Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy háláljam meg a barátom...

Hogy háláljam meg a barátom szüleinek, hogy náluk lakhatok három hónapig? Pénzt nem fogadnak el.

Figyelt kérdés

Meló miatt nyáron náluk fogok lakni, mert ők sokkal közelebb vannak hozzá, mint mi. Ott eszek alszok fürdök stb., de hiába mondtam nekik, hogy beleadok, azt mondták, hogy felejtsem el, mert hogy ők sokkal jobban állnak anyagilag, mint mi, meg egyébként is azért dolgozok, hogy pénzem legyen, nem fogják elvenni. De én meg nem akarom kihasználni őket, nekem így már most lelkiismeret-furdallásom van, pedig még ott sem lakok xD Szerintetek hogy háláljam meg nekik, ha pénzt nem fogadnak el, vagy hagyjam ennyiben, vagy mit csináljak?

20f



2017. jún. 1. 15:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem elég, ha olyannyira kiveszed a részed a házimunkából, ház körüli teendőkből, mintha a saját otthonod lenne, amit neked kell fenntartani. Magad után sose kelljen másnak elpakolnia, segíts be a takarításban, akár a főzésben stb.
2017. jún. 1. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Igen erre gondoltam én is, de hát ez alap lenne, hogy kiveszem a saját részem a házimunkából. Viszont eszen felül csak az ő kajájukat eszem, csak az ő vizüket fogyasztom stb. :S azért három hónap alatt nem pár ezer Ftról van szó
2017. jún. 1. 15:47
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Hetente egyszer rendel pizzát úgy hogy mindenkinek jusson, tartsd rendben a házat
2017. jún. 1. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Mutasdki, hogy szereted őket is mint a "barátod".


Egyben legyél szorgalmas. Segíts be a mindennapi otthoni teendőkbe.

Jó családtag legyél. Ahogy Ők Veled. 😇

2017. jún. 1. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%

Ha szoktatok mondjuk disznót vágni, vigyél belőle kolbászt, szalonnát vagy hasonlókat ill. frissen vágott baromfit, nagy tálca tojást. Vagy ha termeltek zöldségeket, gyümölcsöt, akkor abból.


Persze nem tudom, vidéken laksz-e, de a kérdésedből úgy gondolom, ez lehet a helyzet.

2017. jún. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg lehet, hogy veszel nekik valami apróságot a 3 hónap végén. Amíg ott vagy, kifigyelheted ki mivel szeret foglalkozni, és beszerezhetnél valami ahhoz kapcsolódót. Nem drága ajándékra gondolok, hanem olyasmire amivel kimutathatod odafigyelésed.
2017. jún. 1. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Vagy csinálhatsz olyat is, hogy bizonyos időközönként bevásárolsz, esetleg főzöl is nekik néha. (Ha tudsz és szeretsz)

Az jó ötlet, hogy amikor letelt a 3 hónap, akkor valami ajándékkal megköszönöd.

2017. jún. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is most így lesz , csak mi egy pár vagyunk és a barátom jön ide. Mondjuk nálunk annyi volt a kikötés hogy az utazási költséget saját magának állja, és munkában a szendvicseket kajáját is. Esetleg én is azt tudom elképzelni hogy segíts a háztartásban :)
2017. jún. 1. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen, simán megteheted, hogy néha bevásárolsz alapanyagokat, kajákat :)
2017. jún. 1. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
94%

Megy a sok ezt azt vegyél nekik..


Tisztázták veled, hogy azért sem fogadnak el semmit hogy anyagilag kicsit tolhassák a szekeredet.

Ha pedig tolják akkor annak fognak örülni ha jó irányba kormányzol és te is húzod.

Magyarul:

-jobban fognak örülni apróságoknak, kétkezi munkának mint ha elköltenéd rájuk azt amit nálad akarnak hagyni.

-meg amíg ott vagy magadra se költs csak minimálisat, lássák hogy "na ez összerakja a pénzt, dolgos gyerek, megérte felkarolni"


Aztán lehet röhögsz mert ezek nálad is alap dolgok de akkor meg méginkább örülök.


És még :jegyezd meg magadnak ezt a szitut egy életre és ha betévedsz hozzájuk 20 évente akkor emlegeted majd.


Ritka rendes család, meg a barátságotok sem semmi 👏👏

2017. jún. 1. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!