Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha anyám el akarja...

Normális, ha anyám el akarja engedni külföldre a 16 éves húgomat?

Figyelt kérdés

Cserediáknak akar kimenni Kanadába, mert a nyelvet jól tudja és ott akar tanulni 1 évet. Én ezt egyáltalán nem tartom jó ötletnek, mert még 16 éves kislány. Anyánk szerint legalább önállósodna, de szerintem ez egy nagy baromság, 16 évest egy évre szülői felügyelet nélkül elengedni nagy felelőtlenség, még akkor is, ha egy családnál lenne. Nem azt mondom, hogy megbízhatatlan, de még csak 16 éves! Én már próbáltam beszélni anyuval, de mindent megenged neki, ez viszont már kicsit sok. Eleve nagyon sok pénz,de a legnagyobb gond a kora, érettsége, meg az, hogy milyen messze akar elmenni. Ez normális vagy szerintetek is nagy felelőtlenség lenne anyám részéről?

22/L


2010. máj. 21. 21:01
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Én nem "bohóckodom", csak ismerem és tudom, hogy elég önállótlan olyan értelemben, hogy egyedül nem megy boltba, nem megy postára, orvoshoz stb, tehát kell, hogy valaki kísérgesse mindenhova. Másrészt ismerem azt a tulajdonságát is, hogy képtelen alkalmazkodni másokhoz, mert kell, hogy körbeugrálják. Ezeket mind tudom róla és nem értem, hogy miért nem tud várni legalább 1 évet, hisz most még teljesen olyan, mint egy gyerek, ami nem baj, csak akkor ne legyenek már ilyen hirtelen gondolatai. Most ezt eltervezte, de 2 napig bírná, utána sírva telefonálna haza. Ezt is tudom, mert ismerem már nagyon jól.
2010. máj. 21. 21:59
 22/32 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen normális, és egy iszonyat jó lehetőség! Ki tudja milyen kapcsolatokra tesz szert. Ha esetleg arra nem is, ez egy nagyon jó tapasztalat szerzés! Rengeteg mindent fog ott tanulni, és e mellett leteheti a felsőfokú angolt is, ami nem utolsó szempont továbbtanulásnál és elhelyezkedésnél. Szerintem inkább jó tanácsokkal, biztatással lásd el, mintsem áskálódnál a jobbá létében.
2010. máj. 21. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Nem az a lényeg, hogy ki minek tartja magát, a viselkedése és az életkora alapján is még gyerek. Nem meggondolatlan, nem felelőtlen, de nem tudna még megállni a saját lábán most még, ezért is félek.
2010. máj. 21. 22:03
 24/32 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Egyik ismerősöm nemrég jött vissza. Kicsi fiúként (17éves volt) ment ki egy évre, s felnőtt férfiként jött haza. Tutyimutyi volt, olyan srác aki még életében a mama nélkül nem csinált semmit. Ott volt lehetősége megtanulni. Ez inkább segít neki, mint hátráltatná az életben. Nem jajgatni kell, meg rémtörténeteket kiabálni bele a világba a feltételezés erejénél fogva, hanem erőt adni neki, támogatni. Én láttam egy klassz példát már, remélem a huginak is sikerül. :)
2010. máj. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Utolsó: Köszönöm, ez most kicsit megnyugtatott.
2010. máj. 21. 22:10
 26/32 anonim ***** válasza:
100%

nem tudna még megállni a saját lábán

Teher alatt nő a pálma. Hidd el, már nem lenne olyan kis kényeske, mint eddig! És máshogy állna a dolgokhoz! Pont ezért lenne jó elmennie.

2010. máj. 21. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
100%
Támogasd,biztasd,és legyél mellette minden helyzetben! Tanul,világot lát,pozitív meghatározó élmény lesz neki!
2010. máj. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Utolso, ha peldat szeretnel, itt az enyem:

En Magyarorszagon toltottem ketto evet (kulon lebontva, egy-egy evre) mert en nem ott nottem fel, es a szuleim azt szerettek volna, ha rendesen megtanulnam a nyelvet. Nekem sokat segitett, elkepesztoen sokat fejlodtem (a nyelvben is, pedig a magyar tulajdonkepp az anyanyelvem, de fele ugy nem tudom beszelni, mint ti, ha nem hasznalnom naponta, itt ugyanis nem kell... es fejlodtem szemelyisegben is, nem is igazan megkomolyodtam, de talpraesettebb vagyok) pedig ismerosnel voltam. Vagyis nekem nem volt kulonosebben ismeros, de a szuleimnek igen.

2010. máj. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
79%
A en vagyok az utolso, es nem utolsot hanem kerdezot akartam irni! Hulye vagyok, bocsanat!:D
2010. máj. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
Kanada kicsit tényleg mesze van de jó lehetőség lenne hogy felnőjön, ha nincs mellete a mama talán összekapja magát. Most 16 évesen kell önállósodnia mert minnél késöbb marad magára annál kisebb az esély hogy megáll a lábán.
2010. máj. 22. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!