Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Csináljak valamit vagy fogadja...

Csináljak valamit vagy fogadjam el és hagyjam az egészet?

Figyelt kérdés

Falun lakunk, és a szomszédnak gondolom nincs bent fürdőszobájuk,mert a kinti wc-re járnak a dolgukat elvégezni. Ezzel nekem nincs is bajom. De a wc-jük a kerítés mellett van ahol nekünk a kert. És hiába van a szabadba elég kellemetlen wc szag árad onnan, meg akaratom ellenére is láttam már, hogy a férfi aki oda jár hozzájuk nem megy be a wc-re hanem mellé vizel és nem zavartatja magát, hogy én közben a kertben bóklászom.


Nem akarom őket megbántani, de egyszerűen büdös a wc-jük. Mit csináljak vagy hogyan adjam a tudtukra, hogy valamit csináljanak már vele, szippantsák ki vagy tegyék az udvar másik oldalába át.


2011. jún. 22. 11:48
 1/4 anonim ***** válasza:
Ez tipikusan szomszédjogi sérelem. Finom közöld, hogy hadd ne a jegyző döntse el, kinek van igaza, ha nem hajlandó tudomásul venni,hogy ez neked problémát jelent a telked (tulajdonod) zavartalan használatában,
2011. jún. 22. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a szag zavar, meg ez a pofátlanság hogy kiveszi a fütyit és vizel, legközelebb meg majd szembe pisil.
2011. jún. 22. 11:59
 3/4 napietus ***** válasza:
első jól írja, finoman szólj neki. egyébként régen, amikor még csak ilyen WC-k voltak, akkor sem volt szokás a szomszéd felé tenni, hanem a kert végébe.
2011. jún. 22. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A szag a szomszédjogi sérelem, Ptk. 100 § ha minden igaz, de a jegyzőségen elirányítanak. Akér áthelyeztetést is kérhetsz. A "Mutogatás" pedig közszemérem sértének minősül, és elmehetsz vele a rendőrségre panaszt tenni.

NEM mondtam, hogy mindezt tedd meg, de egy kv mellett magyarázd el a szomszédnak, hogy ajegyző 100 ezer ft-ig bírságoltat, a szabálysértési bírásgokat is most emelták-egy új budi, márbocs, olcsóbb lenne.. A mutogatós bácsit meg rendszabályozza meg, mert ha nem, ugyanúgy felel a telkén történtekért, mintha ő maga mutogatna...részemről ennyi.

2011. jún. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!