Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Egy nőnek kötelessége szülni?

Egy nőnek kötelessége szülni?

Figyelt kérdés
2010. máj. 17. 19:34
1 2 3 4 5 6 7
 21/63 anonim ***** válasza:
37%

Hogy volt a 6:3-ban?

"Lánynak szülni dicsőség, asszonynak kötelesség" :)

2010. máj. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/63 anonim ***** válasza:
34%
Ha a 'nőiségét' meg is akarja élni, akkor nem árt.
2010. máj. 17. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/63 anonim ***** válasza:
32%

vajon véletlen, hogy a természet Ádámot és Évát teremtett? Vajon volt-e valami célja ezzel a teremtőnek?

hm...

ki tudja...

2010. máj. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/63 anonim ***** válasza:
96%
Nem kötelessége, de ha már szült, akkor ne hanyagolja el a gyerekét...
2010. máj. 17. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/63 anonim ***** válasza:
28%

"30 éves vagyok. A férjem 34. Nincs gyerekünk és nem is tervezzük"


És amikor 65 éves leszel hogyan akarsz megélni? Ki fog akkor dolgozni hogy ennivalód legyen?

2010. máj. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/63 anonim ***** válasza:
49%
vajon egy tyúknak kötelessége tojni?
2010. máj. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/63 anonim ***** válasza:
42%

A gyermek Isten ajándéka. A nőnek megadatott, hogy megkapja ezt az ajándékot. Nem kötelező, de ha egy cseppnyi szeretet is van benne (a párja és a születendő gyermek felé), akkor vállalja.

Sok nő nagyon akar gyermeket, még sem lehet/lesz neki, de sajnos sok nő hiába kapja meg ezt az ajándékot, eldobja magától.MIért? Sokszor önzésből, mert akkor az ő élete megváltozik, nem mehet bulizni, nem csinálhatja azt, amit akar. Sokszor kényszerből.(Bár ha már az az élet megfogant, akkor nincs joga senkinek elvenni annak az életét.)

2010. máj. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/63 anonim ***** válasza:
85%

"És amikor 65 éves leszel hogyan akarsz megélni? Ki fog akkor dolgozni hogy ennivalód legyen?"


Miért, te azért szülsz, hogy valaki majd eltartson? Éljen az önzetlenség.

2010. máj. 17. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/63 anonim ***** válasza:
96%
Én azért remélem nem 65 évesen fogok meghalni :D Mondjuk van gyerekem, de nem azért szültem, hogy majd öreg koromban valaki eltartson. És ha úgy tartotta volna kedvem, akkor nem szültem volna, ennyi.
2010. máj. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/63 anonim ***** válasza:
78%

Nem, de azért én nem tudnám elképzelni az életem gyerekek nélkül... nagymamám is hányszor elmondja, hogy milyen jó, hogy ott vagyunk körülötte, fiatal arcokat lát, így nem savanyodik be, mint sok egyedül hagyott néni.


OFF

én a mondást fordítva tudom, "Asszonynak szülni kötelesség, lánynak szülni dicsőség!" és Ratkó Anna mondta (volt is akkor demográfiai robbanás, azt szenvedjük most :) ). Vagy a film is erről szól? Nem láttam.

2010. máj. 17. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!