Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Még hogy nem számít, ki hova...

Még hogy nem számít, ki hova született!?

Figyelt kérdés

Ez a képregény igazán jól illusztrálja a valóságot.

[link]


Mit gondoltok?


Én "Piroska" vagyok, és valóban ugyanez a helyzetem. :(


Elkeserítő...


2017. jún. 22. 18:48
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
77%
Azért a mai világban sem ilyen könnyű az élet! Richárdnak is kőkeményen kell tanulnia! Az, hogy apja pénzeli, ugyanúgy semmire viheti, ha nem tanul!
2017. jún. 22. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
79%
10-es leírt mindent. Respect.
2017. jún. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
74%
Ezt a demagóg szrt...
2017. jún. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
64%
Kérdező. Mit tettél azért, hogy ne marad Piroska. Írd le kérlek. Ne azt, hogy MIÉRT NEM megy valami. Hanem, hogy mit próbáltál eddig, és mit tettél azért, hogy kitörj a "piroskaságból". Tényleg kíváncsi vagyok.
2017. jún. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
73%
Nyilván válaszolni fog rá.... erre nem szeretnek válaszolni. :) de mindenki tudja hogy semmit, csak ciki nekik kimondani. Ja és szerintük mindenki kapja be, aku nema zon a szinten van mint ők.
2017. jún. 22. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
78%
Persze,hogy számít.De Piroskából is lehet Richárd,kitartással,akarattal és szerencsével.Ahogyan Richárdból is lehet Piroska,ha elzüllik,nem akarja azt az életet.Nem szabad feladni,sose gondold azt,hogy nincs remény,mert látod,Piroska is feladta,és nem tudott rajta változtatni.Én is szegény családból jöttem,a szüleimnek 1-1 szakmájuk van,édesanyukám évekig takarítónő volt.Rokonok nem voltak,aki volt,arra sem számíthattunk.Nem volt protekciónk,sem ismerősünk,jó kapcsolataink.Mégis a testvéremből gyógyszerész,belőlem orvos lett.Nem szabad beskatulyázni saját magad,csak azért,mert nem jössz jómódú családból.Küzdeni kell a jobbért,mert mindig van jobb.Tényleg vannak Richárdok,akiknek az ölükbe pottyan,de ha feladod,sosem lesz olyan életed,mint neki,és nem lehet majd a te gyereked Richárd.Ha meg sem próbálod,esélytelen.És nem utolsósorban,igen,számít a pénz,de én nem tudnám család nélkül elképzelni az életem.Közhely,de lehet,hogy Piroskának szerető családja volt/lett,míg Richárd magányosan öregedett meg a pénzével.Nem minden a pénz és az anyagi értékek,azért ezt ne felejtsük el.
2017. jún. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 A kérdező kommentje:

Soha nem panaszkodtam még "emiatt". Úgy érzem, minden tőlem telhetőt megtettem.

Mai harmincas fejjel már másként látom, és egész máshogy csinálnám az életem. Félig-meddig sikerült kitörnöm, de mióta gyerekem van, azon agyalok, hogyan tudnám neki legalább az alap tulajdonságokat megadni, mert anyagiakat egyelőre úgy tűnik, hogy nem fog sikerülni. Még most 6 éves, ami kell, megvan neki, de ha már sokkal többe fog kerülni, arról még gőzöm sincs, hogyan oldjuk meg. Mert így iskola előtt látom, hogy mennyire nem lesz egyszerű, és minden a pénzről szól!

2017. jún. 22. 19:39
 18/31 anonim ***** válasza:
90%

Az a baj, hogy nekiálltak az emberek Piroskázni, miközben ez a képregény pont arról szól, hogy ha valaki nem annyira konok jellem, hogy folyamatosan, pofonokat kapva is törtet előre jó(!!) képességek mellett és óriási szerencsével(!), akkor bizony a születése jelentősen behatárolja a lehetőségeit.


Egy Piroska küzdhet, és néha ki is tör richárdi magasságokba, de a többség már a középszert is óriási sikernek könyvelheti el.

A borsodi kisfaluból, ahol az iskolai osztály háromnegyede gyengeelméjű, igen nehezen lesz valaki tanár, jogász, orvos, mérnök, stb, még ha akarja is.


Ugyanez igaz fordítva is: a Richárdok nagyon nehezen kallódnak el.

A politikusok, főorvosok, nagy céget irányítók gyerekei ritkán küzdenek a noname főiskola utolsó helyéért, pláne mondjuk egy pék szakmunkáért. Legrosszabb esetben, ha menthetetlenül hülyék, fodbalistát nevelnek belőlük...

2017. jún. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:

18 évesen elköltöztem otthonról, gyárban dolgoztam egy évet, hogy elmehessek főiskolára, nappalin végeztem, két évig kellett a diákhitel, aztán már az erős ösztöndíj elég volt. Az utolsó évet már úgy végeztem el, hogy főállásban dolgoztam. A páromhoz költöztem különben. Azóta megházasodtunk, van egy gyerek. Csak lett egy kis megrekedés. És érzem, hogy hiányzik belőlem a bátorság, a nagyravágyás, elő-előtör bennem a kishitűség, amit talán a szülői minta okoz. És ezt nem szeretném, és valójában ez a nagy kérdés, hogyan mutassak jó példát a gyermekemnek, ha én sem láttam?!?

Van bennem hiányérzet is, mert valójában egész más akartam lenni, amihez kiváló tehetségem is van, jelentkeztem is anno ilyen középiskolába, de drága lett volna, és abszolút nem engedhettük meg magunknak. (Ráadásul akkoriban nem is volt kivel megbeszélnem ezt, mert alkoholisták voltak a szüleim.)

És egyre erősebb az érzés, hogy ha nem is pont azt a szakmát, de egészen hasonlót tanulnék. De hogyan kezdjek bele? Ha én nem tudom, hogyan tanítsam ezt az "akarást" a gyerekemnek?

2017. jún. 22. 19:49
 20/31 anonim ***** válasza:
60%
Pedig Richár önerőből ért el mindent. Vagy talán az apja olvasott (ha már könyvek), tanult gimnáziumban és egyetemen? Az apja dolgozott a jó munkahelyen?
2017. jún. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!