Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi szituról?

Mit gondoltok az alábbi szituról?

Figyelt kérdés
A nagymama háza a gyerekeire van iratva, ő a haszonélvező benne. Egy ócska házról van szó, ami kb. bontandó állapotban van, sorra mennek tönkre benne a dolgok. De: bármi elromlik, kilyukad, eltörik, azzal a felkiáltással, h a gyerekeké a ház, mindent velük fizettet ki. Több százezres tételekről van szó, pl. vízvezetékcsere, tetőfelújítás, stb. Mindezt úgy, h ha a nagyi meghal, a ház bontásra kerül.
2010. máj. 17. 16:19
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok a gyereke, ne értsétek félre.
2010. máj. 17. 16:42
 12/21 anonim ***** válasza:

Pontos választ tudok neked adni, mert ügyvédet kérdeztünk meg hasonló témában.


NEM a tulajdonosnak kell a ház állagjavítását/megóvását fizetni - abban az esetben, ha nem ő, hanem a haszonélvező lakik benne.

2010. máj. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
a nagyanyám lakása az én nevemen van, de soha nem kért tőlem pénzt, pedig mindig csináltat valamit....nem tartom fairnek h ti fizessetek, szerintem ezt meg lehet neki mondani........
2010. máj. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Fogadjunk,h te az egyik menye vagy es nem tetszik,h az oregasszonyra megy el penz.

Ez valahol ertheto is, de mit tennel az edesanyaddal,ha olyan korulmeneyek kozott laknam,ami nem embernek valo? vagy esetle tudnad,h nincs nala viz,vagy beazik a teto? Te nem segitenel? Ha tenyleg ekkora problema,akkor lehet,h az egyik valaszadonak van igaza es le kene beludozerolni es magatokhoz venni a mamat.

2010. máj. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

"Fogadjunk,h te az egyik menye vagy"


Nem, távolabbi rokon vagyok még annál is.

Mondtam, h a nagyinak van pénze felújítani a házat, csak ő inkább félreteszi (...) Ha az én anyám lenne, saját maga fizetné (természetesen ha rászorulna, akkor támogatnám) vagy rábeszélném egy kisebb értékű, jó állapotú ingatlanra.

2010. máj. 17. 17:19
 16/21 anonim ***** válasza:
Hogy a jogi részét érintsük, a lakás állagmegóvására tett javítások a haszonélvezőt terhelik.
2010. máj. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Az állagmegóvás a haszonélvező dolga.
2010. máj. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Lehet, h ez a törvény, de azért mégse perelheti be az ember a saját anyját..
2010. máj. 18. 15:33
 19/21 anonim ***** válasza:
Nem is mondta senki, hogy pereljetek. Egyszerűen figyelmeztetni kell a nagyit a fentiekre, és ebben semmi kivetnivaló nincs (úgy igazságos, hogy aki a hasznát élvezi egy dolognak, az a fenntartására is fordítson).
2010. máj. 18. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
51%
Nem kell beperelni. Amikor "mindent velük fizettet ki", akkor kell nemet mondani és annyi. Nyugodtan csináltassa meg, ha van rá pénze, vagy esetleg kérje szépen a segitséget, ha nem futja rá. És majd a gyerekek eldöntik, nekik futja-e rá, de nem kötelező.
2010. máj. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!