellie-ért?


Sokaknak a mgmaradt gyerek sem feltétlen jelent vigaszt, épp megnyomorítják őt - teljes korlátozás, nehogy vele is történjen valami -, vagy a gyászban élnek, a múltban.

2017. júl. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem így egyet se vállalj. A gyerek felnő és éli a saját életét, neked pedig el kell engedned. Nem élhetsz érte.
2017. júl. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%

Először magadban tegyél rendet, hiszen ha te aszerint élsz, hogy gyerek nélkül nincs miért élned akkor ez már abnormális gondolkodás. Ha meghal valakinek az egyetlen gyereke akkor legyen öngyilkos? Vagy ha valakinek nem lehet esetleg akkor neki már nincs is miért élnie? Ne azért szüljön valaki gyereket,mert ha az egyikkel történik valami akkor ott a másik. Nem gondolod hogy ez önzőség is?

Én is láttam embereket összeroppanni azért,mert a gyerekük nem kíváncsi rá, azért mert meghalt, azért mert nem lehet, azért mert a gyerek nem kíváncsi a szülőkre stb. Én egyke vagyok, a szüleim azért vállaltak cska egyet,mert úgy érezték hogy egyet tudnak csak tisztességesen felnevelni.

A túlféltésnek nagyon sok hátránya is lehet, például az is hogy elfordulnak tőled. Ne a gyerekek számával nyugtázd az életed hanem értékeld a SAJÁT életed is azzal hogy több minden miatt is van értelme élni és nem ez az egyetlen dolog ami boldoggá tehet.

2017. júl. 20. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
34%
Ez egy nagyon ősi felfogás, ami még mai napig fennmaradt. Nem egy olyan eset volt, mikor valakinek az egy szem gyereke meghalt és nem volt másik, aki segített volna a feloldani a traumát. Nagyon sokan ezért is vállalnak minimum 2 gyereket. Önzőnek önző felfogás, de nem hiszem, hogy olyan nagy vétek volna.
2017. júl. 20. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
63%

"az egyikkel történik valami, még mindig marad egy másik"


Pont mint egy focicsapatnál.

Az egyes számút azt sztárolod, a többi gyereked meg majd a tartalék.

Nem semmi nő vagy!

2017. júl. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!