Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymamám kezelésre szorul?...

Nagymamám kezelésre szorul? Milyen felfogás az ilyen?

Figyelt kérdés

Megpróbálom rövidre fogni a dolgot... Van egy nagy ház, ahol jelenleg nagyim, férjem és én lakunk. Ennek a háznak van egy padlás tere amit mi ketten a férjemmel alakítottunk ki tavaly a nagybátyámnak aki szintén ebben az udvarban lakik, külön lakásban. Amiért mi megcsináltuk férjemmel a tetőteret, megkaptuk azt a kislakást amiben most a 40 éves nagybátyám lakik. (Először úgy volt hogy miénk lesz a padlás de amikor készen lettünk vele, nagymamám nem engedett fel minket) Na, a lényeg hogy egy éve könyörögve van a nagybátyámnak hogy költözzön ki a lakásból, és amikor kiderült hogy terhes vagyok, eléggé sürgős lett a dolog.. 7 hónapos vagyok most, azóta semmi nem változott, kicsit meglátszik hogy pakolt, de amúgy nem töri magát. Az a baj hogy nagymamám folyton őt védi és mi vagyunk a szemében a szar. Nagybátyámnak van 3 háza, amit természetesen mamám fizet mert hát az ő keresetéből nem telik rá. (Közös cége van nagyimmal, ő a könyvelő) 40 éves lesz jövő hónapban, elmosogatni nem tud maga után, főzni nem tud, nem is csinál semmit, a munkáját nem végzi rendesen, mamám idegeskedik miatta. A múltkor elnézte ahogy a 60 éves nagymamám vágta le a füvet, mert neki éppen fájdogált a háta. Anyukámmal leesett az állunk. Ha nagybátyám kiejt valamit a száján azonnal kapja. Nem egyszer volt olyan hogy mamám hazaért este 11kor a munkából és nekiállt süteményt sütni mert a kisfia azt kívánja. Egyébként mamám tisztában van vele hogy a felfogása olyan mint egy óvódásnak. Amikor éppen rosszul csinált valamit akkor természetesen mi vagyunk az okosak, ügyesek, szépek. De általában a fejünkhöz vágja hogy a férjem egy lusta disznó, soha életében nem fog annyit dolgozni mint a drága nagybátyám aki hetente egy napot dolgozik a számítógép előtt. (Férjem asztalos, hétfőtől-szombatig dolgozik és túlórázik hogy nekem és a bábának mindene meglegyen.) Mindig mindenben a kisfia a szent, mi meg vagyunk a szarok. És nem értik meg hogy nem egész 3 hónap múlva jön a baba, és az én kisszobámba nem tudjuk tenni. A múltkor már azt mondtam neki hogy jön a védőnő ebben a hónapban. Az volt a válasza hogy jó, majd kitakarítja az előszobát. Ez a lakás úgy néz ki mint egy cigányputri, már bocsánat a szó használatért de komolyan. Azért is én vagyok a szemét mert nem takarítok, nem tartok rendet. Kb ezer éves penészes befőttesüvegek vannak a konyhában mert mamám azt mondja, ne dobjuk ki, azt még megeszi valaki. (?!) A múltkor rendet raktam neki a szobájában, a saját ruháit én vasaltam, én hajtogattam, most megint úgy néz ki a szekrénye hogy be vannak gyűrve a ruhái. Azért is én vagyok a hülye természetesen.

Egyébként ő a nagybátyám: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Amikor csináltuk a tetőteret a papám rákos beteg volt, (kb 2 éve derült ki) sajnos tavaly nyáron meg is halt. Ezért is mi voltunk a hibásak mert mamám úgy képzelte hogy 2 hétvége alatt meglehet csinálni. A férjem ezért hülye mert nem csinálta meg 2 hétvége alatt, és papám miattunk halt meg...


Miért mindig mi vagyunk a szarok a férjemmel, a lusta, tohonya nagybátyám meg a szent???


