Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy nőnek kötelessége szülni?

Egy nőnek kötelessége szülni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 19:34
1 2 3 4 5 6 7
 51/63 anonim ***** válasza:
75%

Ki felé? Határozd meg, ki felé kérdezed?

A születendő felé? Isten felé? Az emberiség felé? A haza felé ? A nyugdíjintézet felé? A férje felé?

2010. jún. 8. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/63 anonim ***** válasza:
59%

Szülni ösztön. Fajfenntartási.

Felnevelnii kötelesség. A gyerek iránti kötelesség.

Ha megígérted a férjednek, akkor adott szó.

2010. jún. 8. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/63 anonim ***** válasza:
59%
Láttam az én oldalam le van pontozva, de sztem IGEN!! És nem vagyok tanulatlan, ahogy az egyik válaszoló is írta!! Sajnálom, hogy diploma előtt állok, és még nem vállalhatunk babát a férjemmel!! Nagy családban nőttem fel, el sem tudnám képzelni milyen lenne nagy család nélkül!! Ma csak az az érték!! Az embereknek semmi sem szent!! Sztem a családjától várhat az ember leghamarann szeretetet/vigaszt/nyugalmat!! Ebbe a gyermek is bele tartozik! És anyu szájából is jó hallani mennyire egésszé tesszük az életét! Az én anyukám tett azért, hogy "ne haljon ki" a magyarság!! :D
2010. jún. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/63 anonim ***** válasza:
88%
Kedves utolsó válaszoló! Örülök hogy Neked szerető Édesanyád volt, de én pl. nem is ismerem az "anyámat" és azt gondolom senkinek nincs joga kijelenteni, hogy egy nőnek kötelessége szülni!! Ha megszülte, akkor kötelessége (lenne) felnevelni, de az saját döntés, hogy valaki szeretne-e gyermeket.
2010. jún. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/63 anonim ***** válasza:
93%
Anyakent mondom, hogy nem kotelessege. Nem szabadna, hogy valaki csupan az elvarasok miatt hazasodjon vagy szuljon, mert abbol jo szulo nem lesz. Ezert is van annyi szetesett csalad. Szerintem attol lehet boldog egy ember, hogy nincs gyereke, csak legyen mas, ami betolti az eletet es ne banja meg tul keson.
2010. jún. 8. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/63 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem, nem. A szülés nem kötelesség, hanem egy lehetőség, amit a természet általában felkínál. Nem vagy köteles vele élni, hiszen a te testedről és a te életedről van szó, erről pedig te döntesz, kedves Kérdező. Ha nem, akkor nem. Ezt a döntést illik tiszteletben tartani.
2010. jún. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/63 anonim ***** válasza:
67%

Ezt a témát is manipulálja a politika. Az '50-es évek elején volt a szlogen, asszonynak kötelesség, lánynak dicsőség.Ekkor jelent meg egy postai levélbélyeg sorozat.

A 60 filléres bélyegen egy úttörő kisfiú képe volt.Alatta a szöveg az volt, "utánpótlás a jövő harcaihoz".Már forgalomba volt a bélyeg, mire észrevették, mit jelent a szöveg.

Most is hasonló a helyzet, mikor a Magyarság kihalásáról beszélnek sokan.

Ugyanúgy megosztják a közvéleményt ebben a témában is, mint az élet egyéb területein.

2010. jún. 9. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/63 anonim ***** válasza:
11%
15:44 vagyok. Köszi, hogy lepontoztatok!! Elnézést, hogy egészséges családban nőttem fel, és szerintem az egészséges/egész család része a gyermek!! Szexista, himsoviniszta vagyok, bocsi liberális, feminista 90-60-90-es lányok!! :D Jah, és élvezem, ha lepontoztok, úgyhogy csak bátran!! :)
2010. jún. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/63 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó mit zavar az téged ha más nem akar szülni? Ha akarsz akkor szüljél. Senki nem fog leszólni de miért törődsz másokkal? Te mindenkit szülésre kényszerítenél? Hát az elég nagy tragédia lenne rengeteg gyereknek és a szülőjének. Attól hogy nem mindenkinek ez a vágya még nem biztos hogy feminista... 90-60-90-ből meg csak az jött le hogy aki szép az nem akar szülni aki meg csúnya az igen, hát ennek sok értelme van... -.-" Evvel csak magad minősíted. :)
2010. jún. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/63 anonim ***** válasza:
100%
15:43: ugyan nem pontoztalak le, de azert elmondanam, hogy szerintem miert lettel lepontozva. Nem minden ember akarja ugyanazt az elettol. Mindenkinek sajat dontese, hogy lesz-e gyereke (ha egyaltalan lehet, mert van, akinek nem is lehet). Ha valakit ilyenert lenezel, kevesebbnek tartasz, mit varsz mas hozzad valo viszonyulasatol? Valoban szep dolog a csalad annak, aki akarja, de ezt nem kell masra raeroltetni. Epp az olyan felfogasu emberek miatt van a sok pletyka es rosszindulat, mint amilyen te vagy. Aztan lehet, hogy epp neked nincs is gyereked, de ha van is, nem tudom, hogy miert kellene mindenkit kenyszeriteni ugyanerre. Mashogy elunk, masok a celjaink. Ja, es nem vagyok feminista, nekem is van ferjem, gyerekem, de nem kenyszeritem masra a sajat eletformamat, mert az egy undorito dolog. Ne akard mar masnak megmondani, hogy hogy eljen. Azzal, hogy nem lesz gyereke valakinek, nem art senkinek. Es attol, hogy x millio felkialtojelet teszel a mondatok vegere, eppenhogy a mondanivalodat tompitod, mert ebbol is csak az tunik ki, hogy szamodra csak a sajat velemenyed jo, maset alapbol elutasitod. Remelem, hogy most mar erted, hogy valoszinuleg miert pontozott le valaki...
2010. jún. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!