Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha az anyám...

Mit tegyek, ha az anyám terhes, de nem akarom elismerni tesómnak a gyerekét?

Figyelt kérdés

16 éves voltam amikor apukám meghalt, de rá 3 hónapra anyámnak pasija lett (legalábbis én ekkor tudtam meg), akivel összeházasodtak és most gyereket vár.


Utálom a férjét, a tesóm szintúgy utálja őt, elég gyakoriak a veszekedések. Még anyámat is befolyásolja és anyám nem tud neki nemet mondani, csak hozza a saját törvényeit amit ránk erőszakol, amit senki sem kért és nem is akart, ráadásul hülyeség is és ha már egy kicsit is nem úgy vannak a dolgok, ahogy ő gondolja, akkor elkezd órákig lovagolni rajta meg pattogni, csak hogy azért is elpattanjanak az idegeink. Amikor meg elpattan és már ordítanék, akkor hirtelen anyának is nagy lesz a szája a férje ellen, hogy végülis szerinte is hülye szabály (pedig eddig még semmi baja nem volt vele).


Most költöznénk el, és mondták egyszer, hogy ha valami probléma van a másikkal, akkor most beszéljük meg, hogy az új ház a nyugalom szigete legyen, és akkor összeültünk. Mindig mondják, hogy egy család vagyunk, amire mondtam a megbeszéléskor, hogy ez nem család, és én nem tekintem családnak ezt a "családot", főleg nem az enyémnek. Erre azt mondták OK, de nem értették meg, mert azóta is ugyanazt mondják.


Most anyám terhes a férjétől, de akárhogy próbálom, egyszerűen nem tudom elismerni a gyereküket tesómként. Mit tegyek?

20 éves srác vagyok.


2017. jún. 27. 17:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell elismerned. 20 éves vagy, önálló életet tudsz élni, a kapcsolatot se kell velük tartani, ha nem akarod.
2017. jún. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%

Figyelj, azért, mert anyádnak elmentek otthonról az új férfi miatt - van ilyen, apámnak is az új nője miatt -, a gyerek semmiről nem tehet.


Bár én rühellem a mostohaanyámat, mert egy idióta, de a gyerekeit szeretem, ők normálisak és nem tehetnek a anyjuk marhaságairól.

2017. jún. 27. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Még jó hogy nem kell elismerned a gyereket. Most komolyan. Csóri baba miben bűnös? Mit tett ellened? Szép kis testvére lennél ha elítéled az apja miatt...
2017. jún. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Tetszik vagy nem tetszik anyáról féltestvéred lesz.


Neked ezzel különösebb teendőd nincs.


Az élet meg majd eldönti, hogy elfogadod-e majd később vagy sem.

2017. jún. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Elismerned? Mit kéne elismerned rajta? A testvéred, ha tetszik, ha nem. Elég gyerekes dolog mondjuk kivetíteni a haragod egy babára is, de talán jobb is a gyereknek, ha nem te fogod pátyolgatni.
2017. jún. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
83%
Hogy lehet valaki 20 evesen ennyire gyoker?
2017. jún. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%
Nagyon egyszerű.Nem kell velük foglalkozni.
2017. jún. 27. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
88%
Egy kisbaba nem tehet semmiről.
2017. jún. 27. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
92%

Ilyen nincs, hogy nem ismered el testvérednek, ha megszületik ígyis-úgyis testvéred lesz. Legfeljebb nem tartod, érzed testvérednek, de ez majd biztos alakul.

Ha semmiképpen nem tudod elfogadni a helyzetet, akkor csak a költözés marad.

Abba is gondolj bele, mit szólnál, ha mondjuk terhes lenne a barátnőd, feleséged,(nem pont most, évek múltán) anyukád meg utálná a menyét ezért nem tartaná unokájának a gyereked. Ugyanaz. Ki mint vet , úgy arat.

2017. jún. 27. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Bocsánatot kell kérnem, nem vagyok fogalmazóbajnok. Gondolkodtam, hogy hogy fogalmazzam meg ezt a helyzetet, de a 9-es válaszoló pontosabban fogalmazott. Szóval a kérdés pontosabban: Mit tegyek, ha anyámék gyerekét nem tudom tesómnak érezni?
2017. jún. 27. 19:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!