Ne haragudjatok, de most megint én lettem lebaszva amiért nincs rend a lakásban és mindennap ezen megy a veszekedés és baromira unom, szóval bocsánat de muszáj volt kiírnom magamból. :-(


2012. máj. 19. 14:24
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Akkor ti most hol is laktok? Mert nekem nem teljesen tiszta .
2012. máj. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Bocsánat ha nem voltam érthető; van egy nagy telek, azon van két ház. A nagyobbikban mi élünk: nagymamám, férjem és én, (ennek a háznak csináltuk meg a tetőterét). És van egy kisebb ház is, ahol nagybátyám él (ahonnan ki kéne költöznie).
2012. máj. 19. 14:34
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Hanyadik verzióban adod már itt elő ezt a nagymama-nagybácsi témát? Különben is ne olyan emberektől várd a megoldást, akik nem ismernek titeket és nem ismerik a körülményeket sem. Ha Ti építettétek be a tetőteret, kinek a nevére kértetek építési engedélyt? Ha Ti kértetek rá engedélyt, Tiétek az építmény. Ha engedély nélkül csináltátok, még egy jó kis bünti is kinézhet.
2012. máj. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezert gondolom ugy, hogy mindenkinek jobb, ha kulos, a sajat hazaban el. Bar ezt sokszor nehez megvalositani.
2012. máj. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Ugye nem azt akarod mondani, kérdező, hogy semmit sem papíroztatok le a tetőtér-beépítéssel kapcsolatban? Azt nyilván eddig is láttátok, hogy milyen egy elb...tt családi helyzetben éltek (nagymami.nagybácsi szitu), és ennek ellenére úgy költöttetek pénzt az épületre, hogy hivatalosan nincs nyoma? Mert akkor valószínűleg cseszhetitek....Mi az, hogy megépítitek, és utána nem enged fel titeket a nagyanyád? Mi az, hogy a megbeszéltek ellenére nem költözik ki a nagybátyád a másik lakásból, holott nálatok már a gyerek is jön?

Ti egyébként komolyan gondoltátok, hogy ilyen viszonyok között akartok élni? Tudom, hogy az anyagiak erősen korlátozó tényezők, na de mégis: most mennyivel vagytok előrébb?? Gondolom a spórolt pénzetek oda, és lakásotok sincs...

2012. máj. 19. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

arra válaszolj kincsem, neked van-e tulajdonrészed, haszonélvezeted az ingatlanban?


a nagyid valószínűleg a nagybátyádban bízik, vele dolgozik, ő segít a sz.gép mellett a munkájában, azt lesz..rja, hogy a te férjed mit tesz tiértetek.


Ha nincs ingatlanrészed, akkor te is megtúrt személy vagy. Ingyen lakásért a csicskáztatást is el kell viselni. Vagy el lehet költözni.


Ha a nagypapa után örökölt a szülőd, vagy az ő kiesésével te, akkor meg papírozzátok le, melyik a te részed, én csak utána vernék be egy szöget is, és ha nagyanyád nem enged oda, akkor bíróság...

2012. máj. 20. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
A padlás a miénk, az alsó lakás nem. De ez nem is volt kérdés... Nem értem miért bízna benne ha ott veri át ahol csak tudja?!
2012. máj. 20. 16:09
 8/12 anonim ***** válasza:

vagy nem látja, vagy jó neki így is

szíve joga, hiába irigykedsz...

2012. máj. 20. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

tehát a padlás a tiétek, és szívességet kértek a nagybátyádtől, hogy cseréljen veletek lakást, mert nem fértek, jön a gyerek.

Ehhez képest itt követelődzöl...

2012. máj. 20. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Húha, valamit nagyon félre értettetek. :-) Nem lakunk a padláson... a miénk de nem kaphattuk meg mert nem engedték hogy fent kialakítsunk fürdőszobát. Ezért jött az a megoldás hogy a nagybátyámnak ADJUK a padlást és mi megkapjuk helyette a kis putriát. Nem is tudom ki járt jobban......
2012. máj. 20. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!