Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lépjek, mit csináljak?

Hogyan lépjek, mit csináljak?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok, 1 éve menyasszony. Tegnap átjött a párom ugyanis "nagy" titkot akartam vele megosztani.(egyszer nem védekeztünk, és hát besikerült, de ez nem volt addig biztos, csak szombatra 2vonalas lett a teszt..) Furcsálltam hogy miért szomorú a hangja, azt hittem sejti hogy mi van? Mikor átjött leültünk az ágyra és én bele akartam kezdeni, de ő közbeszólt, hogy ő mondana előbb valamit.Összejött egy másik csajjal, és kész, itt a dal vége:(( Mondjuk azis hozzátartozik hogy az utóbbi fél évben nem volt viharmentes a kapcsolatunk, egyszer már rezgett a léc...Sírva mutattam neki a tesztet, meglepődött ugyan, de mondta hogy annyira eltávolodtunk már meg nincs is sok közös bennünk, jobb ha elvetetem (fizeti) és mki éli a kis életét. Rossz kapcsolatba minek gyereket vállalni?-indokkal :((

Most sírdogálok, meg keringenek bennem a sötét gondolatok...Ha nem vetetném el, azzal még magamhoz tudnám láncolni, mert szerintem van még jövőnk....de ha meg gyerekem lesz, mi lesz? Még az iskolát se fejeztem be....:((( Tudtok tanácsot adni, mert nagyon magam alatt vagyok...:((


2010. máj. 17. 15:23
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A párod már elveszítetted akkor amikor más lánnyal volt. A gyerek hatalmas felelősség. Tudomásul kell venned, hogy már ő az életed része (ha megtartod). Kérdezd meg magadtól, hogy képes vagy e felelősséged vállalni, eltartani, felnevelni, s most ne számolj a szülőkkel, mert ez elsősorban a te feladatod. Később ha párkapcsolatba kezdesz akkor képes vagy e úgy élni mással, hogy közben kerek családot tudjatok alkotni, képes vagy e elfogadtatni a gyermeked.

A fiú akivel eddig voltál már lépett, de ő tovább.

2010. máj. 17. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
tudom, igazatok van, nem kötném én alapból magamhoz , meg senkinek se tanácsolnám.....de annyira szeretem még mindig:(( Ő meg mással kavar....Gondoltam hátha a gyerek mégis-csak észhez téríti, végülis én vagyok a menyasszonya, ez sem jelent semmmit??:((
2010. máj. 17. 15:53
 13/24 anonim ***** válasza:
Csak voltál. Nem félrelépett, hanem elhagyott. Van egy kis különbség.
2010. máj. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne veled, ha nem szeret? Annak semmi értelme. A gyerekért sem. Te szereted, de ez majd szépen elmúlik pár hónap múlva.
2010. máj. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gyűrű, s a házasság köt össze két embert, sőt még a gyerek sem, hanem egy érzés...
2010. máj. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Röviden és tömören:tévedsz,nektek már nincs közös jövő...ez a vonat elment...
2010. máj. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
62%

Próbáltam beleképzelni magam a helyedbe...hát nagyon nem könnyű most neked és nagyon tudnod kell most hogy mit kell tenni ilyenkor, persze most az a legnehezebb. Fáj hogy elveszítetted azt akit nagyon szeretsz, de ha ő már nem szeret téged nem valószínű hogy a baba megváltoztatja az érzéseit. Nem mondom hogy reménytelen, mert szerintem nincs olyan, lehet hogy még egyszer visszatér hozzád, de most nem ezzel kéne foglalkoznod szerintem hanem azzal hogy elindult egy kis élet benned, és azt veszem ki a soraidból hogy te meg szeretnéd tartani, a szíved ezt súgja viszont a srác meg akarja "öletni" a picit és ezért vagy bizonytalan mivel őt nagyon szereted és nem akarod magadra haragítani azzal hogy ellent mondasz neki. Ottvan a suli is ugyebár...nem tudom milyen suliba jársz most de biztos nem te lennél az egyetlen aki később fejezné be ha úgy alakulna...

Én mondjuk alapból abortusz ellenes vagyok, de ha pl belegondolsz abba, hogy (ha úgy alakul és majd) ott tartod a picit a karjaidban, végiggondolod hogy pár hónappal korábban az ő életéről kellett döntened szerintem örülni fogsz hogy nem döntöttél ellene, még ha a szerelmed nem is áll melletted, viszont van egy családod akik szeretnek és szerintem megkapod tőlük a támogatást.

Persze dönthetsz az abortusz mellett is..(fujj még a nevét is utálom)szétszedik darabokra a kisembert, vele együtt a lelki világodat is egy időre, nem egyszerű feldolgozni...

és utána megy az élet tovább, sulit befejezed, később talász olyan társat aki megbecsül és veled marad stb-stb.

Most a legfontosabb az hogy hideg fejjel dönts és ne azt nézd hogy a srác mit gondol, ha... hanem ez a TE ÉLETED, ő sajnos nem kér belőle, igaz hogy a pici közös, de innentől a te felelősséged. Azt kívánom hogy jól dönts akármi is lesz a végső elhatározásod és legyél nagyon boldog! :)

23/L

2010. máj. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
meg szeretném tartani...de akkor meg apasági nyilatkozat kell (ha egyátalán vállalja, amit azért remélek...)...meg találkozni vele...és akkor tudom hogy már nincs....ááááá....:(
2010. máj. 17. 16:14
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Három rossz döntés közül választhatsz.

1 megtartod magadnak

2 megtartod,hogy a pasit magadhoz láncold

3 nem tartod meg

Ne okold magad,mert jól nem dönthetsz,válaszd azt ami hosszú távon is jó neked!

2010. máj. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
76%

te hülye vagy! Nekem már csak büszkeségből sem kellene ez a pasi. De a gyerek sem.

Annyit tehetsz, 1.ha jól álltok anyagilag megszülöd és felneveled és persze a pasid támogat!

2. elveteted

3. megszülöd s örökbe adod és így tudsz tanulni is, és tudsz új életet kezdeni.


A pasidat én a te helyedben kiheréltetném és úgy ereszteném el, mert közveszélyes!


Azért azt jól gondold meg hogy kell-e a gyerek, mert a jövődet nagymértékben hátráltatja.

Minden szempontból. (párkapcsolat, karrier.stb)


Szar neked, cseppet sem irigyellek.

2010. máj. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!