Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lenne a legjobb megoldás?

Mi lenne a legjobb megoldás?

Figyelt kérdés

Szüleimmel lakom, újabban elkezdtem normálisan étkezni 18 vagyok fiú és főzök magamra megoldom a kajálásomat és el is takarítok a főzés után.


Szüleim menzáról hozzák a kaját és kb ugyan abból az árból megoldanám a saját kajálásomat DE egész napra ami mind mennyiségre mind minőségre jobb és egészségesebb.


Már hónapok óta mondom nekik azt mondják jójó de mégsem történik semmi. Saját pénzből megvettem 1 hétre magamnak az alapanyagokat de ez már előző héten volt és el is fogyott már nincs lóvém amiből tudnék venni.

Hiába mondom nekik nem adnak pénzt apám azt mondja kérjek anyámtól, anyám azt h apámtól mondtam nekik, hogy ez így nem jó. De nem érdekli őket.

Mit csinálnátok a helyemben? Mit csináljak???


2010. máj. 19. 23:21
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%
Hogy álltok anyagilag, és mennyibe kerül egy hétre a Te kajád nyersanyaga? (lehet hogy itt lesz a megoldás kulcsa?)
2010. máj. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Tanulok éppen érettségizek és meló lesz de csak érettségi után. Az a baj, hogy ők hozzák a menzás kaját de én már nagyon régóta mondom nekik, hogy én ezt nem akarom megenni.

Saját magamnak megcsinálom a kaját és el is takarítok nincsen semmi hátulütője mégsem érdekli őket nem tesznek semmit pénzt meg nem adnak rá.


Nem tudom mit tudnék tenni az érdekében, hogy valami változzon. :S

2010. máj. 19. 23:57
 13/25 A kérdező kommentje:

Anyagilag elvagyunk, úgy ahogy.

A kaja kijönne heti 3500 forintból. (Reggeli,Uzsonna,Ebéd,Vacsora)

2010. máj. 19. 23:59
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Ezt elég olcsón kihozod.. nem gondoltam volna.


Akkor csináld azt, hogy akkor kérd el tőlük a pénzt, amikor épp mindketten együtt vannak, mert akkor anyukád nem tud az apukádhoz küldeni és fordítva.. És akkor valamelyikőjük csak benyúl már a tárcájába.


És mondd azt is, hogy heti 3.500 Ft-ot kérsz. (ez tényleg nem egy nagy összeg.. leírhatnád, mit veszel ebből egy hétre, csak hogy tanuljak) :)


Ja, és még azt is lehetne mondani, hogy lemondasz valami másról emiatt (pld. nem kell egy új cipő, vagy nem mész moziba a héten, vagy valami.. ezt Te tudod, mire költesz még és mennyit).

2010. máj. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
80%
Na,azért megnézném a heti 3500 ft-os/fő egészséges kaját,ami reggeli-ebéd-vacsora.2 gyerekes,otthon főzős,BEOSZTANI TUDÓ,férjezett anyuka vagyok!
2010. máj. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
A másik 00:04-es vagyok. Én is itthon főző, egészséges ételeket "gyártó" egy gyerekes anyuka vagyok, én is csak lesek ezen a heti 3.500 Ft-os dolgon. :)
2010. máj. 20. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:

Kedves anyuka:


Fél kiló barna rízs (Tesco) 150Huf

Egy kiló pulykaszív 200-450 huf Hentestől és településtől függően

Zöldségek pedig elég olcsón megvannak mert van ismerősünk aki ezzel foglalkozik.


Azt hiszem ez így elég korrekt kaja egy napra és ami a legfontosabb minden mikro és makrobiotikumot tartalmaz mint pl: (fehérje,szénhidrát,zsír,vitaminok,ásványi anyagok)

2010. máj. 20. 00:12
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Pulykaszív? Hát ez nálunk nem fogyna el sajna.. Én sem bírnám megenni.. Így már érthető, hogy ennyiből kihozod. Viszont ha nem haragszol, akkor én inkább enném a menzai kaját mint ezt a pulykaszíves zöldséges dolgot :)


De amit írtam az előbbiekben, hogy hogy tudod a szüleidtől elkérni a pénzt (mikor együtt vagytok mindhárman) ezt továbbra is tartom!

2010. máj. 20. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Nem az íze miatt eszem, hanem a benne lévő tápanyagok miatt.

Ízzel lehet játszani elég ügyesen, hogy milyen pácot vagy fűszereket használsz hozzá.

Én simán el tudom úgy készíteni, hogy nincs meg az a jellegzetes íze neki. :)

2010. máj. 20. 00:17
 20/25 anonim ***** válasza:
100%
Értem én.. de akkor sem bírnám megenni. Nálam az egészséges étkezés az nem pulykaszív... Mást is eszel, vagy csak ezt (hús gyanánt)? Hal, csirkemell, comb?
2010. máj. 20. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!