Kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Kicsit hosszú lesz, ezért bocsi. De légyszives olvassátok el!


Helyzet: A párom jelenlegi munkahelyén évek óta van, de nincs megelégedve a fizetéssel. Régóta tervezzük, hogy mást néz, már el is kezdte leadni az önéletrajzát. Végül múlt hónapban beadta a felmondását, ami jelenleg is ketyeg.

Talált Németországban egy jó munkát, ami szállást is adna neki (olyasmi bolt/cég, mint az Auchan), ott kéne pakolnia egy raktárban, a pénz sem rossz, de nem is nagyon sok. Magyar vszonylathoz képest jó.

Jövőhéten van az utolsó napja és evvel párhuzamosan jövőhéten kezd az új munkahelyén is élesváltásban, ami München mellett lenne. (tehát nem lesznek "üres" munkanélküli napok, sikerült így elintéznie).

Evvel párhuzamosan (míg nem jött válasz ettől a cégtől), szóltunk testvéreméknek, (ők 15 éve kint élnek Bécs nyugati részén), hogy ha találnak valami -szerintük -

jót, szóljanak.

Ők elkezdtek nézegetni, önéletrajzot küldözgetni, de eddig semmi konkrét nem érkezett be. Lehetőségek vannak, de sehonnan nem érkezett visszaigazolás (eddig), hogy szükség lenne rá.


Most egyelőre úgy néz ki, ha nem akad másik fix munka az indulásig, akkor oda megy, ahol várják, ami biztos.

Viszont a családom nem nézi mindezt jó szemmel.

Anyuék és tesóm is túl távolniak tartják a helyet (miszerint, ha valami baj van nem tudnak ott lenni és segíteni neki).

valamint tesóm nem bízik a cégben, mert mi van ha nem fizetik ki vagy ez vagy az lesz,stb.. - mindazok ellenére, hogy ők is oda szoktak járni nagybevásárlásra, tehát képebn vannak, hogy miről van szó, hogy ez nem egy kamu átverés, hanem létező normális cég.

Férjem erre azt mondja, hogy ha pár km-el beljebb jönne, akkorsem lenne olyan közel, mintha maradna Pesten.



Mi a gyerekekkel átköltöznénk anyuékhoz (aminek örülnek is, evvel nincs probléma) de tervben van, hogy jövőre mi is kimegyünk és ott telepedünk le, szeretnénk, ha a gyerekek már az iskolát kint kezdenék el.

Természetesen havonta beleadnánk min. 100 ezer ft-ot a rezsibe és külön szobába lennénk, besegítenék ott ahol és amiben kell. Nem is evvel a részével van gond.

Hanem evvel, hogy anyukám és tesóm részéről is ezt hallgatom, hogy férjem inkább ne menjen sehova, jöjjön ő is oda anyuékhoz és várjon, míg testvérem talál valamilyen munkát a férjemnek, addig vagy aradjon otthon vagy menjen valahova dolgozni feketén.

Viszont férjem erre azt mondja, hogy ő nem akar tétlenkedni, főleg úgy, hogy már itt lenne a lehetőség, hogy van helye. Viszont, ha már kint van és testvérem talál valamit, ami hozzájuk közelebb esik, akkor ő átmegy oda egyértelmüen.

Tehát nem arról van szó, hogy makacs vagy ilyesmi, hanem a lényeg, hogy fix hely legyen. Meegbszéltük, hogy ez a hely ugródeszkának szuper neki.


Én megértek mindenkit. Férjemmel átbeszéltük ezerszer, családomat is megértem, hogy féltik őt. (pedig meglehetősen talpraesett, bennem abszolut semmiféle olyan érzés nincs, hogy balul sül el a dolog).


Tegnap már össze is vesztünk, :( mert megkértem, hogy gondolja át, ne menjen, de ő nem érti, hogy mégis mit kéne tennie: költözzön oda anyuékhoz, úgy, hogy várjon akár heteket/hónapokat, míg tesóm talál valami fix munkát addig mi lesz? Ne dolgozzon, üljön otthon vagy dolgozzon X helyen kevesebb fizetésért ami által rosszabbul jövünk ki és talán kevesebbet tudunk beadni közösbe.. (?)


Megértem őt is... mindnenkit. Az a nehéz, hogy én most két tűz között vagyok. Ha ezt az ujjam harapom ez fáj, ha a másikat, akkor meg az. Én bízom férjemben, nem egy olyan típus, aki eszetlenül belevág valamibe, aztán felsül.

Nem tudom. Kinek van igaza?

Köszi aki elolvasta!



2017. jún. 28. 07:19
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

én azt nem értem, hogy anyád és a tesód minek pofázik bele?


örülnének hogy tökös a férjed és miattatok kimegy hogy jobb legyen

2017. jún. 28. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ők csak féltik, hogy nehogy "pofára esés " legyen avége vagy átverés.

De én nem gondolom, hogy ez történne.

