Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nevelőapám egy psichopata...

A nevelőapám egy psichopata állat. Mit tegyek? (részletek lennebb)

Figyelt kérdés

Édesanyám egy jó ideje (kb 10 éve azthiszem?) együtt él ezzel az emberrel, akitől már közös gyermekük is van, a 8 éves öcsém. Egy ideig börtönben volt (már nem tudom miért), egy gazdag faszi, rengeteg pénze van (ez csak mellékinformáció).

A baj ott kezdődött, hogy kiengedték. Ugye ott bent mások a szabályok, rengeteg filmet néztem erről, tudom mi van odabent. Kigyúrt férfi, szóval vele odabent semmi olyant nem tudtak tenni ami lelkileg megváltoztatta volna (itt igen arra gondolok amit odabent az "alfahímek" tesznek a gyengébbekkel, de ilyen nem történt vele, mivel ő "alfahímnek" számít.)

Mikor kijött még kedves volt, de látszott rajta, hogy nem olyan mint azelőtt. Olyan volt mint aki visszament az időben vagy 20 évet, mint egy primitív állat.

Én kedvesen beszéltem vele, megtettem amit kért, ha takarítottam, úgy, hogy fényes volt a ház, és ő 2 nap múlva mondta, hogy takarítsak (mikor amúgy egy porszem nem volt sehol) én megtettem, mert úgymond tiszteltem.

De mostanában elkezdett kötekedni meg fenyegetni. Estefele járt az idő, még kb 1-1.5 óra volt addig amikor le szoktunk feküdni, én még barátaimmal játszódtam a gépen, headset rajtam volt, errefel odajön mögém és mondja, hogy kapcsoljam ki. Mondom neki, teljesen normális hangerőn (és ez tényleg normális hangerő, nem csak én véltem annak a headset miatt, mert anyum például semmit nem szól, szerinte is normális hangerő) mindjárt kikapcsolom, errefel ráüt a fejemre, és mondja, hogy ne ordibáljak. Mondom neki, hogy nem ordibálok, normális hangerőn beszélek vele. Erre kezdi, hogy ne pofázzak mert megver. Mondom neki, hogy nem pofázok, kapcsolom ki. Erre mondja, hogy telik a pohár, telik s legközelebb összetöröm a laptopot. Én itt már megnyomtam a Shut down-t. Levettem magamról a headsetet s kimentem a konyhába, hogy igyak. Ő jött utánam s ott mondta nekem, hogy kapcának nézek mindenkit. Hogy senkinek nem fogadok szót, mikor ez nem igaz, neki is szót fogadok. Azzal fenyegetett, hogy megüt úgy, hogy lefejelem az ajtót. Nekem se kedvem, se lelki erőm nincs ahhoz, hogy egy ilyen emberrel éljek. Rendesen terrorban tart az utóbbi időben. Nem merek ellene fordulni mert testalkatra olyan mint Swartzenegger.

Már rendesen félek tőle, hogy úgy megver, hogy ott hagyom mind a 32 fogam. Kérlek titeket adjatok tanácsokat, hogy mit csináljak ha bekövetkezik, hogy összetöri a laptopom (ami nem volt olcsó), és/vagy úgy megüt, hogy lefejelem a falat, mert amúgy ő nem tudja kontrollálni az erejét. Mikor kijött kezet fogtam vele, de úgy megszorította, hogy ha jobbkezes lennék nem tudtam volna írni vele legalább 3 óráig, úgy fájt. És mondtam is neki, ő meg erre azt vágta, hogy nem szorította meg erősen.

Nem tudom mit tegyek, kérlek adjatok tanácsokat.

[Mellékinfó: Romániában élek, pontosabban Erdélyben.

17 (4 hónap múlva 18) éves gyengébb fizikumú fiú/férfi vagyok.]



