Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek ha gyűlölöm az apámat?

Mit tegyek ha gyűlölöm az apámat?

Figyelt kérdés

Mit csináljak ha egyszer gyűlölöm az apámat? Mindig szekíroz, állandóan kell segítsek, megaláz a barátaim előtt.

Állandóan felhozza, hogy én mennyit költök magamra pedig havonta max 5000et kapok míg ő állandóan elveri a pénzt. Az ősszel bukott 6milliót(akkor nagyon brutális volt), most tavasszal meg már 1milliónál jár a költekezésben amíg a házunk egy romhalmaz(már olyan szinten, hogy csak azért nincs barátnőm mert szégyellem). Amikor segítek neki és valamit rosszul csinálok úgy ordít velem mint egy őrült vagy megüt(a múlthéten pl: olyat rávert a kezemre hogy bevágtam az asztal szélébe és majdnem eltörtem). Anyám meg persze őt védi(jó néha leállítja), sőt méh ő is ordít velem. Most, hogy szóltam nekik hogy kéne valamit csináljunk a házzal mindketten ordítoztak velem. Én ezt már egyszerűen nem bírom! Már hányingerem van apámtól! Gyűlölöm őt! Most mit tegyek? 16/F


2010. máj. 17. 21:21
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Szegény :S Szar lehet...játékgépezet?Sztem simán mondd neki h először nézzen magába aztán piszkáljon téged, és h azt a 7 milliót a házra is költhettétek volna
2010. máj. 17. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
Költözz kollégiumba
2010. máj. 17. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyan ez a helyzet.:( Csak ennyi pénzt nem bukott, de a házunk is kb. mint egy rossz cigányé. Költözzünk el együtt!:D:) 15/L
2010. máj. 17. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
76%

Nézd, ne gyűlöld az apádat. nem mintha meg nem érdemelné, de a gyűlölködés tönkreteszi azt, aki gyűlölködik. Krisztus is megmondta: "Ellenségeiteket is szeressétek."

Ha nem gyűlölködsz, jobban érzed majd magad, viszont objektív változás valószínüleg csak az elköltözés által történik. Tehát, ha van lehetőséged, költözz el. Egy kedves kislány válaszoló, már föl is ajánlotta a társaságát. Egyre oda kell figyelni: Ha észreveszed magadon, hogy bármiben is utánozod őket (szüleidet), azonnal állj le, és csináld vagy mondd másképpen.

2010. máj. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Hát, gondolom rokonokhoz, ilyesmi nem akarsz költözni..Akkor viszont, ha beszélni nem tudsz velük rendesen, akkor marad az, hogy tűrsz még 2 évet...Sajnálom:(
2010. máj. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim válasza:
mi is igy vagyunk :SMindnkinek jópofozk és mindenki azt hiszi mekora jó arc itthon meg iszik midnen este részed és még velünk veszkszik h mit csinálunk egséz nap.... már én iy legszíveseben emgmérgezném már annyira uno mmidnig ezt, már mi is kezdünk ő általa "idegbetegek" lenni vagyis h néha már anynira nics türelmem a legkisebb dolgokhoz...h ok nélkül kiborulok. 14/l
2010. máj. 17. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Én is azt mondom, mint az előző válaszoló:

Ne gyűlölködj, mert megöli a lelked!


Én is ilyen voltam, mint te. Nem barátkoztam, mert szégyelltem a szüleimet, s ezért gyűlöltem is őket. Nem akarok részletekbe belemenni, hogy most milyen személyiség vagyok, de azt biztos állítom: a gyűlölet nagyon rossz tanácsadó... Lényed részévé válik majd, s nem tudsz tőle szabadulni.

2010. máj. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%
Én is utálom apámat...
2010. máj. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
hát nekem van egy nyulam, ami szép nagyra megnőtt, de a fater a fazékban szeretné látni. én legszívesebben őt látnám a fazékban!
2010. máj. 17. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

próbálj meg nem foglalkozni vele! tudom könnyű mondani, de én is hasonló cipőbe járok! :( én régen sokat foglalkoztam vele, de mostanában egyre jobban megtanultam leszarni! csak az a nehéz, hogy ha egész nap hallgatod, hogy mekkora csődtömeg vagy a végén el is hiszed! de nem szabad! nekem szerencsére van egy barátom aki állandóan biztat, hogy nem vagyok olyan mint aminek lehord.

szerintem kezdj el ismerkedni, az igazi el fogja fogadni a családodat, hiszen te nem tehetsz róla! és ha lenne egy párod kevesebb időt tölthetnél otthon (én ezt csinálom, amikor csak tudok megyek itthonról el)! és még valami: ha rossz kedved van, lepd meg magad vmi aprósággal, amit szeretsz (én pl nyalókával, körömlakkal szoktam) és máris jobb kedved lesz egy kicsit!

remélem segítettem :)

2010. máj. 17. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!