Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Még hogy nem számít, ki hova...

Még hogy nem számít, ki hova született!?

Figyelt kérdés

Ez a képregény igazán jól illusztrálja a valóságot.

[link]


Mit gondoltok?


Én "Piroska" vagyok, és valóban ugyanez a helyzetem. :(


Elkeserítő...


2017. jún. 22. 18:48
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
85%

Én Richárd vagyok


valóban számít

2017. jún. 22. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
92%
Én pedig a kettő között vagyok. Na bumm, meglepődtetek hogy ilyen is van? Nem csak fekete és fehér van.
2017. jún. 22. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
82%

Piroska miért vett fel diákhitelt, miért nem lakott addig otthon ÉS dolgozott mellette?

Piroska miért nem keresett olyan munkát ahol megfizetik, miért adta fel? Piroska miért elégedett meg a hármassal? Piroska miért nem képezte tovább magát? Piroska vajon a saját sorsa miatt Richárdot és a fajtáját okolja?

2017. jún. 22. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
76%

Dehooogyneeem számít ki hova születik...!

Saját példám: a 2015ös kazani úzsó vb-t néztük, 16 voltam, nálam fiatalabbak is indultak. Apám mondja poénból, hogy Kittike is itt lehetne ha járt volna úszni...

Igen ám de tőlünk több kilométerre van uszoda, és ez is csak hobbi szinten, úszó csapat nincs is. Apámék nagyon nem is vittek volna ilyen helyekre. Egy nagyvárosban jobb eséllyel mehet el úszni és lehet profi mint egy falusi akinek kilométerre vannak a helyszínek (más példával is lehet élni). Meg a kapcsolatok is. Olvastan olyat, hogy vkinek a keresztanyja be tudta ajánlani vhova és tök jól el van. Ha nekem nincs ilyen keresztanyám én nem biztos, hogy eljutok ilyen helyre. Ezért kell keményen dolgoznom minden elismerésért míg másnak már meg van írva a jövője, csak oda kell figyelnie

2017. jún. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
88%

Én is a kettő között vagyok. A szüleim dolgoznak,apa két helyen is, de az egyetemhez nem kellett diákhitel (viszont kaptam tanulmányi és köztársasági ösztöndíjat, év tanulója díjat). Viszont senki nem rakott be egy munkába se, magamnak kellett megküzdenem a megbecsülésért.


Én úgy látom az emberek egy jelentős része a kettő közötti állapotban él, talán többen mint a másik kettőben összesen.

2017. jún. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
54%

Már hogyne számítana, ki mondja, hogy nem...? x)

Én Piroska létemre még nem találkoztam olyannal, aki tagadná a képtegényben szereplő helyzetet, maximum olyannal, aki Richárd létére meg van győződve róla, hogy mindent, amit elért önerőből ért el, és magának köszönheti. Ez egy kicsit bosszantó, de ha belegondolsz, az ő szemszögéből érthető, hiszen ő tanult a dimplomájáért, ő gürizik a munkahelyén, stb..., az meg, hogy közben alátoltak mindent, hogy ez megvalósulhasson, neki tök alap, természetes dolog. Mint nekünk az, hogy ha kinyitom a csapot, kapok inni.

Szóval jah, az élet kötsög, és egy Piroskának ezerszer nagyobb erőfeszítésébe kerül elérni azt, amit Richárd erős hátszéllel, támogatással könnyen megcsinál. Ez van. Néha én is rinyálok egy sort a levezős egyetemem vizsgaidőszaka alatt, amikor nincs időm pl aludni, de aztán befejezem, és tolom tovább, különben bszhatom, és nem jutok semmire.

2017. jún. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
83%

Amíg a Piroska megtanulta hol a helye, addig a többi piroska tett azért, hogy jobb legyen neki.....

Ez netto f. szság... nehogy már egy kb 30 éves ember a szüleit hibáztassa a saját sikertelensége miatt.....

A luzerek beletörődnek, es az iylen képregémyekkel ámítják magukat.

2017. jún. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
72%

Nettó faxság.

Piroska lediplomázott, a sorsa a saját kezében van.

2017. jún. 22. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
75%

Ó :)

Most olvasom csak, hogy az előző is azt írta, hogy "nettó faxság" :)

2017. jún. 22. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
89%

Én "Piroska" sorsán indultam el: alsó osztályban nem volt annyi füzetem, mint kellett volna, se ceruzám. Az áramot 2 havonta kikapcsolták, a vizet csak évente. A tanár állandóan megszégyenített és ordított az osztály előtt, mert nem fizettek a szüleim osztálypénzt. Otthon vagy csak kenyér volt vagy semmi. Ja, gimiben 34 fős állami suliba jártam és szerettem :)

Egyetem mellett végig dolgoztam, mert nem voltam olyan béna mint Piroska, aki nem nézett utána, hogy kollégiumba az is mehet, aki abban a városban lakik. A titka ennek a 4,5 átlag, ráadásul ekkor már szép ösztöndíj is jár. Rendszerint keveset aludtam, de mikor odamentem egy tanáromhoz vizsga után második évben, hogy én EZT szeretném csinálni egész életemben, akkor rám mosolygott és mondta, hogy menjek be a tanszékre, ha van kedvem TDK-zak, jó volt a feleletem és látszik rajtam az érdeklődés. Ekkor már csak alkalmi munkákat vállaltam, az ösztöndíjból kijöttem, egyszeri ösztöndíjakat is megigényeltem.

Bementem, TDK-ztam, ez a tanár lett a témavezetőm, a tanárom később beajánlott álmaim munkahelyére (itt írtam a diplomamunkámat).

Számít hova születtél, de nem erre kell mindent kenni, ha nem sikerül az élet.

2017. jún. 22. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!