:/

2017. jún. 28. 07:38
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a fő kérdésre válaszolok, idézem: Kinek van igaza? A férjednek! Ott kell kezdeni ahol várják, ami biztos. Azt mondod talpraessett.Bíz benne, megoldja.
2017. jún. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Csak akkor jogos a félelem, hogy nem fizetik ki, ha nem német főnöke van. Isten óvjon a magyar vagy kínai vezetőségtől mindenkit.
2017. jún. 28. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Pofára esés minden munkahelynél benne van a pakliban, ha az országban van , ha nem. München nem a világvége, nem olyan nagy táv (viszonylag), tőlünk csak 600 km, az javarészt autópályán nem olyan sok, onnét sokan hazajárnak minden hétvégén. Mondjuk ha Ti pl Miskolcon laktok, akkor több valamivel és hát a magyar utak. Menjen csak, jobban jártok hosszútávon, és ha bejön menjek Ti is ki utána. Anyukádnak semmi köze hozzá, a tesódnak pláne. Mi a fenének foglalkozol vele mit mondanak. Ha a párod hosszabb ideig munkanélküli lenne akkor az lenne a baj, ha kevés fizuéért itthon akkor az. Felnőtt ember Vagy, hogy a fenébe számíthat ennyire mit mondanak. A véleményüket elmondhatják, mint a barátaid is, és ennyi.
2017. jún. 28. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Vágjon csak bele abba a munkába, aztán ha találnak neki jobbat és közelebbit, akkor át jöhet oda.


Ilyenkor az a helyzet, hogy mindenki okos akar lenni és valószínű, hogy jót is akarnak, de a férjednek igaza van, nem szabad megállni és másokra várnia. veszteni nem sokat veszíthet, viszont mindenképpen tapasztalatokat szerez és az mellett be is jöhet az az állás és amíg nincs jobb legalább addig sem mondhatja senki, hogy másokon "élősködtök" hanem megpróbáltok talpon maradni.


Sok sikert és mielőbbi békességet a családotokban.

2017. jún. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

A férjed felmondásban van, váltania kell. Ne térítsd el az elképzelésétől, amiben eddig te is támogattad!

Az alkalmi munka olyan, mint a kutya vacsorája: bizonytalan. Képzeld, el, hogy egy-két hónap után szidnák a férjedet, hogy lusta, semmirekellő, nem akar dolgozni, a szüleidnek KELL eltartani stb.

Támogasd a férjedet mindenben és ne harapdáld az ujjaidat!

2017. jún. 28. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem teljesen logikus, hogy a férjed dolgozni akar és nem csak várja, hogy mikor találnak neki valamit tesódék. És ha soha sem találnak? Vagy csak fél év múlva?

Nem kötelező ott maradnia örökre, amit most elvállalt. Ha közben találnak tesódék jobbat, akkor még válthat.

A pofára esés mindig benne van a pakliban. De hát meg kell próbálni.

2017. jún. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

közben szerencsére megoldódott a helyzet és minden részről támogatást kaptunk! :) :)

Féltik továbbra is, de megpróbálnak ugyanígy bízni benne, ahogy én.

Köszönöm mégegyszer mindenkinek! Megy a zöld!

2017. jún. 28. 09:00
 10/10 anonim ***** válasza:
65%

A botrányos foglalkoztatás Magyarországra jellemző.

Nem mondom, hogy nincs ilyen németeknél, franciáknál, de az általános hozzáállás munkaadó és munkás közt nem olyan, mint itthon.

HA egy nagy cégről beszélsz, hiszen az Auchan az, akkor már eleve bízhatsz benne, hogy nem fogják átverni. Egy nagyvállalatnak nem hiányoznak az ilyen botrányok. Főleg amelyik hatalmas pénzeket keres.

Ellenben egy kis céggel, aminek van mondjuk egy üzlethelyisége és csak a környékben ismerik. Az hamarabb fog szívózni, de Nyugat-Európában még mindig kevésbé valószínű az átverés, ki nem fizetés, egy kis cégtől, mint itthon.

Párod menjen nyugodtan. Főleg, hogy ő is ezt akarja. Biztos nem lesz nektek könnyű, de gondolj bele, hogy ezt nem csak magáért teszi, hanem érted, és a gyerekeitekért is. Egyébként meg önálló felnőttek vagytok. Anyuka, apuka félthető, joguk megvan, mert a gyerekük, hiába felnőtt, de belepofázni a dolgába már nem szabad. Elmondták a véleményüket, a tanácsukat, és pont. Férjed nem fogadta meg, ez már az ő döntése. Az meg egyenesen abszurd, hogy ezen ti veszekedtek.

Ne tegyétek. Más hülyesége miatt pont ti ne veszekedjetek.

És írod, hogy férjed megbízható, nem ész nélkül első felindulásból cselekszik. Akkor tényleg bízz meg benne, hogy utánajárt a dolgoknak és tudja a döntése következményeit.

Támogasd a döntésében, neki most erre van a legnagyobb szüksége.

2017. jún. 28. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!