Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, ha anyám el akarja...

Normális, ha anyám el akarja engedni külföldre a 16 éves húgomat?

Figyelt kérdés

Cserediáknak akar kimenni Kanadába, mert a nyelvet jól tudja és ott akar tanulni 1 évet. Én ezt egyáltalán nem tartom jó ötletnek, mert még 16 éves kislány. Anyánk szerint legalább önállósodna, de szerintem ez egy nagy baromság, 16 évest egy évre szülői felügyelet nélkül elengedni nagy felelőtlenség, még akkor is, ha egy családnál lenne. Nem azt mondom, hogy megbízhatatlan, de még csak 16 éves! Én már próbáltam beszélni anyuval, de mindent megenged neki, ez viszont már kicsit sok. Eleve nagyon sok pénz,de a legnagyobb gond a kora, érettsége, meg az, hogy milyen messze akar elmenni. Ez normális vagy szerintetek is nagy felelőtlenség lenne anyám részéről?

22/L


2010. máj. 21. 21:01
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
100%
Ha egy családnál lenne, még elmegy. Lehet, hogy éppen ott tanul egy kis fegyelmet.
2010. máj. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
80%
te egy kicsit irigy vagy, ugye? a húgod elég felnőtt ahhoz, hogy cserediák legyen, 16 éves, nem gyerek
2010. máj. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 A kérdező kommentje:
De idegen család, ki tudja, milyenek.
2010. máj. 21. 21:05
 4/32 A kérdező kommentje:
16 évesen még bőven gyerek.
2010. máj. 21. 21:06
 5/32 anonim ***** válasza:
100%

egyáltalán nem gáz, én is 15 évesen kint voltam egy évig. s a lányom is nemsokára 15 lesz, én is kiküldöm a barátnőmhöz.

teljesen jó. nem egyedül lesz a nagyvilágban.

és többismerősöm is van, akik külföldre cserediákként kiküldték gyerekeküket, csak a hasznukra vált.

2010. máj. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
100%

Én 17 évesen egyedül mentem angliába ( igaz a nővéremhez), de egyedül utaztam, stb.

16 évesen vidékről egyedül jártam fel pestre, az utolsó késő esti vonattal jártam haza...

Lehet ez ma már nem olyan nagy szó, de ez azt jelentette, hogy anyukám megbízik bennem...én meg talpraesett voltam, feltaláltam magam.

Szóval szerintem nem felelőtlenség édesanyád részéről. Sőt...ki kell használni minden ilyen lehetőséget.

Ha tehettem volna, akkor én is kimentem volna fiatalon valahova, akkor legalább most kitünően tudnám a nyelvet.

2010. máj. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
100%
Én 16 évesen mentem Londonba, egy évre, majd 18 évesen Rómába, szintén egy évre. Csak pluszt adott nekem az a két év. Cseppet se aggódj a hugi miatt. Vagy jöjjek azzal, hogy nincs semmi rossz, ami itthon ne történhetne meg?
2010. máj. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 A kérdező kommentje:
Miért jön mindjárt valaki a rosszindulatával, vagyis hogy irigy vagyok? Mai világban már olyan nehéz elhinni, hogy valaki félti a másikat (főleg, ha az egy kiskorú tesó)? Még több napra sem volt sehol eddig távol, nemhogy ennyire messze.
2010. máj. 21. 21:10
 9/32 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen korban kimondottan az olyanok miatt hatásos, mint amiket te negatívumként említesz. Ugyan biztonságban lesz (ha csereprogramban lesz, akkor ellenőrzött családnál fog élni, ne félj), de a saját családja óvó, kényeztető keze alól kikerül, úgyhogy önállóságot és felelősséget tanul (a nyelv mellett). Lesz kontroll, de nem az, amihez hozzászokott. A táv miatt ne féltsd, Kanada az egyik legjobb hely, ahová mehet (nekem is élnk ott rokonaim). Ebben a tekintetben a távolság nem számít. Nyugtalanabb lennék, ha Ukrajnába menne, pedig itt van a szomszédban (elnézést az érintettektől, de rossz tapasztalataim vannak). Szóval oké, hogy félted, de ha egy csepp józanesze van, ami 16 éves korában sanszos, akkor javára fordítja a helyzetet és tanul belőle.
2010. máj. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
100%
A másik oldalról is látom a dolgot, mert az egyik ismerősömnél volt már egy évig 15 éves külföldi cserediák. Ilyenkor a gyerekek semmivel sem önállóbbak, mint otthon, ugyanolyan kontroll alatt vannak, hiszen a vendéglátó szülők felelősséget vállalnak értük. Ráadásul folyamatos (akár napi szintű) a kapcsolattartás mind a gyerek és a szülei, mind a vendéglátók és a szülők között. Nem vesztitek szem elől a kislányt, emiatt ne félj! Ugyanakkor tökéletesíti a nyelvtudását, és megismer egy másik kultúrát.
2010. máj. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!