Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit gondoltok az alábbi szituról?

Mit gondoltok az alábbi szituról?

Figyelt kérdés
A nagymama háza a gyerekeire van iratva, ő a haszonélvező benne. Egy ócska házról van szó, ami kb. bontandó állapotban van, sorra mennek tönkre benne a dolgok. De: bármi elromlik, kilyukad, eltörik, azzal a felkiáltással, h a gyerekeké a ház, mindent velük fizettet ki. Több százezres tételekről van szó, pl. vízvezetékcsere, tetőfelújítás, stb. Mindezt úgy, h ha a nagyi meghal, a ház bontásra kerül.
2010. máj. 17. 16:19
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudja a nagyi hogy bontásra kerül?! Egyébként ha tudnak új lakásba menni akkor a legcélszerűbb oda is bejegyezni a nagyit haszonélvezőnek. akkor a káposzta is megmarad, meg a kecske is jól lakik...
2010. máj. 17. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
én nem fizetnék, ha tényleg ilyen rossz állapotban van a ház, egy dolog, h ő benne lakik, mert nincs más, én próbálkoznék átíratni,ha máshogy nem megy az idős hölggyel
2010. máj. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem a nagymama anyagi helyzetét, sőt a korát sem. Én természetesnek venném, hogy nekem kell elvégeztetnem rajta a szükséges javitásokat és nem neki.
2010. máj. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
A törvényben benne van, hogy a tulajdonosnak kötelező kifizetni minden felújítást, amit a haszonélvező végeztet? Tényleg nem tudom, azért kérdezem. Mert ha nem, akkor követelőzhet a nagyi, de kb ennyi.
2010. máj. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
69%
Azt, hogy aki balek, az balek. Nem tőlünk kell ezt megkérdezni, hanem a kedves nagymamának elmondani ugyanezt, amit itt nekünk leírtál. Én biztos nem költenék 100ezreket valamire, amiből semmi hasznom nem lesz. Ha bontási állapotú ház van, nem kell rákölteni, ha nagymama mégis akar, akkor ott a nyugdíj. Persze mindezt kedvesen. Más kérdés ha nagyon rossz anyagi helyzetben van és segítetek rajta, de ez is közös megbeszélés kell hogy legyen, nem elvárás.
2010. máj. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Benne van a törvényben, hogy a karbantartás a tulajdonos feladata.
2010. máj. 17. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%

Megis kik segitsek az idos edesanyjukat,ha nem a gyerekek?

Egyebkent en is csak erositeni tudom,h a tulaj felelossege a javitas.

2010. máj. 17. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha a tulajnak mindez kötelező, akkor itt beszélni kell a nagyival, mielőtt csődbe viszi a családot. A gond ott kezdődik, hogy ő ott lakik, és senki sem akar szemétdombon élni akkor sem, ha 95 éves. Erre azért lehetett volna korábban gondolni...
2010. máj. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerű: költözzön hozzátok a nagyi,a házat meg bontsátok le. Vagy mégis hol élne a szerencsétlen nagyanyátok ha nem abban a házban?és ha meg kell javitani,akkor meg kell,ez van. Az már más kérdés,hogy nektek ez evidens kellene hogy legyen mert gondolom jó a kapcsolatotok a nagyival ha rátok iratta a házát. Ha meg követelőzik,akkor meg kell neki mondani,hogy le fogjátok bontani azt a házat ,úgyhogy ez van.

nekem kicsit sántit ez a szituáció.

2010. máj. 17. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

A nagyi nincs rossz anyagi helyzetben, elég sok félretett pénze, nyugdíja van. 80 feletti egyébként.

Jogos lenne, amit írtok, h a tulaj fizessen, de szerintem ez csak akkor OK, ha később az tényleg az övé lesz és nem egy bulldózerrel lesz szétverve az omladozó ház a vadiúj vízcsövekkel és vezetékekkel.

2010. máj. 17. 16:42
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!