Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek a helyemben?...

Mit tennétek a helyemben? Lépjek vagy tűrjek?

Figyelt kérdés

Friss diplomás vagyok, fél éve keresek munkát. Már ugy áltam a dolgokhoz, hogy "bármit" elvállalok, csak legyen már munkám. Nem akartam szüleimen élősködni, páromnak panaszkodni.

Egy vállalkozásnál találtam munkát, megbeszélés alapján irodai munkáról volt szó, gyakorlatban azomban szinte mindent én csinálok, kihasználnak ugy ahogy kell. Ujabban már takarítanom is kell, mindenre nekem kell figyelnem és semmi irodai munkával kapcsolatos teendőm nincs.

Már több mint 2 hónapja szenvedek. Párom az elején ugy állt hozzá, hogy végre egy munka, tartsak ki, támogat, de mintha megunta volna az állandó rossz kedvemete, hisztijeimet. Nagyon megalázónak érzem, hogy teljes mértékig kihasznál a főnököm és még esélyt sem látok arra, hogy a helyzet változzon. Párom szerint fel kellene mondanom, azt monndja ő nem csinálná ezt a helyemben és én is így érzem, hogy nem ezért tanultam. Céljaim vannak az életemmel, karriert szeretnék és tudom, hogy valahol el kell kezdeni.

De ugy érzem elegem van, kedvetlen vagyok, utálom a munkám, már lassan az életkedvem is elmegy.

Ti mit tennétek a helyemben? Mondjak fel és kockáztassam hogy esetleg újabb fél évig nem találok munkát vagy pedig tűrjem el, hogy kihasználnak és alulfizetnek!?!

Hálás lennék, ha írnátok véleményeket, tapasztalatokat!


2011. okt. 21. 20:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Mellette nem tudsz keresni másik munkát?

Ha behívnak állásinterjúra, egyszerűen beteget jelentesz aznapra.

2011. okt. 21. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Folytasd még ameddig bírod, közben meg jelentkezz más állásra! Állj ki magadért! Ne hagyd hogy kihasználjanak!
2011. okt. 21. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Szerintem se hagyd magad!
2011. okt. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
egy percig sem szabad tűrnöd,mert a megalázottság elviselése komoly önbecsülési gondokhoz vezet,ami elbátortalanít egy következö munkaviszony kezdeményezésében is
2011. okt. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az éremnek 2 oldala van. Mivel sajnos elég nagy a munkanélküliség és kevés ember csinálja azt amit szeret, ezért meggondolandó otthagyni a biztosat. Viszont utálattal bemenni dolgozni sem egy leányálom... Én azt tanácsolom neked, hogy esetleg beszélj a főnökséggel arról, hogy nem ilyen munkakörről volt eredetileg szó, és ha nincs változás, akkor keress másik munkát, de én csak akkor mondanék fel a mostani helyen ha már van más helyette.
2011. okt. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
6 éve csinálom ugyanezt. Alulfizetnek, kihasználnak, mindenki helyett én dolgozom (a pénzt a többi veszi fel), nincsen hétvégém, se délutánom, állandóan csörög a telefonom, mindezt 63 ezer nettóért. Felsőfokú végzettséggel, nyelvvizsgával.... Ha nem tetszik, el lehet menni... mondják. Ja, igen, Borsodban! Egyedül nevelem a gyermekem és még csak be se hívnak állásinterjúra, hiába küldözgetem az önéletrajzomat, mindig mindenhová megvan már hogy ki megy oda, csak meg kell hirdetni! Már megnézettem hozzáértőkkel az önéletrajzom, mindegyik azt mondta, hogy tökéletes, nem kell javítani benne. Akkor meg? Valaki nagyon jól járna velem, mert hülye sem vagyok, sok mindenhez értek....
2011. okt. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Még szabaságom sincs, próbaidő alatt. Ráadásul engem ugy vett fel, hogy azt mondta egy nőt ki akar rugni. Szóval most többen is vagyunk a kelleténél. Ezt tudja kihasználni. És már nem is biztos, hogy kirugja a nőt, azt mondta majd idővel eldönti kinek kell mennie. Nem elég hogy utálom a munkám még bizonytalanságba is tart.
2011. okt. 21. 21:11
 8/11 anonim ***** válasza:
Blöffnek tűnik, szerintem nem akar senkit kirúgni.
2011. okt. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Keress közben mást. Esténként neten, aztán előbb utóbb majdcsak összejön valami. Gondolom nem innen akarsz nyugdíjba menni. Én is voltam csapos a 2 diplomámmal, de közben mást is kerestem és összejött. Igaz 3 hónap után, de sikerült.


Hajrá!

2011. okt. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem amint tudod, hagyd ott ezt a munkát! Egy munka sem ér meg annyit, mint a (mentális) egészséged! Ráadásul ha már otthon is konfliktust generál, akkor én biztos, hogy hagynám a fenébe. Nincs az a meló, ami miatt összevesszek a párommal és nap mint nap lehangoltnak, csalódottnak és elkeseredettnek lássanak a szeretteim!

Gondold meg jól, mert az elvesztegetett időt nem lehet visszahozni!

2011. okt. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!