Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Apám egy idegbetek állat,...

Apám egy idegbetek állat, tönkreteszi a családot mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Állandóan vergődik, kiabál a saját dolgain és a haverján kívül semmi más nem érdekli. Anyámat semmibe nézi pedig szegény ő mindent megtesz, hogy a családnak jó legyek. Hiába tesz vele jót, megveszi neki ami kell Ő csak ordít vele. Ha nem tetszik neki valami ordít.

Amikor a féreg kórházba került anyám akkor is ment látogatta, segítette ahogy tudta ő szarba nem nézte..

Mégis mit tehetnék? Anyám válni egyáltalán nem akar, de sajnos ez valószínűleg így marad életünk végéig.

Járt valaki hasonló helyzetben, én tudnék apám ellen valamit tenni?

20L



2017. jún. 16. 09:54
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

"Anyám válni egyáltalán nem akar"


Így nem tudsz tenni, ha anyukadnak ez jó, akkor igy lesz.

Te annyit tudsz, hogy vagy figyelmen kivül hagyod, vagy elköltözöl.

2017. jún. 16. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
100%
Szerintem meg kellene beszélni ezt anyukáddal ( vagy ha tudod, apukáddal is) , hogy ez így nem mehet tovább. De ha nincs más akkor költözzetek el az anyukáddal.
2017. jún. 16. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Próbáltam én már beszélni mind a kettővel sok alkalommal ...

Apám semmit nem változik hiába mondja, anyukámon meg látom, hogy csak elvan keseredve miattunk...

Hiába mondom neki, hogy csak lehúzza, nőként se tekint rá nemtud változtatni mert neki az a sok év házasság fontosabb.

2017. jún. 16. 10:06
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha már próbáltál tenni ellene, de hatástalan volt, akkor innentől kezdve nem a te dolgod. Felnőtt emberek, ahogy te magad is. Nem muszály elköltöznöd (főleg ha esetleg még nem is teheted meg), tanulj meg "keresztül nézni" rajtuk, és a problémákon. Hiába a szüleid, a párkapcsolatuk az az ő dolguk, nem a tied. Ha amúgy külön külön jó velük a viszonyod, akkor eleve irreleváns a dolog. Ha apáddal rossz a viszonyod, az egy kicsit más kérdés, de akkor is a legjobb amit tehetsz, hogy nem foglalkozol vele (ez a békésebb megoldás). Ha próbálsz "tenni" ellene, azzal csak mélyíted a konfliktust és az ellentéteket (nagy valószínűséggel), így mindenképpen a legjobb szerintem az, ha kimaradsz az egészből, ameddig csak lehet.
2017. jún. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
nálunk fordított a helyzet, nekem anyukám ordít állandóan. Én már szerencsére rég elköltöztem, de ők nem váltak el. Nem tudom, valaki miért áldozza föl az életét egy ilyen ember mellett, akitől csak bántást kap.
2017. jún. 16. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Lehet, a papádnak jókora kisebbségi érzése van, azért viselkedik így. Jó lenne rávenni, hogy menjen el egy orvoshoz, talán idegorvoshoz, aki adna neki nyugtatót legalább, hogy ne legyen állandóan felhúzott állapotban. Miken szokott haragudni?
2017. jún. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
idegbeteg
2017. jún. 17. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
nekem is idegbeteg apám és rajtam akarja kitölteni a dühét sokszor leorditotta a fejem amitől visszahúzodo és félénk voltam kis koromban de rájöttem hogy nem velem van a baj már tudom kezelni és kivédeni de amikor csak megteheti leordibálja a fejem volt hogy minden nap megtette ezt velem és dolgoztatott is mellette de már felnőttem és nem foglalkozom velem mert örülök neki hogy egészséges életem lett és nem szarta el nekem az életem a saját apám már fiatalon sose támogatott semmiben csak a roszat látta meg bennem mindig
2017. jún. 17. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Átéltem ilyesmit a legkeményebből. Apám egy állat volt ami mindennapi cirkuszt kihozta abszolút hülyeségek miatt. Állandóan szidott minket engem és anyumat de sosem mert kezet emelni rám. Én lelkileg 15 évesen mentem tönkre. Többször is. a megoldás a katonaság után jött amikor szembeálltam vele. Belém kötött és lenyomtam az ágyba hogy ne tudjon mozdulni. Ebből 2 hét mosolyszünet lett. Egy másik alkalommal ittas állapotban nyakon fogott ami az életem megmentése érdekében erőpróbára került sor amikor kapott a fejére egy kicsit. Nem durván mivel a katonaságnál tömegoszlatást tanultunk megtanultunk megtanultam kis erőfeszítéssel leszorítani és lecsillapítani embereket. kicsit fájdalmas, de nem káros de nagymértékben hatásos tud lenni. ismét 2 hét mosolyszünet következett és beült a félelem apámba hogy ha nem szedi össze magát kiporolom a hátát. Így megjavult a kapcsolatunk és úgymond haver lettem apámmal. Beismerte hogy tönkretett minket. Bobbyt talált magának mind a fa faragászatot amivel haláláig dolgozott és lefoglalta magát.


A sajnálatos hogy a lelki sérülés bekövetkezett és párkapcsolat vagy barátnőszerzés nem tud kialakulni rendesen mivel az érzelmi világ nagy mértékű károsodást szenvedett. 37 évesen csak álmodozok jó barátnőről, de tenni nem merek mit tudom én milyen kudarc meg egyéb megszégyenülés elkerülése érdekében. Sokan mesélnek róla hogy túl kell lenni ezen de ők nem értik hogy az ember ilyenkor min megy át.


Hogy mit tudnék javasolni? Hát nem mondom hogy ne verjétek agyon de ha sikerülne megijeszteni lehet hogy változna.

Ha valamit nem tesztek akkor beáll a lelki sérülés amiből nagyon nehéz kimászni. S általában a gyerek az áldozat ebben az esetben te.

2018. máj. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

utolsóval nagyon egyetértek, én is hasonló korú vagyok, csak nő, nincsen családom, és a tesómnak se, mindkettőnket tönkretett az anyánk lelkileg.

annyit tudok mondani, hogy menekülj minél előbb.

2018. máj. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!