Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nagymamám kezelésre szorul?...

Nagymamám kezelésre szorul? Milyen felfogás az ilyen?

Figyelt kérdés

Megpróbálom rövidre fogni a dolgot... Van egy nagy ház, ahol jelenleg nagyim, férjem és én lakunk. Ennek a háznak van egy padlás tere amit mi ketten a férjemmel alakítottunk ki tavaly a nagybátyámnak aki szintén ebben az udvarban lakik, külön lakásban. Amiért mi megcsináltuk férjemmel a tetőteret, megkaptuk azt a kislakást amiben most a 40 éves nagybátyám lakik. (Először úgy volt hogy miénk lesz a padlás de amikor készen lettünk vele, nagymamám nem engedett fel minket) Na, a lényeg hogy egy éve könyörögve van a nagybátyámnak hogy költözzön ki a lakásból, és amikor kiderült hogy terhes vagyok, eléggé sürgős lett a dolog.. 7 hónapos vagyok most, azóta semmi nem változott, kicsit meglátszik hogy pakolt, de amúgy nem töri magát. Az a baj hogy nagymamám folyton őt védi és mi vagyunk a szemében a szar. Nagybátyámnak van 3 háza, amit természetesen mamám fizet mert hát az ő keresetéből nem telik rá. (Közös cége van nagyimmal, ő a könyvelő) 40 éves lesz jövő hónapban, elmosogatni nem tud maga után, főzni nem tud, nem is csinál semmit, a munkáját nem végzi rendesen, mamám idegeskedik miatta. A múltkor elnézte ahogy a 60 éves nagymamám vágta le a füvet, mert neki éppen fájdogált a háta. Anyukámmal leesett az állunk. Ha nagybátyám kiejt valamit a száján azonnal kapja. Nem egyszer volt olyan hogy mamám hazaért este 11kor a munkából és nekiállt süteményt sütni mert a kisfia azt kívánja. Egyébként mamám tisztában van vele hogy a felfogása olyan mint egy óvódásnak. Amikor éppen rosszul csinált valamit akkor természetesen mi vagyunk az okosak, ügyesek, szépek. De általában a fejünkhöz vágja hogy a férjem egy lusta disznó, soha életében nem fog annyit dolgozni mint a drága nagybátyám aki hetente egy napot dolgozik a számítógép előtt. (Férjem asztalos, hétfőtől-szombatig dolgozik és túlórázik hogy nekem és a bábának mindene meglegyen.) Mindig mindenben a kisfia a szent, mi meg vagyunk a szarok. És nem értik meg hogy nem egész 3 hónap múlva jön a baba, és az én kisszobámba nem tudjuk tenni. A múltkor már azt mondtam neki hogy jön a védőnő ebben a hónapban. Az volt a válasza hogy jó, majd kitakarítja az előszobát. Ez a lakás úgy néz ki mint egy cigányputri, már bocsánat a szó használatért de komolyan. Azért is én vagyok a szemét mert nem takarítok, nem tartok rendet. Kb ezer éves penészes befőttesüvegek vannak a konyhában mert mamám azt mondja, ne dobjuk ki, azt még megeszi valaki. (?!) A múltkor rendet raktam neki a szobájában, a saját ruháit én vasaltam, én hajtogattam, most megint úgy néz ki a szekrénye hogy be vannak gyűrve a ruhái. Azért is én vagyok a hülye természetesen.

Egyébként ő a nagybátyám: http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Amikor csináltuk a tetőteret a papám rákos beteg volt, (kb 2 éve derült ki) sajnos tavaly nyáron meg is halt. Ezért is mi voltunk a hibásak mert mamám úgy képzelte hogy 2 hétvége alatt meglehet csinálni. A férjem ezért hülye mert nem csinálta meg 2 hétvége alatt, és papám miattunk halt meg...


Miért mindig mi vagyunk a szarok a férjemmel, a lusta, tohonya nagybátyám meg a szent???


Ne haragudjatok, de most megint én lettem lebaszva amiért nincs rend a lakásban és mindennap ezen megy a veszekedés és baromira unom, szóval bocsánat de muszáj volt kiírnom magamból. :-(


2012. máj. 19. 14:24
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
te szeretnél jobban járni, nem ?
2012. máj. 20. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Nem! Örülök ha a nagybátyámnak lesz egy vadonatúj kéglije, remélhetőleg nem csinál belőle putrit. Nekünk is meg lesz a saját kis lakásunk, vagyis meglenne ha venné a fáradságot és kiköltözne. Szó sincs arról hogy kiraktuk volna, ő és a nagyim ajánlották fel a lehetőséget aminek én személy szerint nagyon örültem mert a gyerekkel jobb ha nem kell a meredek lépcsőn fel-le mászkálnom... Az zavar hogy annak ellenére amit nagybátyám csinál mégis mindig mi vagyunk a szarok és a rosszak... meg az hogy ebben a családban senki nem képes felfogni hogy nem 1 hét lesz mire rendbe tesszük a lakást.
2012. máj. 20. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!