Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha gyűlölöm az apámat?

Mit tegyek ha gyűlölöm az apámat?

Figyelt kérdés

Mit csináljak ha egyszer gyűlölöm az apámat? Mindig szekíroz, állandóan kell segítsek, megaláz a barátaim előtt.

Állandóan felhozza, hogy én mennyit költök magamra pedig havonta max 5000et kapok míg ő állandóan elveri a pénzt. Az ősszel bukott 6milliót(akkor nagyon brutális volt), most tavasszal meg már 1milliónál jár a költekezésben amíg a házunk egy romhalmaz(már olyan szinten, hogy csak azért nincs barátnőm mert szégyellem). Amikor segítek neki és valamit rosszul csinálok úgy ordít velem mint egy őrült vagy megüt(a múlthéten pl: olyat rávert a kezemre hogy bevágtam az asztal szélébe és majdnem eltörtem). Anyám meg persze őt védi(jó néha leállítja), sőt méh ő is ordít velem. Most, hogy szóltam nekik hogy kéne valamit csináljunk a házzal mindketten ordítoztak velem. Én ezt már egyszerűen nem bírom! Már hányingerem van apámtól! Gyűlölöm őt! Most mit tegyek? 16/F


2010. máj. 17. 21:21
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha a bibliánál tartunk " Tiszteld apádat és anyádat,hogy hosszú életű legyél"Nem számít,hogy tiszteletre méltó vagy sem. Szóval szerintem se gyűlölködj,bár egyértelmű,hogy megérdemelné,de saját magad miatt légy szelíd vele. Azt ne engedd,hogy kezed törje vagy hasonló.

A nők 99%-a ha szexel a férjével úgy érzi attól a pillanattól mégis van rá esély,hogy jó ember lesz...sajnos ez 1%-ban jön be. Ezért védi anyukád,de téged is tehát azért némi szülői szeretetet kapsz,ez fontos.Suliba jársz? Tanulj sokat légy szorgalmas ,állítólag 16 éves kor után a fiúk nagyon is alkalmasak a tanulásra addig linkek. A kollégium jó ötlet lehetne ha volnának normális koleszek,de sajnos ez nincs így. Beszéld meg édesanyáddal. Ne szégyelld a házat,normális lánynak ez nem számít. Ja és szerintem sose szökj meg-főleg olyannal aki bárkivel megszökne :- )

2010. máj. 17. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
39%

én meg mit meg nem tennék, ha élne még az apám..


bármilyen is, akkor is az apád, és nem tudsz mit tenni...lesz idő, mikor majd bánni fogod, hogy gyűlölted.

2010. máj. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
95%
Utolsó maradjunk annyiban, hogy szerinted.
2010. máj. 17. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
76%

"én meg mit meg nem tennék, ha élne még az apám.. "


Mintha csak én írtam volna. Nem untatlak benneteket a gyerekkorommal, de nálunk az volt a gyereknap, amikor nem vert meg az apám. De nadrágszijjal, ostorral, gumiexpanderrel, nádpálcával, vasalózsinórral, szóval bármivel. Alkoholista volt, nagyons stresszes volt a munkája, a pénzt elitta és meggyőződése volt, hogy ehhez joga van. Aztán a fősuli után elköltöztem otthonról, volt pár hónap, amikor a társaságát sem kerestem. Mindig azt mondta, amikor megvert, hogy nekem akar jót, hogy ne legyek olyan ember, mint ő, hogy vigyem valamire az életben (vittem). Most így negyven felett, pár éve már elveszítettem az apámat és már régesrégen elmúlt a fizikai fájdalom, ami akkor majdnem az öngyilkosságba kergetett. Megszökni is akartam otthonról, de aztán nem tettem. Szóval az idő sok mindent megváltoztat. A szüleid mindig a szüleid maradnak, amíg élnek. Utólag hálás vagyo kaz apámnak, hogy keményen nevelt, legalább láttam, milyen apa ne legyek. És az idő is őt igazolta, mert a személyiségem jó irányba fejlődött és így sikeres lettem.


Az apád nem biztos, hogy rossz ember, lehet, hogy szegény csak szerencsejáték-függő. Az pedig betegség. Nem lehet vele mentegetőzni, hogy azért cseszte el a pénzt, mert függő, de ettől még a tény tény marad. Lehet, hogy a faterod tele van problémákkal (munkahelyi, magánéleti, bármilyen). Gyerekként nem látsz bele a felnőttek "lapjaiba". Amikor felnősz, talán majd megérted, hogy mi motiválta, motiválja apádat, amikor azt teszi, amit most tesz.


Ez még persze nem oldja meg a jelen helyzetet, azért írtam le a saját történetemet, hogy lásd, idővel az ember megbocsátja a gyerekként ért legnagyobb sérelmeket is.

2010. máj. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Szia. :) én gyógypedagógus vagyok, ilyesmikkel is foglalkozom.

Nem kell megbocsájtanod. Egyszerűen fogadd el, hogy ő ilyen. és tudd, hogy NEM TE VAGY AZ, AKINEK BOCSÁNATOT KELL KÉRNIE!

hosszan lehetne erről beszélni, a családon belüli erőszak bonyolult téma.

Esetleg, ha szeretsz olvasni: Susan Forward: Mérgező Szülők c. könyve. sok kérdésedre választ kaphatsz.

sok szerencsét és kitartást.

2010. máj. 18. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Én is évekig utáltam, majd elmúlik. Mondjuk majd akkor ha elköltözöl. Addig bírd ki.


22/F

2010. máj. 18. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:

rossz volt a gyermekkora az "apudnak" ?!

am sajnallak. :*(

2010. máj. 18. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
38%

Semmi különöset ne tegyél. Az apád xar ember, nem te vagy a rossz.Anyukád sincs a topon.Amint lehet hagyd ott a szüleidet, bármilyen megoldás jobb, mint a mostani. Nem szeretnek és nem érdemelnek szeretetet.

59N

2010. máj. 18. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Én is utálom na jó nem ennyire brutál de egyszerűen nem normális. Voltam nyaralni és apám hívja anyámat (mert apám nem nyaralt velünk soha hála istennek) és mondja a telefonba hogy bekapcsolta a gépet és bejött az én skypeom és egy bajszos ember képe jött be. Na most az a bajszos ember az oszálytársam papája csak róla van kint kép. A bátyám aki 20 éves kint dolgozik Németországba és apu biztos benne hogy drogozik. Nem tudom hogy miért. Bármit mondunk neki anyuval kiröhögi, mindenen röhög, folyton cigizik és sörözik. Nem érti meg néha hogy nem vagyok már 3 éves. Bejön, simogat közbe megnézi mit csinálok és kimegy. 20 órakor már ordít hogy kapcsoljam ki a gépet. Meg ránézek és nem szimpatikus, egyszerüen egy tajparaszt néha. 11/L
2011. aug. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
azt kihagytam hogy egyszer jövök be a konyhából szól hogy hozzak be neki egy fogpiszkálót. Én már nem akartam behozni mert folyton én viszem ki meg hozom be a poharát, fogpiszkálót, tálcáját kiveszem stb... elegem volt. Erre ő kimegy behozza magának és elkezdni nekem: Büdös bunkó vagy! Most ez normális??? Azt kihagytam hogy szülinapomon, névnapomkor újévkor meg amikor ünnepelünk folyton részeg lesz és a folyosón ordít. NEM BÍROM TOVÁBB!!!
2011. aug. 26. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!