2017. jan. 20. 15:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Elköltözöl minél hamarabb. Sajnos nincs jobb ötletem.
2017. jan. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nem tudok elköltözni, anyum egyáltalán nem engedi se azt, hogy apumhoz menjek, se az, hogy nagymamámhoz. Ő tart el, ő dönti el mit csinálok.
2017. jan. 20. 15:14
 3/16 anonim ***** válasza:
87%
Hogyha valaki kötekedni akar, akkor kötekedni fog. Vagy elkerülöd (elköltözöl) vagy úgy pofán vered, hogy nem mer keménykedni legközelebb (ami nem túl életszerű)
2017. jan. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
84%
Ha apukádhoz költözöl akkor meg ő fog eltartani. Szerintem is költözz el, vagy kezdj el valamit küzdősportolni, hogy legalább megvédeni megtudd magad.
2017. jan. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Most őszintén utolsó: szerinted egy 60 kilós 18 éves hány év után lesz annyira jó, hogy egy 100 kilós, börtönt megjárt ember ellen feltudjon lépni?


Ezek nem ijednek meg olyan könnyen ám, pláne egy romániai börtön után... Az ott nem hawaii, mint a magyar börtönök.

2017. jan. 20. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Nem látom hol a pszichopata rész. Szóval azért részemről erős fenntartásokkal kezelem a gonosz szülő meséket, mert itt volt eddig szó arról, hoyg ki kel takarítanod, meg ki kell kapcsolnod a számítógépet. Esetleg a mosort lehet kifogásolni, de a jelenk szerint eddig meg nem vert, dolgod össze nem törte, pontosan mitől is pszichopata?
2017. jan. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Na igen, a nagy "alfahím" hozzászokott, hogy a börtönben a gyengébbeket cseszegesse, ezt gyakorolja rajtad is a hülyéje.

Próbáld ebben a 4 hónapban meghúzni magad, 18 évesen pedig költözz apukádhoz, vagy a nagyszülőkhöz. Akkor már senki nem szólhat bele mit teszel.

2017. jan. 20. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
# 6/-os, személyedben csak nem egy rendőrhöz van szerencsénk? Mert azok állnak úgy hozzá a dologhoz, hogy amíg nem folyik vér, addig nem történt bűntény... Gratulálok a felfogásodhoz! Tudod te mi az a lelki terror? Van legalább olyan rossz, mint a fizikai erőszak (ha nem rosszabb)!
2017. jan. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Anyukád mit szól hozzá, amikor ilyeneket mond? Ő tűri? Apukád amúgy beleegyezne, hogy ott lakj? Mert ha igen, akkor a 18. szülinapodon összepakolsz, és átcuccolsz szépen, senki nem szólhat bele. Akarsz továbbtanulni, vagy rögtön mennél dolgozni? Mert ha rögtön dolgozol, pár hónap alatt összeszedheted magad annyira, hogy elköltözz, egyetemre jelentkezhetsz messzebb, és mellette dolgozhatsz is, hogy ne függj tőlük.
2017. jan. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nem tudok elköltözni, anyum egyáltalán nem engedi se azt, hogy apumhoz menjek, se az, hogy nagymamámhoz. Ő tart el, ő dönti el mit csinálok."


Előre írom, hogy nem ismerem sem a magyarországi, sem az romániai jogszabályokat, s ezt úgy írom, hogy én mit tennék ilyen helyzetben:

Ha én lennék az apa, vagy nagymama helyében, s tudnám, hogy a gyerekemet/unokámat lelki terrorban tartja az anya élettársa/pasija engem nem érdekelne, hogy mit akar az anya. A testalkatom sem érdekelne, sőt az sem, hogy melyikünk az erősebb. Odaállnék eme férfi elé, s bizony megmondanám, hogy kit akarjon lefejelni.


Ha a nagymamádra és/vagy az apukádra számíthatsz, jó velük a kapcsolatod mindenképpen mondd el nekik.

Ha van telefonod, s az esetleg okos telefon azt tartsd a zsebedben, állíts be rajta felvevő funkciót (vagy telepíts rá egyet) és mutasd meg, hogy miket mond neked.

2017. jan. 20. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!