Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális ez a felfogás?

Normális ez a felfogás?

Figyelt kérdés

Jelenleg 25 éves vagyok, jövőre szeretnék elmenni főiskolára tanulni, lediplomázni és azzal egy olyan állást szerezni amivel majd ha eljön az ideje tudjak egy normális életszínvonalt biztosítani a leendő családomnak.

Most dolgozom, gyűjtögetek fősulira, de el nem tudnám képzelni, hogy ilyen fizetés mellett apa legyek.

Havonta kb 90e kapok.

Nincs tervbe véve baba, de normális az a gondolat hogy inkább ne legyen gyerekem, mintsem hogy nélkülöznie kellene bármit is ?


2014. szept. 24. 17:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Teljesen normális a felfogásod!
2014. szept. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
80%
Bár mindenki így gondolkozna...
2014. szept. 24. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%

Hát, majd most jól leszek pontozva, de nem baj. Gondold már végig 4 év a főiskola, tehát elkezded 26 évesen 30 leszel mire befejezed, közben valahogy el is kell tartani magadat, ha más nem fog. Nem annyira könnyű egy normális szak mellett melózni, mint ahogy itt sokan gondolják. vagy melózol mellette, de akkor meg nem tudsz olyan teljesítményt hozni, illetve olyan kapcsolatokat építeni, amire már lehetne alapozni egy karriert. Ne érts félre, én is ismerek olyat, aki 30 felett diplomázott és csinált karriert, igaz az 5 év egyetem alatt, csak az oktatók talpát nyalogatta, de megcsinálta, most jó állása van.

A lényeg, menj ki külföldre, hogyha pénzt akarsz, számolj utána, hogy ugyanezért a munkáért mennyit kapsz kint, néhány év alatt meg lehet teremteni egy "magyar" egzisztenciát, ha ügyesen csinálod és ha nem mosogatni mész ki, hanem megtalálod a jobb lehetőségeket. Utána visszajössz és akkor már lesz mire alapoznod. Magyarországon a diploma sem ér olyan sokat, sőt sok esetben felesleges pénzkidobás.

2014. szept. 24. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
76%
Teljesen normális ez a felfogás. Én is így gondolkodom. Majd akkor lesz gyerekem, ha megtudom neki adni azt, amire szüksége van. Csak az a baj, hogy az évek szállnak, lassan 30 leszek, a fizetésem és az egzisztenciám nem lett jobb semmivel. 30 felett szülni pedig már eléggé kockázatos. Ilyen életviszonyok mellett lehet meg sem érném, hogy egyenesbe kerüljön az élete. Ez egy ördögi kör.
2014. szept. 24. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

#3 nem pontozok le senkit aki emberi módon válaszol, mindenkinek ment a zöld kéz.

Igen ezen sokat gondolkoztam, 3 éves a képzés amire menni szeretnék Programtervező informatikus, és 29 közel 30 leszek mire végzek.Ha pár dolgot anno másképpen csinálok akkor ez a kérdés most valószínűleg nem lenne itt, de ez sajnos nem így történt.

Külföld sem lenne rossz, de oda meg ha nem nagyon jó nyelvtudással megy az ember akkor hatalmas szerencse kell ahhoz hogy normális munkát találjon, és teljesen jogos is, miért venne fel valakit bárki is aki nem beszéli normálisan az adott nyelvet mikor van helyette 100 másik aki igen.

Látom, hogy a környezetemben hogy élnek az emberek, mikor fizetéskor már azt számolgatják, hogy hogyan is fizessék ki a számlákat úgy hogy még enni is tudjanak az egy kicsit elszomorító, és én nem szeretnék egy ilyen életet sem magamnak, sem a páromnak, a leendő gyermekemnek meg aztán végképp nem.

Most úgy érzem látom az utat amivel ezt elkerülhetem, aztán majd kiderül 4 év múlva jól gondoltam-e.

2014. szept. 24. 18:03
 6/17 anonim ***** válasza:
86%

Normális. Persze, ha már egy család vagy valakivel, akkor két fizetésből sokkal könnyebb. Nem törvényszerű, hogy a párod is keveset keres.

Mivel férfi vagy, ezért még 40 évesen is lehetsz apa. Időd van.

Sajnos nőknek ilyen szempontból nehezebb, mire meg vannak az anyagi feltételek, addigra már lehet, hogy nem eshetnek teherbe.

2014. szept. 24. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
A szak, amit választottál szerintem nagyon jó, akár belföldre, akár külföldre, a nyelvtudás viszont alap, nemcsak a diplomához, itthon is kérik legalább a közép, de inkább a felsőfokú angolt, sokszor mellé még egy másik nyelvet is.
2014. szept. 24. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 Különlegescsajszi ***** válasza:
0%
18:07-es húúú,de óriási baromságot írtál! Inkább bújj el b+ !! Kérdező,te meg el ne hidd már..
2014. szept. 24. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%

Miert kell egy gyerekbek mindent megadni ?

Egy gyereknek torodes es szeretet kell es ido a szuleitol.

Az anyagi javak nem tesznek boldogga.

Aki ezt hiszi az eleg lelkileg szegenyes lehet.

Ket szereto szulo eleg es egy alap lakhatas fizetes.

Nezz korul a vioagban

Az orszag ki fog pusztulni mert mindenki haracsol es mindent akar es nem szaporodik a magyar mert szegenynek erzi magat.

Bejartam a vilagot lattam melyszegeny boldog embereket cipo nelkul azsiaban a szeretet es a melegseg ott volt bennuk.

2014. szept. 25. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Nem érzem magamat lelkileg szegénynek azért mert szeretnék egy normális életszínvonalat elérni magamnak, és a leendő családomnak.

A mindent megadni részt nem úgy értem, hogy a legdrágább dolgokat meg amit csak kíván azt megkapja rögtön, hanem egy olyan életminőséget szeretnék, hogy ha teszem azt kell neki egy új cipő táska egy íróasztal vagy bármi más amire az adott pillanatban szüksége van akkor ne kelljen azt mondanom neki hónap végen hogy ez most nem fog menni. Vagy ha bemegyek egy boltba akkor ne kelljen azt néznem hogy melyik hús az akciós mert másra nincs pénz. Nem érzem magamat rossz embernek emiatt.

2014. szept. 25. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!