Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy alakítanátok ezt az egészet?

Hogy alakítanátok ezt az egészet?

Figyelt kérdés

A párommal babát szeretnénk, immár két éve. Most tartunk ott, hogy megyünk lombikra. Házasok még nem vagyunk, "csak" hivatalosan élettársak.

Az esküvőt jövőre szeretnénk megtartani, ha addig nem jön a baba, ha pedig jön, akkor pedig utána, hogy egy kicsit megerősödjön.

Így ha minden igaz, akkor talán babánk hamarabb lesz, mint esküvőnk.

Ti hogy csináltátok, vagy hogy lehetne?

Házasodjunk meg, mikor már a baba a pocimban van?

Vagy tényleg jövőre, ha addig nem jön a baba?

Vagy utána akkor már a babával?

Szerintetek?


2010. máj. 19. 08:17
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Az utolsó azt irta, hoyg esküvö, nem hogy lakzi!

Egy biztos, házasság nélkül nem szülnék gyereket, és nagy lakodalmat meg végképp nem akarnék - az csak pénzkidobás, meg felvágás mások felé. Ahhoz, hogy megesküdjetek, még pénz sem kell, ugyanis ha nem akartok felhajtást, akkor ingyenes - két tanu meg ti ketten, ez böven elég.

2010. máj. 19. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Én egy szóval sem mondtam, hogy szeretnék egy világra szóló lagzit.

Véleményeket szeretnék, hogy hogyan is lehetne ezt a helyzetet kivitelezni, ki hogy gondolja.

A véleményem nekem is az, hogy először esküvő, aztán pedig baba.

De ha minden igaz, akkor a baba előbb jön.

2010. máj. 19. 09:29
 13/18 anonim ***** válasza:
Nézd, ha nem akarsz nagy esküvőt, kismamaként is eltudsz sétálni a férjeddel az anyakönyvvezetőhöz, ahol kértek egy időpontot az esküvőre. Ennyi. Nem olyan nagy dolog egy aprócska, önmagatoknak fontos esküvőt megszervezni. Nagyon nincs is mit szervezni rajta.
2010. máj. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Nagy esküvőt én egyáltalán nem akarok, de azért szeretnék templomban is megesküdni, és egy szűk családi, baráti "összejövetelt".

De a kérdés nem az, hogy milyen esküvőt szeretnék, hanem hogy hogyan vitelezzem ki a dolgokat. :)

2010. máj. 19. 10:16
 15/18 anonim ***** válasza:

Na, úgy kell csinálnod, hogy kértek egy időpontot az anyakönyvvezetőnél, aztán a templomban, aztán küldtök szét meghivókat, stb...

Nem igazán érthető, hogy eddig miért nem házasodtatok össze, én mindneképp megejteném az esküvőt, ami nem zavar semmiben.

Ha összejön a baba, akkor mire időpont lesz, meg minden, addigra simán esküdhetsz, ha meg nem, akkor azt az 1 hónapot kihagyjátok, nincs ebben semmi gond.

Ha most nekiállsz, akkor is csak 2-3 hónap mólvára tudod kivitelezni, a templomban és az anyakönyvvezetőnél is foglalt a legtöbb időpont.

Szóval simán nekiállni szervezni és esküvő előbb.


Lombikos

2010. máj. 19. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Szia!

Azért nem volt eddig esküvő, mert úgy gondoltuk, nem ez tesz bennünket boldoggá.

Ezzel is, és enélkül is lehet valaki boldog egy kapcsolatban.

Lombikot halasztani semmiképpen sem szeretnék, mert abból nem egy hónap lenne, ha nem sokkal több.

Eleve 4 hónapot kellett várnunk az időpontra, hogy egyáltalán bekerülhessünk az első konzultációra.

Na mindegy, azért köszi a válaszokat, bár kicsit úgy érzem nem voltam teljesen érthető, és világos, mert elég kevesen válaszoltak a konkrét kérdésre, és adtak tippeket.

Azért nagyon szépen köszi a válaszokat!

2010. máj. 19. 11:14
 17/18 anonim ***** válasza:

Ne a lombikot halasszátok! Nem azt irtam!

Ha nem sikerül az első és közeleg az esküvő időpontja, akkor a következő beavatkozást nem ejtitek meg az esküvő ideje alatt, hanem egy hónappal később. Ha már benne vagy a programban, akkor semmire se kell várnod a következő beültetésig, akkor csinálják, amikor te mondod.

Szóval szervezd meg a leghamarabbi időpontra és ha PONT akkor lenne beültetés (mert addig nem jön össze), akkor azt az egy beültetést eltoljátok 1 hónappal. Ennyi.

Ha nem sikerül most, akkor a következő stmmulált beültetésig amúgy is várni kell 3 hónapot, szóval vagy most sikerül, vagy a következő stimmulációra már feleség leszel.

Remélem, igy jobban érthető.


Lombikos

2010. máj. 19. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:

Ja, igen, köszi, így már világos!

Köszi szépen a válaszodat!:)

2010. máj. 19. 11:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!